TS-h3077AFU
Highly reliable ZFS-based all-flash NAS with AMD Ryzen™ 7000 series processor – boosting all-round business with petabyte-scale storage and 100 GbE potential
Gain a competitive advantage by deploying an AMD Ryzen™ 7000 series-powered SATA SSD all-flash storage with 30 drive bays. The TS-h3077AFU is ideal for media production companies, enterprises, and science research institutions that require high-performance large capacity storage for storing recordings, business assets, Big Data, and virtual machines.
| CPU | AMD Ryzen™ 5 7000 series 6-core/12-thread processor, burst up to 5.1 GHz AMD Radeon Graphics |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Graphic Processors | AMD Radeon™ Graphics |
| Floating Point Unit | Yes |
| Encryption Engine | (AES-NI) |
| Hardware-accelerated Transcoding | Yes |
| System Memory | 32 GB UDIMM DDR5 |
| Maximum Memory | 192 GB (4 x 48 GB) |
| Memory Slot | 4 x UDIMM DDR5 For dual-DIMM configurations, you must use a pair of identical DDR5 modules. |
| Flash Memory | 5GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 30 x 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s |
| Drive Compatibility | 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | Yes |
| SSD Cache Acceleration Support | Yes |
| GPU pass-through | Yes |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| 10 Gigabit Ethernet Port | 2 x 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M) |
| Wake on LAN (WOL) | Yes |
| Jumbo Frame | Yes |
| PCIe Slot | 3 *Slot 2 provides the width of PCIe Gen4 x8 when Slot 1 is not in use, and provides the width of PCIe Gen4 x4 when Slot 1 is in use. |
| USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Port | 2 x Type-A USB 3.2 Gen 2 10Gbps |
| Form Factor | 2U Rackmount |
| LED Indicators | Power Status, SSD 1-30, Status, LAN, storage expansion port status |
| Buttons | Power, Reset |
| Dimensions (HxWxD) | 88.3 × 442.6 × 485.2 mm Excludes ear hook and the protruding part of the Power Supply Unit. |
| Weight (Net) | 12.73 kg |
| Weight (Gross) | 18.69 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 550W(x2), 100-240V |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 380.23 W Tested with drives fully populated. |
| Fan | System fan: 3 x 60mm, 12VDC |
| System Warning | Buzzer |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Rack mounted |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-H1886XU-RP-R2-D1622-32G, четириядрен Hewitt Lake Intel Xeon D-1622 2.6/3.2 GHz, без твърд диск (12x SATA 6Gb/s), 4x 2.5 Gigabit Ethernet7290.84 €
/14259.65 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS10816xs+,четири-ядрен Intel Xeon E3 3.3 GHz, без твърд диск, 8 GB DDR3 ECC, USB 3.03221.39 €
/6300.49 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS2423+, четириядрен AMD Ryzen V1780B 3.3/3.6 GHz, без твърд диск (12x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 2x 1GbE / 1x 10GbE, 2x USB 3.23043.79 €
/5953.13 лв























