HP DesignJet T650 36" / A0 large format plotter printer 2025 edition (5HB10D)
HP DesignJet Printers
The HP DesignJet T600 Series offers high-quality solutions for large-format printing.
Compact size, these printers are made to fit your space.
Responsbibly designed, containing recycled metal.

The world's smallest plotters with high-quality results.
Achieve high-resolution results in a fraction of the space.

Responsibly designed printer
Choose an HP large format printer with a sustainable design, helping to reduce waste – made with 40% recycled plastic and and 65% energy saving

| Specification | Details |
|---|---|
| Model | HP DesignJet T650 36-in Printer |
| Memory | 1 GB |
| Connectivity | Gigabit Ethernet, Hi-Speed USB 2.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Wi-Fi Direct |
| Security Features | HP Wolf Essential Security, Secure boot, Firmware Code Signature Validation, Automatic FW Updates, HTTPS Redirect, SNMPv3 disabled, Write-protected memory, HP Cartridge Security, Unique password, Disable USB ports, TLS 1.2, 802.1x, IPv4 & IPv6 Compatibility |
| Weight | 35.4 kg (printer), 56 kg (package) |
| Dimensions (W x D x H) | 1317 x 605 x 932 mm |
| Package Dimensions (W x D x H) | 1470 x 575 x 590 mm |
| Power Input | 100-240 V (±10%), 50/60 Hz (±3 Hz), 1200 mA max |
| Power Consumption | <35 W (printing), <5.6 W (ready), <2.1 W (sleep), <0.2 W (off) |
| Software Included | HP Click App, HP Click Driver, HP app for Windows, macOS, Android, iOS |
| Print Cartridges/Bottles | 4 (C, M, Y, K) cartridges |
| Ink Types | Dye-based (C, M, Y), Pigment-based (K) |
| Print Cartridge Volume | 80 ml (K), 38 ml (K), 29 ml (C, M, Y) per cartridge |
| Print Head Nozzles | 1376 |
| Print Head Count | 1 (cyan, magenta, yellow, black) |
| Print Yield (Color) | 20 ml of ink yields 101 A1 pages |
| Functions | |
| Print Quality (Color, Best) | Up to 2400 x 1200 optimized dpi |
| Internal Storage | None |
| Print Speed | 25 sec/page on A1, 82 A1 prints per hour |
| Print Technology | HP Thermal Inkjet |
| Print Languages | HP-GL/2, HP-RTL, CALS G4, JPEG, URF |
| Printer Drivers Included | Raster driver for macOS and Windows, HP-GL/2 driver for Windows, HP Click Driver for Windows 11 |
| Model Size | 914 mm |
| Remote Print Enabled | Yes |
| Non-Printable Area (Cut-Sheet) | 5 x 5 x 5 x 17 mm (manual feed), 5 x 5 x 5 x 5 mm (input tray) |
| Non-Printable Area (Roll Media) | 5 x 5 x 5 x 5 mm |
| Printing Path | HP Click App, HP Click Driver, HP app, macOS/Windows drivers, AirPrint, Android Default Print Service, ChromeOS support, Email printing |
| Line Accuracy | ±0.1% |
| Theoretical Minimum Line Width | 0.02 mm |
| Print Multi-Size Files | Yes |
| Max Optical Density (Black) | 8 L* min/2.10 D |
| Media Sizes Supported | A4, A3 (Auto sheet feeder); A4, A3, A2, A1, A0 (Manual feed) |
| Custom Media Sizes | 210 x 279 to 330 x 482 mm (Auto sheet feeder); 210 x 279 to 914 x 1897 mm (Manual feed) |
| Media Types | Bond, coated, heavyweight coated, plain, bright white, blueprint, natural tracing, film, photographic paper, self-adhesive |
| Recommended Media Weight | 60 to 280 g/m² (roll/manual feed); 60 to 220 g/m² (auto sheet feeder) |
| Maximum Media Width | 914 mm |
| Primary Applications | Line drawings, presentations, renderings |
| Recommended Media | HP Universal Bond Paper, HP Coated Paper, HP Heavyweight Coated Paper |
| Finished Output Handling | Sheet feed, roll feed, automatic sheet feeder, media bin, automatic horizontal cutter |
| Roll External Diameter | 100 mm |
| Roll Maximum Input | 1 |
| Roll Maximum Weight | 6.2 kg |
| Media Thickness | Up to 11.8 mil (0.3 mm) |
JAR Computers може да предложи консумативи за "Специализирани Принтери".
Виж още Специализирани Принтери HP
Виж всички Специализирани Принтери в категорията
| Тип: | Плотер |
|---|---|
| Метод на печат: | Мастиленоструен |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
385.36 €
/753.71 лв
-
189.57 €
/370.76 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
149.22 €
/291.85 лв
-
358.99 €
/702.12 лв
-
212.24 €
/415.10 лв
-
738.08 €
/1443.57 лв
-
138.99 €
/271.84 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
527.99 €
/1032.66 лв
-
159.00 €
/310.98 лв
-
448.66 €
/877.50 лв
-
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 4002dw, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, A4
199.99 €
/391.15 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
96.13 €
/188.02 лв
-
218.99 €
/428.31 лв
-
109.73 €
/214.61 лв
-
206.51 €
/403.91 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
269.99 €
/528.05 лв
-
138.99 €
/271.84 лв
-
111.99 €
/219.03 лв
-
195.51 €
/382.38 лв
-
123.31 €
/241.18 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
355.04 €
/694.39 лв
-
289.20 €
/565.63 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
300.70 €
/588.12 лв
-
849.99 €
/1662.44 лв
-
527.94 €
/1032.57 лв
-
260.47 €
/509.43 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
146.99 €
/287.49 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
159.00 €
/310.98 лв
-
138.99 €
/271.84 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 4002dw, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, A4
199.99 €
/391.15 лв
-
376.99 €
/737.33 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
168.89 €
/330.32 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
508.99 €
/995.50 лв
-
111.99 €
/219.03 лв
-
189.99 €
/371.59 лв
-
495.99 €
/970.07 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
304.99 €
/596.51 лв
-
264.99 €
/518.28 лв
-
347.99 €
/680.61 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
271.07 €
/530.18 лв
-
178.99 €
/350.08 лв
-
363.99 €
/711.90 лв
-
169.99 €
/332.47 лв
-
345.99 €
/676.70 лв
-
527.99 €
/1032.66 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
99.99 € -
104.98 €
/205.32 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
371.99 €
/727.55 лв
-
259.99 €
/508.50 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
324.99 €
/635.63 лв
374.99 € -
65.45 €
/128.01 лв
72.56 € -
70.24 €
/137.37 лв
72.47 € -
249.99 €
/488.94 лв
309.99 € -
239.99 €
/469.38 лв
269.99 € -
369.90 €
/723.46 лв
429.99 € -
374.55 €
/732.56 лв
408.56 € -
244.12 €
/477.45 лв
253.97 € -
156.79 €
/306.65 лв
168.99 € -
704.46 €
/1377.80 лв
725.35 € -
179.99 €
/352.03 лв
194.29 € -
94.99 €
/185.78 лв
99.99 € -
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
331.44 €
/648.24 лв
398.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
264.99 €
Плотер HP DesignJet T650 2025 (5HB10D), 2400 х 1200, 1GB, Hi-Speed USB 2.0, LAN, Wi-Fi, A4, A3, A2, A1, A01933.30 €
/3781.20 лв
Плотер Canon imagePROGRAF TM-350, 2400 x 1200 dpi, 2GB RAM, мастиленоструен, USB-B, LAN, WLAN, B2, B1, A1, A0, B4, A3, A3+, A21920.13 €
/3755.46 лв
Етикетен принтер Brother TD-4650TNWBR, 203 x 203 dpi, 128MB, Термотрансферен печат, LAN, Wi-Fi, Bluetooth, USB, 20-112mm2151.01 €
/4207.01 лв
























































































