
ENGINEERED
FOR MODERN COMPONENTS
With the ability to provide twice the total system power, 2.5 times the 12V CEM peak power, and three times the rated power of the 12V-2x6 cable for 0.1 ms, random power spikes will never be an issue. The PQ850G WH will provide stable and consistent power for legacy and modern power-hungry PCs for the foreseeable future.

THE GOLD STANDARD
80 Plus Gold certified to meet a 92% high level of power efficiency under typical loads of 50%, while Cybenetics and PPLP also rates each PQ850G WH unit as Gold as well.

TRUST-WORTHY STABILITY
Through the use of a premium full Japanese electrolytic capacitors, active PFC, half-bridge LLC, and a DC-to-DC topology, the PQ850G WH can keep the hold-up time to ≥ 16 ms under a 100% full load—a higher standard than required to meet ATX3.1 compliance.

DYNAMIC FDB FAN
The PQ850G WH comes equipped with a dynamic 120mm FDB fan that will adjust its speed based on the cooling needs of the advanced internal circuitry.

| Total Output | 850W |
| Type | ATX12V V3.1 |
| Product Dimensions | 150×140×86mm (W x L x H) |
| Efficiency certification | 80Plus Gold/Cybenetics PLATINUM/PPLP Gold |
| Fan Size | 120×120×25mm (W x L x H) |
| Fan Bearing | FDB (Fluid Dynamic Bearing) |
| Topology | Active PFC + Half Bridge SRC LLC + DC to DC |
| Capacitors | Full Japanese Electrolytic Capacitors |
| Power Good Signal | 100-150ms |
| Hold Up Time | ≥16ms Full load |
| Efficiency | ≥90% Under Typical Load(50% Loading) |
| Protection | OPP/OVP/SCP/OTP/OCP/UVP/SIP/NLO |
| Operation Temperature | 0-40°C |
| Regulatory | CE/CCC/TUV-RH/cTUVus/RCM/EAC |
| Erp Regulation | ErP 2013 |
| Environment Protection | WEEE/Triman/P65/中国 RoHS/EAC |
| MTBF | 100,000 Hours |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Захранвания Настолни компютри DeepCool
Виж всички Захранвания Настолни компютри в категорията
| Изходна мощност: | 850 W |
|---|---|
| Модулен блок: | Да |
| Форм фактор: | ATX |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
123.99 €
/242.50 лв
-
142.08 €
/277.89 лв
-
63.25 €
/123.70 лв
-
123.99 €
/242.50 лв
-
38.20 €
/74.71 лв
-
82.92 €
/162.17 лв
-
520.77 €
/1018.54 лв
-
92.85 €
/181.60 лв
-
26.26 €
/51.35 лв
-
113.72 €
/222.41 лв
-
26.03 €
/50.91 лв
-
97.65 €
/190.99 лв
-
51.99 €
/101.68 лв
-
67.29 €
/131.62 лв
68.99 € -
25.22 €
/49.32 лв
-
12.72 €
/24.87 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
144.99 € -
5.57 €
/10.90 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
144.99 € -
134.99 €
/264.02 лв
144.99 € -
26.26 €
/51.35 лв
-
138.07 €
/270.04 лв
-
28.72 €
/56.17 лв
-
44.73 €
/87.48 лв
-
25.63 €
/50.13 лв
-
11.70 €
/22.89 лв
-
17.48 €
/34.19 лв
-
21.95 €
/42.92 лв
-
12.78 €
/25.00 лв
-
9.66 €
/18.90 лв
-
39.21 €
/76.69 лв
-
19.64 €
/38.40 лв
-
45.57 €
/89.13 лв
-
21.85 €
/42.74 лв
-
21.85 €
/42.74 лв
-
28.72 €
/56.17 лв
-
189.69 €
/371.00 лв
-
19.84 €
/38.80 лв
-
12.72 €
/24.87 лв
-
38.65 €
/75.59 лв
-
143.99 €
/281.62 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
144.99 € -
107.98 €
/211.19 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
108.99 €
/213.17 лв
117.99 € -
23.00 €
/44.99 лв
-
168.99 €
/330.52 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
214.99 €
/420.48 лв
-
127.99 €
/250.33 лв
-
298.99 €
/584.77 лв
-
123.99 €
/242.50 лв
-
51.99 €
/101.68 лв
-
110.78 €
/216.67 лв
-
57.99 €
/113.42 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
338.99 €
/663.01 лв
-
123.99 €
/242.50 лв
-
114.99 €
/224.90 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
169.99 €
/332.47 лв
-
6.14 €
/12.00 лв
-
Захранване Corsair RM1200e (2025) (CP-9020258-EU), 1200W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор
193.99 €
/379.41 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
64.99 €
/127.11 лв
-
109.99 €
/215.12 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
22.96 €
/44.91 лв
-
30.00 €
/58.67 лв
-
64.99 €
/127.11 лв
-
30.26 €
/59.19 лв
-
15.33 €
/29.99 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
39.46 €
/77.18 лв
-
24.36 €
/47.65 лв
-
26.89 €
/52.59 лв
-
78.11 €
/152.77 лв
-
19.09 €
/37.33 лв
-
66.41 €
/129.88 лв
68.51 € -
114.26 €
/223.48 лв
117.77 € -
73.66 €
/144.07 лв
75.63 € -
96.37 €
/188.48 лв
100.39 € -
104.32 €
/204.03 лв
107.62 € -
19.99 €
/39.10 лв
22.89 € -
102.33 €
/200.14 лв
105.58 € -
46.04 €
/90.05 лв
48.73 € -
188.99 €
/369.63 лв
198.99 € -
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
94.99 €
/185.78 лв
108.99 € -
44.77 €
/87.57 лв
48.75 € -
134.99 €
/264.02 лв
144.99 € -
108.99 €
/213.17 лв
117.99 € -
67.29 €
/131.62 лв
68.99 €
Захранване Thermalright TR-SG1000, 1000W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор94.17 €
/184.18 лв
Захранване Lian Li EDGE Gold Black, 850W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор94.99 €
/185.78 лв
Захранване BitFenix Whisper 650 M, 650W, Active PFC, модулно, 80 Plus Gold, 140mm вентилатор95.26 €
/186.31 лв



























































































