HP LaserJet Pro 3002dn
3G651F#B19
Connectivity
| Ports | Hi-Speed USB device (compatible with USB 2.0 specifications); 10/100Mbps Ethernet. |
| Wireless capability | No |
Printing specifications
| Print technology | Laser |
| Duplex printing | Automatic (standard) |
| Print resolution (best) | Up to 1200 x 1200 dpi |
| Maximum print area (metric) | 207 x 348 mm |
| Monthly duty cycle | Up to 50,000 |
| Print languages | PCL5c; PCL6; PS; PCLmS; PDF; URF; PWG; PCLm |
| Printer smart software features | Automatic duplex, Easy OOBE, Smart security, Print always work, Print anywhere |
| Print Speed | Up to 33 ppm - black normal - A4 (210 x 297 mm) Up to 53 ppm - A5 Landscape Up to 7 ppm - A5 Portrait Up to 20 ipm - B/W duplex - A4 (210 x 297 mm) |
Environmental
| Acoustic power emissions (active, printing) | 6.5 B(A) (printing at 33ppm) |
| Recommended operating humidity range | 30 to 70% RH |
| Recommended operating temperature range (Celsius) | 17.5 to 25°C |
| Recommended operating temperature range (Fahrenheit) | 63.5 to 77°F |
| Storage temperature range (Celsius) | -20 to 60ºC |
| Storage temperature range (Fahrenheit) | -4 to 140ºF |
| Environmental specifications | Mercury free |
Memory
| Memory | 256 MB |
| Maximum Memory | 256 MB |
Mobile printing capability
| Mobile printing services | HP Smart App; Apple AirPrint; Mopria™ Certified |
Networking
| Network protocols, supported | TCP/IP: IPv4; IPv6; IP Direct Mode; LPD; SLP; Bonjour; WS-Discovery; BOOTP/ DHCP/ AutoIP; WINS; SNMP v 1/2/3; and HTTP/HTTPS |
Paper handling
| Input capacity | Up to 250 sheets |
| Standard input capacity (envelopes) | Up to 10 |
| Output capacity | Up to 150 sheets |
| Media sizes supported (metric) | A4, A5, A5-R, A6, B5(JIS); B6(JIS); Oficio (216x340); 16K (195 x 270 mm); 16K (195 x 270 mm); 16K (197 x 273 mm); L 9x13 cm; 10x15cm; Japanese Postcard; Double Japan Postcard Rotated; Japanese Envelope Chou #3; Japanese Envelope Chou #4; Envelope B5; Envelope C5; Envelope C6; Envelope DL |
| Media sizes supported (U.S. standard) | Letter; Legal; Executive; Oficio 8.5x13; 3x5; 4x6; 5x7; 5x8; Envelope #10; Envelope Monarch |
| Media sizes, custom (metric) | Width 76 to 216 mm ; Length 127 to 356mm |
| Media sizes, custom (U.S. standard) | Width 3 x 8.5 in ; Length 5 to 14 in |
| Media types | Paper (Cut sheets, plain, glossy film, labels), envelopes, card stock, postcards |
| Media weight supported (metric) | 60 to 163 g/m² |
| Media weight supported (U.S. standard) | 16 to 43 lb |
Paper handling - duplexer
| Recommended media weight, duplex (metric) | 60 to 105 g/m² |
| Recommended media weight, duplex (U.S. standard) | 16 to 28 lb |
| Media sizes, duplex (U.S. standard) | Letter; Legal; Oficio (8.5 x 13 in) |
Physical dimensions
| Maximum dimensions (W x D x H, metric) | 367.0 × 758.8 × 366.1 mm |
| Maximum dimensions (W x D x H, U.S. standard) | 14.4 x 29.9 x 14.4 in |
| Weight (metric) | 7.5 Kg |
| Weight (U.S. standard) | 16.1 lb |
Power
| Power supply type | Internal (Built-in) power supply |
| Power supply | 110-volt input voltage: 110 to 127 VAC (+/- 10%), 60 Hz/50 Hz;220-volt input voltage: 220 to 240 VAC (+/- 10%), 60 Hz/50 Hz |
| Power consumption | 484 watts (active printing), 2.93 watts (ready), 1.06 watts (sleep), 0.06 watts (Manual off), 0.06 watts (Auto Off/Manual On), 0.9 watts (Auto Off/Wake on LAN); |
JAR Computers може да предложи консумативи за "Принтери".
Виж още Принтери HP
Виж всички Принтери в категорията
| Метод на печат: | Лазерен |
|---|---|
| Цвят: | Монохромен |
| Мрежови възможности: | Жична |
| Формат на печат, max: | A4 |
| Скорост на печат/ч.б./, max: | от 31 до 40 стр./мин. |
| Двустранен печат: | Да |
| Разделителна способност на печат: | 1200x1200 dpi |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
128.99 €
/252.28 лв
-
206.51 €
/403.91 лв
-
206.51 €
/403.91 лв
-
58.85 €
/115.10 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
339.98 €
/664.95 лв
-
366.28 €
/716.39 лв
-
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 4002dw, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, A4
199.99 €
/391.15 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
-
103.99 €
/203.38 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
173.99 €
/340.29 лв
-
149.89 €
/293.15 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
149.99 €
/293.35 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
321.01 €
/627.83 лв
-
114.11 €
/223.17 лв
-
128.76 €
/251.83 лв
-
178.99 €
/350.08 лв
-
92.02 €
/179.97 лв
-
166.32 €
/325.29 лв
-
372.83 €
/729.20 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
50.80 €
/99.36 лв
-
133.30 €
/260.72 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
508.99 €
/995.50 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
146.99 €
/287.49 лв
-
220.57 €
/431.39 лв
-
152.99 €
/299.22 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
146.99 €
/287.49 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
173.99 €
/340.29 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
58.85 €
/115.10 лв
-
152.99 €
/299.22 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
508.99 €
/995.50 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
398.99 €
/780.36 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
44.70 €
/87.43 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
-
168.99 €
/330.52 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
178.99 €
/350.08 лв
-
495.99 €
/970.07 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
339.99 €
/664.96 лв
-
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 4002dw, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, A4
199.99 €
/391.15 лв
-
328.99 €
/643.45 лв
-
104.99 €
/205.34 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
235.19 €
/459.99 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
124.95 €
/244.39 лв
-
104.98 €
/205.32 лв
-
169.99 €
/332.47 лв
-
339.98 €
/664.95 лв
-
209.99 €
/410.70 лв
-
279.99 €
/547.61 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
144.99 €
-
575.43 €
/1125.45 лв
608.24 € -
448.38 €
/876.96 лв
458.45 € -
156.79 €
/306.65 лв
168.99 € -
704.46 €
/1377.80 лв
725.35 € -
179.99 €
/352.03 лв
194.29 € -
41.49 €
/81.14 лв
42.38 € -
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
818.99 €
/1601.81 лв
883.99 €
Мастиленоструен принтер Canon PIXMA G1430, цветен, 4800 x 1200, до 24 стр/мин, USB, A4150.04 €
/293.44 лв
Лазерен принтер Brother HL-L2442DW, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 30 стр/мин, Wi-Fi, USB, A4139.99 €
/273.80 лв
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 3002dw Printer, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 33 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, LAN, A4153.15 €
/299.54 лв































































