Lian-Li LANCOOL 217

Timeless Elegance, Endless Performance
The LANCOOL 217 is a mid-tower case that combines innovative cooling design with real wood accents. It comes pre-installed with five fans, delivering optimized airflow right out of the box. A flexible PSU mounting design makes cable management easier. Available in Black with dark wood accents or White with light wood, it blends natural beauty with high-performance capability.

WHERE WOOD MEETS AIRFLOW
The LANCOOL 217 is thoughtfully engineered to blend natural wooden aesthetics with high-performance airflow. It features a front panel that pairs finely perforated mesh with a wooden frame to maintain an organic look while allowing for unrestricted airflow.
The black version is accented with rich walnut wood, delivering a bold and contemporary feel. The white version incorporates light birch wood, offering a sleek, minimalist aesthetic ideal for modern tech setups.
Specifications:
| DIMENSION | (D)482mm x (W)238mm x (H)503mm |
|---|---|
| MATERIAL | Steel / 4.0mm Tempered Glass / Wood |
| MOTHERBOARD SUPPORT | SSI-EEB(Width Max 330mm) / E-ATX(Width Max 280mm) ATX / Micro-ATX/Mini-ITX |
| BACK CONNECT MOTHERBOARD SUPPORT | ATX / Micro-ATX |
| PSU SUPPORT LENGTH | Standard Mode:ATX(Under 220mm) Rotated Mode:ATX(Under 180mm) |
| FAN SUPPORT | Front: 170mm x 2 (Included) / 140mm x 3 / 120mm x 3 Top: 3 x 120mm / 2 x 140mm Above PSU Shroud: 3 x 120mm (2 Included) Under the PSU shroud: 2 x 120mm Rear: 1x 140mm(Included) / 1x 120mm |
| RADIATOR SUPPORT | Top: 360 / 280 / 240mm |
| DRIVE SUPPORT | Back Connect Motherboard: 2 x 2.5″ SSD / 1 x 2.5″ SSD(behind MB) 2 x Drive Cage: 1 x 3.5″HDD+ 1 x 2.5″ SSD+(1 x 3.5″ HDD or 1 x 2.5″ SSD) PSU Shroud: 1 x 2.5″ SSD |
| GPU LENGTH CLEARANCE | 380mm (Max.) |
| CPU HEIGHT CLEARANCE | 180mm (Max.) |
| EXPANSION SLOT | 7 |
| I/O PORTS | 2 x Power Button 2 x USB 3.0 1 x USB Type-C 1 x Audio |
| DUST FILTER | 1 x Bottom, 1 x Front |
| Hub | ARGB / FAN Hub:6 x PWM FAN port 4 x 5V ARGB port |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Компютърни кутии Lian Li
Виж всички Компютърни кутии в категорията
| Захранване: | Не |
|---|---|
| Прозорец: | Да |
| Цвят: | Бял |
| E-ATX: | Да |
| ATX: | Да |
| Micro-ATX: | Да |
| Mini-ITX: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
13.18 €
/25.78 лв
-
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
136.39 €
/266.75 лв
-
34.93 €
/68.32 лв
-
6.95 €
/13.58 лв
-
61.64 €
/120.55 лв
-
111.41 €
/217.90 лв
-
42.01 €
/82.17 лв
-
24.87 €
/48.64 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
8.35 €
/16.32 лв
-
25.02 €
/48.94 лв
-
6.17 €
/12.07 лв
-
17.61 €
/34.44 лв
-
31.28 €
/61.18 лв
-
31.28 €
/61.18 лв
-
8.71 €
/17.04 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
56.86 €
/111.21 лв
-
91.88 €
/179.71 лв
-
6.95 €
/13.58 лв
-
16.56 €
/32.39 лв
-
6.17 €
/12.07 лв
-
5.91 €
/11.57 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
5.88 €
/11.50 лв
-
31.28 €
/61.18 лв
-
15.84 €
/30.99 лв
-
6.17 €
/12.07 лв
-
189.26 €
/370.15 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
12.31 €
/24.08 лв
-
13.65 €
/26.69 лв
-
26.31 €
/51.47 лв
-
26.31 €
/51.47 лв
-
12.97 €
/25.36 лв
-
23.38 €
/45.72 лв
-
27.01 €
/52.83 лв
-
43.82 €
/85.70 лв
-
94.98 €
/185.76 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
46.04 €
/90.05 лв
-
41.02 €
/80.24 лв
-
84.98 €
/166.21 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
105.99 €
/207.30 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
124.98 €
/244.44 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
90.49 €
/176.99 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
61.99 €
/121.24 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
68.51 €
/133.99 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
-
68.99 €
/134.93 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
Кутия Thermaltake CTE E660 MX, EATX/ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, с прозорец, черна, без захранване
139.99 €
/273.80 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
71.06 €
/138.99 лв
-
97.14 €
/189.99 лв
-
55.99 €
/109.51 лв
-
17.87 €
/34.95 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
43.64 €
/85.35 лв
48.71 € -
83.99 €
/164.27 лв
88.99 € -
34.72 €
/67.91 лв
36.19 € -
28.01 €
/54.79 лв
30.67 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
98.99 €
/193.61 лв
104.99 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 €
Кутия Genesis Irid 505 V2 ARGB Black, ATX/mATX/Mini-ITX, 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, прозорец, черна, без захранване114.73 €
/224.40 лв
Кутия Endorfy Arx 700 ARGB, ATX/microATX/mini-ITX, 1x USB-C, 2x USB-A, вкл. 4x ARGB вентилатора, с прозорец, черна, без захранване115.31 €
/225.52 лв
Кутия Asus ProArt PA401, ATX, 1x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, 2x 160mm вентилатора, 1x 120mm вентилатор, с прозорец, черна, без захранване115.31 €
/225.52 лв





















































































