Gigabyte AERO X16
Ultimate Gaming Performance and Visuals Over 700 games and applications use RTX to deliver realistic graphics, incredibly fast performance, and cutting-edge new AI features like DLSS 4. | ![]() |
Your Creative AI-dvantage Experience accelerations in top creative apps, NVIDIA Studio Drivers for maximum stability, and exclusive RTX tools for AI-assisted creative workflows. | ![]() |
AI-Optimized Power and Performance NVIDIA Blackwell Max-Q is designed from the ground up for maximum efficiency, delivering a massive leap in performance and battery life. | ![]() |
Built for Creators.
Designed to Inspire.
With game-changing speed, NVIDIA Studio delivers transformative performance in video editing, 3D rendering, and design. Accelerate your most demanding workflows with exclusive RTX and AI-powered tools. Studio Drivers deliver exceptional stability and ensure your creative apps are always up to date. Unlock creativity without limits.

AERO X16 is equipped with a pair of 12V power-enhanced fans to create high thermal-efficient airflows within its super-thin chassis.
.png)
Config. Specs
16" (40.64cm) 16:10 WQXGA 2560x1600, 165Hz, 3ms, 400nits (typical), IPS, sRGB 100%, MUX Switch, Pantone Validated
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU 8GB GDDR7
FHD 1080p IR webcam, build-in array Microphone
AMD Ryzen AI 7 350 (8C / 16T, 2.0 / 5.0GHz, 8MB L2 / 16MB L3), AMD Ryzen AI, 50 NPU TOPS
1x 16GB DDR5-5600MT/s, single-channel, 2x SO-DIMM slots, up to 64GB DDR5 5600MT/s
1TB SSD PCIe M.2 NVMe Gen 4
Gigabit Ethernet LAN
WIFI 6E (802.11ax 2x2)
Bluetooth 5.2
1 x USB 2.0 port (Type A)
2 x USB 3.2 Gen 1 port (Type A)
1 x USB 3.2 Gen 1 port (Type C) support DisplayPort 1.4 and Power Delivery 3.0
1 x HDMI 2.1
1 x 3.5mm Audio Jack support mic / headphone combo
1 x RJ-45 LAN port
1 x DC-in jack
2x 2W speakers, Dolby Atmos
Li Polymer 76Wh Battery
150W Power Adapter
1-zone RGB Backlit Keyboard, Up to 1.7mm Key-travel (Support N-Key), без кирилизация
Windows 11 Home
35.5 x 25.07 x 1.67~1.99 cm
1.9 kg
Виж още Лаптопи Gigabyte
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 2560 x 1600 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 5060 |
| Специализирана видео памет: | 8 GB |
| Марка процесор: | AMD |
|---|---|
| Серия процесор: | AMD Ryzen AI 7 |
| Модел процесор: | 350 |
| Брой ядра: | 8 ядрен |
| Честота: | 2.0 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.0 GHz |
| AI производителност: | до 50 TOPS |
| RAM памет: | 16 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | Няма |
|---|---|
| Уеб камера: | Full HD (1080p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 3 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Windows 11 Home |
|---|
| Клавиатура: | Латиница |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Пластмаса |
| Тегло: | 1.9 Kg |
| Цвят: | Бял |
| Размери (Ш x Д x В): | 35.5 x 25.07 x 1.99 cm |
| Модел: | Gigabyte Aero |
|---|---|
| Серия: | Gigabyte Aero X16 |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
1767.38 €
/3456.70 лв
120.00 € лв -
778.99 €
/1523.57 лв
120.00 € лв -
610.87 €
/1194.77 лв
120.00 € лв -
601.37 €
/1176.18 лв
120.00 € лв -
3015.68 €
/5898.17 лв
120.00 € лв -
900.58 €
/1761.39 лв
120.00 € лв -
1913.02 €
/3741.53 лв
120.00 € лв -
558.00 €
/1091.35 лв
120.00 € лв -
528.56 €
/1033.77 лв
120.00 € лв -
458.99 €
/897.71 лв
120.00 € лв -
649.82 €
/1270.94 лв
120.00 € лв -
649.82 €
/1270.94 лв
120.00 € лв -
649.82 €
/1270.94 лв
120.00 € лв -
649.82 €
/1270.94 лв
120.00 € лв -
649.82 €
/1270.94 лв
120.00 € лв -
5523.07 €
/10802.19 лв
120.00 € лв -
601.37 €
/1176.18 лв
120.00 € лв -
423.40 €
/828.10 лв
120.00 € лв -
930.88 €
/1820.64 лв
120.00 € лв -
584.84 €
/1143.85 лв
120.00 € лв -
498.99 €
/975.94 лв
120.00 € лв -
1180.55 €
/2308.96 лв
120.00 € лв -
1174.99 €
/2298.08 лв
120.00 € лв -
754.47 €
/1475.61 лв
120.00 € лв -
1226.16 €
/2398.17 лв
120.00 € лв -
374.89 €
/733.22 лв
120.00 € лв -
754.47 €
/1475.61 лв
120.00 € лв -
549.73 €
/1075.17 лв
120.00 € лв -
1642.55 €
/3212.54 лв
120.00 € лв -
558.00 €
/1091.35 лв
120.00 € лв -
113.85 €
/222.67 лв
120.00 € лв -
1146.86 €
/2243.07 лв
120.00 € лв -
1403.30 €
/2744.62 лв
120.00 € лв -
799.99 €
/1564.64 лв
120.00 € лв -
1147.15 €
/2243.63 лв
120.00 € лв -
888.99 €
/1738.71 лв
120.00 € лв -
939.46 €
/1837.42 лв
120.00 € лв -
519.99 €
/1017.01 лв
120.00 € лв -
881.43 €
/1723.92 лв
120.00 € лв -
1580.14 €
/3090.48 лв
120.00 € лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
120.00 € лв -
498.99 €
/975.94 лв
120.00 € лв -
799.99 €
/1564.64 лв
120.00 € лв -
714.99 €
/1398.40 лв
120.00 € лв -
458.99 €
/897.71 лв
120.00 € лв -
500.25 €
/978.41 лв
120.00 € лв -
867.99 €
/1697.64 лв
120.00 € лв -
534.99 €
/1046.35 лв
120.00 € лв -
584.99 €
/1144.14 лв
120.00 € лв -
749.00 €
/1464.92 лв
120.00 € лв -
134.99 €
/264.02 лв
120.00 € лв -
1198.99 €
/2345.02 лв
120.00 € лв -
799.99 €
/1564.64 лв
120.00 € лв -
778.99 €
/1523.57 лв
120.00 € лв -
649.99 €
/1271.27 лв
120.00 € лв -
729.99 €
/1427.74 лв
120.00 € лв -
374.99 €
/733.42 лв
120.00 € лв -
1048.99 €
/2051.65 лв
120.00 € лв -
1174.99 €
/2298.08 лв
120.00 € лв -
279.89 €
/547.42 лв
120.00 € лв -
538.99 €
/1054.17 лв
120.00 € лв -
749.99 €
/1466.85 лв
120.00 € лв -
949.99 €
/1858.02 лв
120.00 € лв -
91.99 €
/179.92 лв
120.00 € лв -
519.99 €
/1017.01 лв
120.00 € лв -
279.99 €
/547.61 лв
120.00 € лв -
899.99 €
/1760.23 лв
120.00 € лв -
1018.99 €
/1992.97 лв
120.00 € лв -
2144.99 €
/4195.24 лв
120.00 € лв -
173.99 €
/340.29 лв
120.00 € лв -
1449.99 €
/2835.93 лв
120.00 € лв -
134.99 €
/264.02 лв
120.00 € лв -
766.93 €
/1499.99 лв
120.00 € лв -
418.99 €
/819.47 лв
120.00 € лв -
1198.99 €
/2345.02 лв
120.00 € лв -
1559.99 €
/3051.08 лв
120.00 € лв -
888.99 €
/1738.71 лв
120.00 € лв -
317.00 €
/619.99 лв
120.00 € лв -
888.99 €
/1738.71 лв
120.00 € лв -
784.99 €
/1535.31 лв
120.00 € лв
-
1401.83 €
/2741.74 лв
120.00 € лв -
1223.27 €
/2392.50 лв
120.00 € лв -
3467.65 €
/6782.14 лв
120.00 € лв -
1128.30 €
/2206.77 лв
120.00 € лв -
994.78 €
/1945.61 лв
120.00 € лв -
1484.82 €
/2904.06 лв
120.00 € лв -
1247.83 €
/2440.55 лв
120.00 € лв -
278.99 €
/545.66 лв
120.00 € лв -
1128.30 €
/2206.77 лв
120.00 € лв -
3616.13 €
/7072.53 лв
120.00 € лв -
1539.61 €
/3011.22 лв
120.00 € лв -
1038.71 €
/2031.55 лв
120.00 € лв -
1411.46 €
/2760.58 лв
120.00 € лв -
1128.30 €
/2206.77 лв
120.00 € лв -
1231.24 €
/2408.09 лв
120.00 € лв -
1247.27 €
/2439.44 лв
120.00 € лв -
1210.58 €
/2367.70 лв
120.00 € лв -
786.27 €
/1537.80 лв
120.00 € лв -
1299.26 €
/2541.14 лв
120.00 € лв -
718.79 €
/1405.83 лв
120.00 € лв -
898.50 €
/1757.31 лв
120.00 € лв -
1455.30 €
/2846.32 лв
120.00 € лв -
1336.55 €
/2614.06 лв
120.00 € лв -
554.02 €
/1083.56 лв
120.00 € лв -
1167.58 €
/2283.58 лв
120.00 € лв -
1682.35 €
/3290.38 лв
120.00 € лв -
1126.11 €
/2202.47 лв
120.00 € лв -
1279.18 €
/2501.85 лв
120.00 € лв -
663.28 €
/1297.27 лв
120.00 € лв -
4855.24 €
/9496.02 лв
120.00 € лв -
1043.17 €
/2040.26 лв
120.00 € лв -
1559.34 €
/3049.80 лв
120.00 € лв -
3743.87 €
/7322.37 лв
120.00 € лв -
1403.30 €
/2744.62 лв
120.00 € лв -
1277.17 €
/2497.93 лв
120.00 € лв -
1255.46 €
/2455.47 лв
120.00 € лв -
812.13 €
/1588.40 лв
120.00 € лв -
1190.22 €
/2327.87 лв
120.00 € лв -
759.29 €
/1485.04 лв
120.00 € лв -
1046.29 €
/2046.36 лв
120.00 € лв
Лаптоп MSI Katana 15 HX B14WGK (9S7-1587C1-214), шестнадесетядрен Intel Core i7-14650HX 2.2/5.2 GHz, 15.6" (39.62cm) QHD IPS 165Hz Anti-Glare Display & GF RTX 5050 8GB (HDMI), 16GB DDR5, 1TB SSD NVMe, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, No OS1463.86 €
/2863.05 лв
Лаптоп Lenovo LOQ 15AHP10 (83JG00ECBM)(сив), осемядрен AMD Ryzen 7 250 3.3/5.1GHz, 15.6"(39.62cm) Full HD IPS Anti-Glare Display & GF RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A, No OS1456.78 €
/2849.21 лв
Лаптоп Lenovo Legion 5 15IRX10 (83LY00HXBM), двадесетядрен Intel Core i7-14700HX 2.1/5.5GHz, 15.1"(38.35cm) WQXGA 165Hz OLED Display & GF RTX 5050 8GB, 16GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A, No OS1476.12 €
/2887.04 лв
































































































































