- 4K Ultimate Clarity: The camera features 4K 8MP resolution for superior clarity with upgraded image sensor, processor and lens.
- Local Facial Recognition: The camera boasts free and powerful Al that recognizes and tags strangers, family, and friends for easy identification.
- Wi-Fi 6 Dual-Band Connection: Connect the camera to a Wi-Fi 6 router and enjoy improved speed, greater stability.
- Starlight Color Night Vision: Capture vibrant images in low light. Enhance security with an F1.6 lens, starlight sensor, and spotlights.
- Free Person/Pet/Vehicle Detection: Using Al technology, the camera provides alerts as it identifies people, pets, and vehicles, reducing false alerts and unnecessary notifications.
- Flexible Storage Options: Choose from local microSDstorage up to 512GB or the secure Tapo Care cloud service for additional peace of mind.
- IP66 Weatherproof: Offers excellent waterproof and dustproof performance for outdoor scenarios.
Камера | |
|---|---|
| Светлочувствителен сензор | 1/27” Progressive Scan CMOS Starlight Sensor |
| Обектив | Focal Length: 4 mm ± 5% Aperture: F1.6 ± 5% Field of View: 105° (Diagonal), 88°(Horizontal), 45°(Vertical) |
| Night Vision | 850 nm IR LED Starlight Color Night Vision |
| Lighting | 2× Built-in Spotlights |
| Interface & Button | 1× Ethernet Port 1× RESET Button 1× MicroSD Card Slot (Up to 512GB) |
| Pan/Tilt Range | Pan Mechanical Range: 326° (360° Pan Coverage) Tilt Mechanical Range: 53° (98° Tilt Coverage) |
| VIDEO & AUDIO | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 4K 8MP (3840 × 2160 px) |
| Frame Rate | 25 fps |
| Digital Zoom | 18x |
| Video Compression | H.264 |
| Live View | Yes |
| Image Enhancement | 3DNR WDR |
| Audio Input & Output | Built-in Microphone and Speaker |
| Audio Communication | Two-Way Audio with Noise Cancellation |
| Siren Volume | 99 dB (Level measured at 4-inch/10-cm distance) |
| STORAGE | |
|---|---|
| Local Storage | MicroSD Card Slot on Camera (Up to 512 GB) |
| Cloud Storage | Tapo Care Cloud Storage Services (Subscription required) |
| DETECTION and NOTIFICATIONS | |
|---|---|
| AI Detection | Human Face Detection Motion Detection Person Detection Pet Detection Vehicle Detection Line-Crossing Detection Camera Tampering |
| Activity Zones | Yes |
| Output Notification | System Notification System Notification with Snapshot (Tapo Care Services) |
| МРЕЖА | |
|---|---|
| Network Connectivity | Connect via Wi-Fi or Ethernet |
| Wireless Connectivity | IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, 2.4 GHz /5 GHz |
| Ethernet Port | Yes |
| RTSP | Yes |
| ONVIF | Yes |
| СИГУРНОСТ | |
|---|---|
| Security | SSL/TLS,AES |
| ЗАХРАНВАНЕ | |
|---|---|
| Power Source | 12V DC Power Adapter |
| Input Voltage | 100-240 V, 50/60 Hz |
| Output Voltage | 12 V, 1 A (DC Power) |
| ОБЩИ ХАРАКТЕРИСТИКИ | |
|---|---|
| Smart Integration | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Weather Resistance | IP66 |
| System Requirements | Tapo App: iOS 12.0+ and Android 5.0+ operating systems. |
| Mounting Options | Ceiling-Mounted Wall-Mounted Pole-Mounted (Pole-Mounting loops required but not included) |
| Околна температура при работа | -30℃~60℃ (-22°F~140°F) |
| Storage Temperature | -40℃~60℃ (-40°F~140°F) |
| Околна влажност при работа | 10%~90% RH, Non-condensing |
| Storage Humidity | 0~90% RH, Non-condensing |
| Dimensions ( W x D x H ) | 147.4 × 74.7 × 165.4mm(Mounting Bracket Included) 147.4 × 74.7 × 157.4mm(Mounting Bracket Excluded) |
| Съдържание на пакета | Tapo C560WS Camera×1 DC Power Adapter×1 Mounting Template Sticker×1 Mounting Bracket×1 Mounting Anchors and Screws Bracket Screws×2 Waterproof Seal×1 Waterproof Cable Attachments×1 Quick Start Guide |
| Certifications | FCC, RoHS, RCM |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
30.67 €
/59.99 лв
120.00 € лв -
7.62 €
/14.89 лв
120.00 € лв -
5.68 €
/11.10 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
15.99 €
/31.27 лв
120.00 € лв -
165.93 €
/324.54 лв
120.00 € лв -
8.96 €
/17.52 лв
120.00 € лв -
55.99 €
/109.51 лв
120.00 € лв -
14.51 €
/28.39 лв
120.00 € лв -
37.11 €
/72.57 лв
120.00 € лв -
13.43 €
/26.27 лв
120.00 € лв -
166.88 €
/326.39 лв
120.00 € лв -
188.42 €
/368.52 лв
120.00 € лв -
177.98 €
/348.10 лв
120.00 € лв -
36.79 €
/71.96 лв
120.00 € лв -
464.47 €
/908.42 лв
120.00 € лв -
32.15 €
/62.88 лв
120.00 € лв -
54.99 €
/107.55 лв
120.00 € лв -
30.67 €
/59.99 лв
120.00 € лв -
39.02 €
/76.32 лв
120.00 € лв -
32.15 €
/62.88 лв
120.00 € лв -
7.50 €
/14.67 лв
120.00 € лв -
49.59 €
/96.99 лв
120.00 € лв -
100.23 €
/196.03 лв
120.00 € лв -
10.15 €
/19.86 лв
120.00 € лв -
159.99 €
/312.91 лв
120.00 € лв -
184.99 €
/361.81 лв
120.00 € лв -
119.99 €
/234.68 лв
120.00 € лв -
60.00 €
/117.35 лв
120.00 € лв -
119.99 €
/234.68 лв
120.00 € лв -
19.90 €
/38.92 лв
120.00 € лв -
30.68 €
/60.01 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
55.38 €
/108.31 лв
120.00 € лв -
163.49 €
/319.76 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
67.18 €
/131.40 лв
120.00 € лв -
184.58 €
/361.00 лв
120.00 € лв -
14.15 €
/27.67 лв
120.00 € лв -
76.59 €
/149.80 лв
120.00 € лв
-
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
314.99 €
/616.07 лв
120.00 € лв -
53.99 €
/105.60 лв
120.00 € лв -
194.99 €
/381.37 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
152.49 €
/298.24 лв
120.00 € лв -
102.98 €
/201.41 лв
120.00 € лв -
30.67 €
/59.99 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
148.99 €
/291.40 лв
120.00 € лв -
34.99 €
/68.43 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.99 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
7.66 €
/14.99 лв
120.00 € лв -
85.89 €
/167.99 лв
120.00 € лв -
14.98 €
/29.30 лв
120.00 € лв -
73.99 €
/144.71 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
10.98 €
/21.48 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
7.99 €
/15.63 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
8.99 €
/17.58 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
16.89 €
/33.03 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
353.99 €
/692.34 лв
120.00 € лв -
208.99 €
/408.75 лв
120.00 € лв -
178.99 €
/350.07 лв
120.00 € лв -
9.99 €
/19.54 лв
120.00 € лв -
74.98 €
/146.65 лв
120.00 € лв -
243.37 €
/475.99 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
30.99 €
/60.61 лв
120.00 € лв
-
25.97 €
/50.78 лв
120.00 € лв -
82.64 €
/161.62 лв
120.00 € лв -
101.25 €
/198.04 лв
120.00 € лв -
188.06 €
/367.80 лв
120.00 € лв -
50.76 €
/99.28 лв
120.00 € лв -
1266.08 €
/2476.25 лв
120.00 € лв -
53.77 €
/105.16 лв
120.00 € лв -
56.05 €
/109.63 лв
120.00 € лв -
1239.99 €
/2425.21 лв
120.00 € лв -
134.99 €
/264.02 лв
120.00 € лв -
171.73 €
/335.88 лв
120.00 € лв -
13.80 €
/27.00 лв
120.00 € лв -
38.84 €
/75.97 лв
120.00 € лв -
9.74 €
/19.06 лв
120.00 € лв -
89.27 €
/174.59 лв
120.00 € лв -
9.71 €
/18.99 лв
120.00 € лв -
601.78 €
/1176.97 лв
120.00 € лв -
6.07 €
/11.86 лв
120.00 € лв -
79.99 €
/156.45 лв
120.00 € лв -
15.30 €
/29.91 лв
120.00 € лв -
7.77 €
/15.20 лв
120.00 € лв -
77.99 €
/152.54 лв
120.00 € лв -
88.56 €
/173.21 лв
120.00 € лв -
5.97 €
/11.68 лв
120.00 € лв -
108.79 €
/212.77 лв
120.00 € лв -
41.80 €
/81.76 лв
120.00 € лв -
94.99 €
/185.78 лв
120.00 € лв -
16.03 €
/31.36 лв
120.00 € лв -
5.97 €
/11.68 лв
120.00 € лв -
565.99 €
/1106.98 лв
120.00 € лв -
65.25 €
/127.61 лв
120.00 € лв -
29.02 €
/56.75 лв
120.00 € лв -
284.40 €
/556.24 лв
120.00 € лв -
320.92 €
/627.66 лв
120.00 € лв -
31.10 €
/60.82 лв
120.00 € лв -
5.97 €
/11.68 лв
120.00 € лв -
27.90 €
/54.57 лв
120.00 € лв -
153.31 €
/299.86 лв
120.00 € лв -
204.71 €
/400.37 лв
120.00 € лв -
21.74 €
/42.52 лв
120.00 € лв



















































































































