Qnap TS-h1277AXU-RP-R5-16G
TS-h1277AXU-RP
Experience exceptional enterprise performance with the power of AMD Ryzen™ 7000 Series processors, DDR5, and M.2 PCIe Gen 5
Powered by AMD Ryzen™ 7000 Series processors based on the cutting-edge AMD socket AM5 platform, the ZFS-based TS-h1277AXU-RP storage and backup solution unleashes superb performance and enterprise-level potential. With a revolutionary multi-core processor, DDR5 RAM, M.2 PCIe Gen 5, and redundant power supplies, the TS-h1277AXU-RP delivers excellent performance, ultra-large bandwidth, and trusted reliability for performance-demanding Tier 2 storage, virtualization, 4K video editing, and PB-level storage applications.

| CPU | AMD Ryzen™ 5 7000 series 6-core/12-thread processor, burst up to 5.1 GHz AMD Radeon Graphics |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Graphic Processors | AMD Radeon™ Graphics |
| Floating Point Unit | Yes |
| Encryption Engine | (AES-NI) |
| Hardware-accelerated Transcoding | Yes |
| System Memory | 16 GB UDIMM DDR5 |
| Maximum Memory | 192 GB (4 x 48 GB) |
| Memory Slot | 4 x UDIMM DDR5 For dual-DIMM configurations, you must use a pair of identical DDR5 modules. |
| Flash Memory | 5GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 12 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s |
| Drive Compatibility | 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | (Not supported M.2 SSD) |
| M.2 Slot | 2 x M.2 2280 PCIe Gen 5 x2 slots Compatible with NVMe SSD PCIe Gen 3 and above. |
| SSD Cache Acceleration Support | Yes |
| GPU pass-through | Yes |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| 10 Gigabit Ethernet Port | 2 x 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M) |
| 25 Gigabit Ethernet Port | Optional via an adapter |
| Wake on LAN (WOL) | Yes |
| Jumbo Frame | Yes |
| PCIe Slot | 3 *Slot 2 provides the width of PCIe Gen4 x8 when Slot 1 is not in use, and provides the width of PCIe Gen4 x4 when Slot 1 is in use. |
| USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Port | 2 x Type-A USB 3.2 Gen 2 10Gbps |
| Form Factor | 2U Rackmount |
| LED Indicators | Power Status, HDD 1-12, M.2 SSD 1-2, Status, LAN, storage expansion port status |
| Buttons | Power, Reset |
| Dimensions (HxWxD) | 88.6 × 482 × 550 mm Excludes ear hook and the protruding part of the Power Supply Unit. |
| Weight (Net) | 13 kg |
| Weight (Gross) | 19 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 550W(x2), 100-240V |
| Power Consumption: Disk Standby Mode | 82.247 W |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 367.65 W Tested with drives fully populated. |
| Fan | System fan: 3 x 60mm, 12VDC |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Rack mounted |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
133.73 €
/261.55 лв
-
185.51 €
/362.83 лв
-
181.73 €
/355.44 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
115.03 €
/224.98 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
669.99 €
/1310.39 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
422.49 €
/826.32 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
105.96 €
/207.24 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
244.68 €
/478.56 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
479.99 €
/938.78 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
244.68 €
/478.56 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
3001.34 €
/5870.11 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
730.80 €
/1429.32 лв
-
368.24 €
/720.22 лв
-
212.25 €
/415.12 лв
-
300.71 €
/588.13 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
37.43 €
/73.22 лв
-
331.56 €
/648.47 лв
-
343.87 €
/672.54 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
135.46 €
/264.94 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
27.99 €
/54.74 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
588.99 €
/1151.96 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
185.51 €
/362.83 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
349.99 €
/684.52 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
948.99 €
/1856.06 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
1033.99 €
/2022.31 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
688.99 €
/1347.55 лв
-
130.96 €
/256.14 лв
139.10 € -
321.60 €
/629.00 лв
341.39 € -
194.23 €
/379.88 лв
205.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
744.88 €
/1456.85 лв
774.83 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
491.92 €
/962.11 лв
653.70 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Synology RS10816xs+,четири-ядрен Intel Xeon E3 3.3 GHz, без твърд диск, 8 GB DDR3 ECC, USB 3.03221.39 €
/6300.49 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS2423+, четириядрен AMD Ryzen V1780B 3.3/3.6 GHz, без твърд диск (12x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 2x 1GbE / 1x 10GbE, 2x USB 3.23001.34 €
/5870.11 лв
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-1232PXU-RP-4G, четириядрен Alpine AL324 1.7GHz, 512 MB Flash memory (Dual boot OS protection), 12x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s, 4x USB 3.2 Gen 12294.65 €
/4487.95 лв


























































































