Essential power in a focused design
Alienware 16 Aurora delivers an immersive gaming-first experience in a sleek, focused design. Get the performance you need, anywhere – powered by Intel® Core™ processors (Series 2) and laptop GPUs ranging from NVIDIA GeForce RTX™ 4050 up to 5070.

Comfort focused design
Intentionally designed for comfortable, everyday use. Alienware 16 Aurora’s streamlined design offers advanced thermal support without the need for a rear thermal shelf. The laptop’s smaller profile makes it an easy fit into bags and backpacks for on-the-go performance.

Game changing graphics
The 16 Aurora is available with NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, or step into the future of gaming and creation with NVIDIA® GeForce RTX™ 50 Series Laptop GPUs, powered by NVIDIA Blackwell and AI. Designed to push boundaries, RTX 50 Series with NVIDIA Max-Q delivers optimized battery life and performance and jaw-dropping graphics fidelity—perfect for those who demand the extraordinary on the go.

16.0" (40.64 cm), 300 nits (2560 x 1600, WQXGA) 16:10 aspect ratio, LED, Anti-glare display, Refresh Rate: 120Hz
NVIDIA GeForce RTX™ 5070 Laptop GPU, 8GB GDDR7
HD-RGB camera
Intel Core 9 270H, 14C (6P + 8E) / 20T, P-core 2.7 / 5.8GHz, E-core 2.0 / 4.1GHz, 24MB
32GB 5600MT/s (2x16GB), Up to 32GB, 2 SO-DIMM slots DDR5 RAM
1000GB M.2 PCIe NVMe
Realtek RTL8111H Gigabit Ethernet controller (1000 Mbps)
MediaTek Wi-Fi 7 MT7925, 2x2, 802.11be, MU-MIMO
Bluetooth 5.4
HDMI
2 USB 3.2 Gen 1
1 USB 3.2 Gen 2 with DisplayPort/Power Delivery
1 USB 3.2 Gen 2 with DisplayPort
One universal audio jack
RJ-45
Backlit Keyboard, Без кирилизация на клавиатурата
Windows 11 Pro
6-Cell Battery, 96 Whr (Integrated), 180W Adapter
35.7 x 26.5 x 1.9 cm
2.49 Kg
Виж още Лаптопи Dell
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 2560 x 1600 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 5070 |
| Специализирана видео памет: | 8 GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core 9 |
| Модел процесор: | 270H |
| Брой ядра: | 14 ядрен |
| Честота: | 2.7 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.8 GHz |
| RAM памет: | 32 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | Няма |
|---|---|
| Уеб камера: | HD (720p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 4 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Windows 11 Pro |
|---|
| Клавиатура: | Латиница |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Алуминий |
| Тегло: | 2.49 Kg |
| Цвят: | Син |
| Размери (Ш x Д x В): | 35.7 x 25.1 x 1.8 cm |
| Модел: | DELL Alienware |
|---|---|
| Серия: | DELL Alienware 16 Aurora |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



- Dell 14 Plus
- Dell 14 Plus 2-in-1
- Dell 14 Premium
- Dell 15 DC15250
- Dell 16
- Dell 16 Plus
- Dell 16 Premium
- Dell Alienware 16X Aurora
- Dell Latitude 3550
- Dell Latitude 5450
- Dell Pro 13 Premium
- Dell Pro 14
- Dell Pro 14 Plus
- Dell Pro 14 Premium
- Dell Pro 15 Essential
- Dell Pro 16
- DELL Pro 16 Max
- Dell Pro 16 Plus
- Dell Pro Max 14
- Dell Pro Max 16
- Dell Pro Max 16 Plus
- Dell Pro Max 16 Premium
- Dell Pro Max 18 Plus
- Dell Vostro
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
601.37 €
/1176.18 лв
-
1325.57 €
/2592.59 лв
1414.79 € -
107.64 €
/210.53 лв
-
1786.70 €
/3494.49 лв
-
558.99 €
/1093.29 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
764.59 €
/1495.40 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
1176.95 €
/2301.92 лв
-
3322.13 €
/6497.52 лв
-
806.62 €
/1577.62 лв
-
729.99 €
/1427.74 лв
-
2098.99 €
/4105.27 лв
-
1172.37 €
/2292.96 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
1176.02 €
/2300.10 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
475.86 €
/930.69 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
99.46 €
/194.52 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
1916.07 €
/3747.51 лв
-
945.96 €
/1850.13 лв
-
660.69 €
/1292.19 лв
-
966.35 €
/1890.02 лв
-
621.10 €
/1214.76 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
2102.40 €
/4111.94 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
481.84 €
/942.39 лв
-
99.46 €
/194.52 лв
-
1268.06 €
/2480.12 лв
-
1143.16 €
/2235.84 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
1381.01 €
/2701.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
498.99 €
/975.94 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
519.99 €
/1017.01 лв
-
729.99 €
/1427.74 лв
-
778.99 €
/1523.57 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
279.89 €
/547.42 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
2098.99 €
/4105.27 лв
-
91.99 €
/179.92 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
749.99 €
/1466.85 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
143.99 €
/281.62 лв
173.99 € -
166.16 €
/324.99 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
1188.99 €
/2325.46 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
159.99 €
/312.91 лв
-
2299.99 €
/4498.39 лв
-
1150.00 €
/2249.20 лв
-
1599.99 €
/3129.31 лв
-
317.00 €
/619.99 лв
-
306.77 €
/599.99 лв
-
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1223.27 €
/2392.50 лв
1395.85 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.51 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.79 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1442.27 €
/2820.83 лв
1541.56 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1409.05 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
796.76 €
/1558.32 лв
828.14 € -
807.25 €
/1578.85 лв
830.21 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
927.19 €
/1813.43 лв
1185.74 € -
1510.38 €
/2954.05 лв
1682.45 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1247.27 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 € -
786.27 €
/1537.80 лв
807.24 € -
1559.34 €
/3049.80 лв
1663.36 € -
2287.51 €
/4473.98 лв
2339.53 € -
898.50 €
/1757.31 лв
1031.73 € -
838.48 €
/1639.92 лв
887.21 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
759.29 €
/1485.04 лв
891.61 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 €
Лаптоп Acer Predator Helios Neo 16S AI OLED PHN16S-71 (NH.QX7EX.005), двадесет и четириядрен Intel Core Ultra 9 275HX 2.7/5.4 GHz, 16" (40.64 cm) WQXGA OLED 240Hz Display & GF RTX 5070 Ti 12GB, (HDMI), 16GB DDR5, 1TB SSD, Windows 11 Pro2599.58 €
/5084.34 лв
Лаптоп HP EliteBook X G1a (B68YTET#ABB)(сребрист), осемядрен AMD Ryzen AI 7 PRO 360 2.0/5.0GHz, 14" (35.56cm) WQXGA+ OLED Touch Display (HDMI), 16GB LPDDR5X, 1TB SSD NVMe, 2x Thunderbolt 4, Windows 11 Pro2596.45 €
/5078.22 лв
Лаптоп HP EliteBook X G1i AI (B69B3ET)(син), осемядрен Intel Core Ultra 7 258V 2.2/4.8 GHz, 14" (35.56 cm) WUXGA IPS Anti-Glare Display, 32GB LPDDR5X, 2TB SSD, 2x Thunderbolt 4, Windows 11 Pro2651.60 €
/5186.09 лв



























































































































