TS-h2287XU-RP
The best-in-class hybrid storage solution unleashes superb server-grade ZFS system
The high-capacity TS-h2287XU-RP is powered by a next-gen Intel® Xeon® E-2300 series processor, supports up to 128 GB DDR4 ECC memory, and provides an HDD/SSD hybrid storage architecture that balances performance and cost to deliver reliable server-grade performance. Running the ZFS-based QuTS hero operating system, the TS-h2287XU-RP emphasizes data integrity with inline data deduplication, near-limitless snapshots, real-time SnapSync, and QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling) – providing an ideal storage solution that meets today’s business requirements for file servers, virtualization servers, VDI, and backup/restore.

| CPU | Intel® Xeon® E-2336 6C 12T 2.9GHz, up to 4.8GHz |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Graphic Processors | Optional via a PCIe adapter |
| Floating Point Unit | |
| Encryption Engine | (AES-NI) |
| System Memory | 32 GB ECC DDR4 |
| Maximum Memory | 128GB (4 x 32 GB) |
| Memory Slot | 4 x ECC UDIMM DDR4 For dual-DIMM configuration, you must use a pair of identical DDR4 modules. |
| Flash Memory | 5GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 22 (16 x 3.5-inch SATA + 6 x 2.5-inch SATA) |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives 2.5-inch bays: 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | (Not supported M.2 SSD) |
| M.2 Slot | Optional via a QM2 PCIe adapter |
| SSD Cache Acceleration Support | |
| GPU pass-through | |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2 (2.5G/1G/100M) |
| 10 Gigabit Ethernet Port | 2 x 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M) |
| 25 Gigabit Ethernet Port | Optional via a PCIe adapter |
| Wake on LAN (WOL) | |
| PCIe Slot | 3 (2 x Gen4 x4 +1 x Gen 4 x8) Card dimensions for PCIe slot 1:250 x 111.15 x 23.76 mm / 9.84 x 4.38 x 0.94 inches. |
| USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Port | 4 x Type-A USB 3.2 Gen 2 5V/1A 10Gbps |
| HDMI™ Output | Optional via a PCIe adapter |
| Form Factor | 3U Rackmount |
| LED Indicators | Status (Green/Red) LAN (Green) USB (Blue) HDD status (Green/Red) |
| Buttons | Power, Reset |
| Dimensions (HxWxD) | 131.3 × 432 × 511.5 mm |
| Weight (Net) | 17.47 kg |
| Weight (Gross) | 21.84 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5~95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 550W (x2) PSU |
| Power Consumption: Disk Standby Mode | 165.39 W |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 228 W |
| Fan | 3 x 60mm + 1 x 80mm, 12VDC |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Rack mounted |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
133.73 €
/261.55 лв
-
185.51 €
/362.83 лв
-
181.73 €
/355.44 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
115.03 €
/224.98 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
669.99 €
/1310.39 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
422.49 €
/826.32 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
105.96 €
/207.24 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
244.68 €
/478.56 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
479.99 €
/938.78 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
244.68 €
/478.56 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
3001.34 €
/5870.11 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
730.80 €
/1429.32 лв
-
368.24 €
/720.22 лв
-
212.25 €
/415.12 лв
-
300.71 €
/588.13 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
37.43 €
/73.22 лв
-
331.56 €
/648.47 лв
-
343.87 €
/672.54 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
135.46 €
/264.94 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
27.99 €
/54.74 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
588.99 €
/1151.96 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
185.51 €
/362.83 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
349.99 €
/684.52 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
948.99 €
/1856.06 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
1033.99 €
/2022.31 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
688.99 €
/1347.55 лв
-
130.96 €
/256.14 лв
139.10 € -
321.60 €
/629.00 лв
341.39 € -
194.23 €
/379.88 лв
205.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
744.88 €
/1456.85 лв
774.83 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
491.92 €
/962.11 лв
653.70 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) QSAN 90-S3326D00-EU, осемядрен Intel Xeon, без твърд диск (26x 2.5" dual-port U.2/U.3 NVMe SSD), 8GB RAM, 1x 10/100/1000 LAN8666.97 €
/16951.13 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS10816xs+,четири-ядрен Intel Xeon E3 3.3 GHz, без твърд диск, 8 GB DDR3 ECC, USB 3.03221.39 €
/6300.49 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS2423+, четириядрен AMD Ryzen V1780B 3.3/3.6 GHz, без твърд диск (12x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 2x 1GbE / 1x 10GbE, 2x USB 3.23001.34 €
/5870.11 лв




















































































