Qnap TS-h765eU-8G

The 1U short-depth rackmount TS-h765eU is designed for space-constrained environments, offering an efficient and reliable storage solution for various needs. Adopting the latest Intel® Atom x7000C Series processor, the TS-h765eU comes with four 3.5-inch drive bays and three E1.S / M.2 PCIe NVMe slots for exceptional expandability, making it an ideal NAS for high performance and multitasking demands. The TS-h765eU runs the ZFS-based QuTS hero operating system that ensures data integrity and WORM protection for data immutability.
1U short-depth design for flexible deployment
The TS-h765eU has a shorter chassis depth of only 12 inches (292.1mm), making it easy to install in small cabinets and various space-limited environments, including factories, small offices, surveillance rooms, audiovisual rooms, or in-vehicle applications.

Surpass the competitor with standard 2.5GbE and flexible 10GbE upgrade
In modern business IT, a NAS with only 1GbE is a performance bottleneck. The TS-h765eU comes with faster network connectivity which

| CPU | Intel Atom x7405C 4-core, up to 3.4GHz |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Floating Point Unit | |
| Encryption Engine | (AES-NI) |
| System Memory | 8 GB SODIMM DDR5, enabled in-band ECC |
| Maximum Memory | 16 GB (1 x 16GB) |
| Memory Slot | 1 x SODIMM DDR5 |
| Flash Memory | 8GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 4 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s 3 x E1.S up to 15mm (Pre-install adapter to support M.2 2280 for each slots) |
| Drive Compatibility | 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives E1.S NVMe PCIe SSDs M.2 2280 NVMe PCIe SSDs |
| Hot-swappable | (Not supported M.2 SSD) |
| M.2 Slot | 3 x E1.S up to 15mm (Pre-install adapter to support M.2 2280 for each slots) |
| SSD Cache Acceleration Support | |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| 10 Gigabit Ethernet Port | Optional via QXG-ES10G1T |
| Wake on LAN (WOL) | |
| Jumbo Frame | |
| USB 2.0 port | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Port | 1 x Type-A USB 3.2 Gen 2 10Gbps |
| Form Factor | 1U Short Depth Rackmount |
| LED Indicators | Power/Status, LAN, USB, HDD1-4, E1.S/PCIe SSD1~3 |
| Buttons | Power, Reset |
| Dimensions (HxWxD) | 43 × 430 × 292.1 mm |
| Weight (Net) | 4.51 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 150W, 100-240V |
| Fan | 3 x 40mm |
| System Warning | Buzzer |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Rack mounted |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
135.92 €
/265.84 лв
-
243.99 €
/477.20 лв
-
290.17 €
/567.52 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
112.47 €
/219.97 лв
-
79.43 €
/155.35 лв
-
259.99 €
/508.50 лв
-
65.48 €
/128.07 лв
-
14.76 €
/28.87 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
11.26 €
/22.01 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
478.87 €
/936.59 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
88.42 €
/172.93 лв
-
92.61 €
/181.12 лв
-
114.39 €
/223.72 лв
-
147.36 €
/288.21 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
593.99 €
/1161.74 лв
-
194.11 €
/379.64 лв
-
140.75 €
/275.28 лв
-
135.46 €
/264.94 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
189.83 €
/371.28 лв
-
61.62 €
/120.53 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
88.42 €
/172.93 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
131.99 €
/258.15 лв
-
185.26 €
/362.33 лв
-
12.22 €
/23.89 лв
-
182.46 €
/356.86 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
37.99 €
/74.30 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
178.99 €
/350.07 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
398.99 €
/780.36 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
279.99 €
/547.61 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
553.99 €
/1083.51 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
278.99 €
/545.66 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
243.99 €
/477.20 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
1033.99 €
/2022.31 лв
-
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
108.99 €
/213.17 лв
139.99 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
168.99 €
/330.52 лв
189.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
279.15 €
/545.96 лв
283.99 € -
158.99 €
/310.96 лв
164.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-473A-8G, четириядрен AMD Ryzen Embedded V1500B 2.2GHz, до 4x 3.5-inch SATA HDD, 2x M.2, 8GB RAM, 2x Gigabit порта, USB1103.65 €
/2158.54 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS822+, четириядрен AMD Ryzen Embedded V1500B 2.2GHz, без твърд диск (4x 3.5" SATA 6Gb/s), 2GB DDR4, 4x 1GbE, 2x USB 3.21231.79 €
/2409.17 лв
Мрежови диск (NAS) Ugreen NASync DXP6800 Pro, десетядрен Intel Core i5-1235U 1.3/4.4GHz, без твърд диск (6x SATA 6Gb/s), 8GB DDR5, 2x 10GbE, 2x Thunderbolt 41070.37 €
/2093.47 лв




















































































