Qnap TL-R1220Sep-RP
Enterprise-grade SAS 12Gb/s storage expansion supporting multipath routing and daisy chaining
The TL-R1220Sep-RP SAS 12Gb/s storage expansion enclosure is designed for expanding the storage space of your QTS or QuTS hero NAS. Up to sixteen expansion enclosures can be daisy-chained via high-speed mini SAS HD cables to support up to 3.4PB raw capacity, ideal for archiving/backing up virtualization applications, surveillance recordings, large data, or multimedia. Featuring Broadcom® SAS DataBolt™ bandwidth optimization technology, the TL-R1220Sep-RP consolidates 6Gb/s infrastructure into 12Gb/s. With four mini SAS HD SFF-8644 Wide Ports, the TL-R1220Sep-RP delivers up to 192Gbps transfer speed when connected to a single host. When connected to a QTS/QuTS hero NAS that supports multipath routing, the TL-R1220Sep-RP can achieve smoother data transmission and continuous system operation.
| JBOD Connection Interface | SAS |
| Drive Bay | 12 x 3.5-inch The system is shipped without HDD. |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: You can only use one disk type (HDD or SSD) in a RAID group. Combining different types of disk in one RAID group is not supported. |
| Hot-swappable | Yes |
| Form Factor | 2U Short Depth Rackmount |
| Host Interface | 4 x 12Gb/s SAS 3.0 wide ports (4-wide port) Mini-SAS HD (SFF-8644) |
| LED Indicators | Front panel: HDD 1-12, Power, Status, Link, Fan error Rear panel: SAS connector, Enclosure ID |
| Buttons | Power |
| Dimensions (HxWxD) | 88.65 × 482 × 370.65 mm Excludes ear hook and the protruding part of the Power Supply Unit. |
| Weight (Net) | 9.19 kg |
| Weight (Gross) | 14.26 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 300W (x2), 100 - 240V |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 163.38 W Tested with drives fully populated. |
| Fan | 2 x 80mm, 12VDC |
| System Warning | Buzzer |
| QTS / QuTS hero | Yes |
| Windows | Yes |
| Supports JBOD cascading | Yes |
| Supports expanding NAS storage pools | Yes |
| Supports Multi-path | Yes |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Rack mounted |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
92.36 €
/180.64 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
199.99 €
/391.15 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
264.19 €
/516.72 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
194.11 €
/379.64 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
168.63 €
/329.81 лв
-
212.25 €
/415.12 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
241.18 €
/471.72 лв
-
137.41 €
/268.75 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
92.36 €
/180.64 лв
-
214.70 €
/419.92 лв
-
106.74 €
/208.77 лв
-
77.83 €
/152.23 лв
-
227.03 €
/444.04 лв
-
146.83 €
/287.18 лв
-
61.62 €
/120.53 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
62.57 €
/122.37 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
203.16 €
/397.34 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
172.71 €
/337.79 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
504.86 €
/987.42 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
122.06 €
/238.73 лв
-
192.58 €
/376.65 лв
-
192.58 €
/376.65 лв
-
184.98 €
/361.79 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
636.18 €
/1244.26 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
266.21 €
/520.66 лв
-
168.63 €
/329.81 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
366.01 €
/715.85 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
278.99 €
/545.66 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
310.72 €
/607.72 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
538.99 €
/1054.17 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
35.61 €
/69.64 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
110.54 €
/216.20 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
106.74 €
/208.77 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
77.83 €
/152.23 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
130.81 €
/255.85 лв
139.10 € -
321.24 €
/628.28 лв
341.39 € -
194.01 €
/379.46 лв
205.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
744.88 €
/1456.85 лв
774.83 € -
179.61 €
/351.29 лв
183.79 € -
123.21 €
/240.97 лв
125.79 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Synology RS10816xs+,четири-ядрен Intel Xeon E3 3.3 GHz, без твърд диск, 8 GB DDR3 ECC, USB 3.03221.39 €
/6300.49 лв
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-1264U-RP-8G, четириядрен Intel Celeron N5105 2.0/2.9 GHz, без твърд диск (12x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s), 8GB RAM, 2x 10/100/1000/2500 LAN, 2x USB 3.2 Gen 22608.14 €
/5101.07 лв
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-1232PXU-RP-4G, четириядрен Alpine AL324 1.7GHz, 512 MB Flash memory (Dual boot OS protection), 12x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s, 4x USB 3.2 Gen 12294.65 €
/4487.95 лв

























































































