Телескопът от серията LX65 6" МАК е с оптична конструкция Максутов-Касегрен за детайлни изображения на звездите и изключителен контраст, което го прави великолепен уред за наблюдение на далечния Космос и идеален за детайлно наблюдение на Луната и планетите, защото той лесно достига големи увеличения. Има апертура 6" (150 mm), фокусно разстояние 1800 mm и фокусно отношение f/12. Оборудван е с вътрешно едноскоростно фокусиращо устройство и покритие със свръхвисока способност за пропускане на светлина (UHTC), което подобрява видимостта на по-ярките звездни купове, осигурява по-големи подробности на мъглявините и по-ясни повърхности на планетите. Включва (1) 26 mm, 1,25" окуляр Super Plössl и оптичен визьор с червена точка, заедно с лястовича опашка тип Vixen. С включените принадлежности OTA тежи 5,9 kg (13 lb) и е с размери 51 x 23 x 24 cm.
ВИСОКОКАЧЕСТВЕНИ ОПТИЧНИ ЕЛЕМЕНТИ MEADE
Сърцето на всеки телескоп са неговите оптични елементи. Meade доставя най-висококачествената предлагана оптика от професионален клас. Тези оптични тръби са с големи апертури, които съвместно с покритията със свръх висока пропускливост на светлина (UTHC) на Meade ви предлага върхово качество на оптиката. LX65 е идеален уред за наблюдение с висока разделителна способност, но също има и всички необходими качества за по-напредналите области на астрономията, включително за планетарна астрофотография. Наблюдавайте пръстените на Сатурн, повърхността на Луната и дори облачните ленти на Юпитер с големи подробности.
Характеристики:
- 150 mm (6") Максутов-Касегрен
- Фокусно разстояние 1800 mm
- Фокусно отношение f/12
- Включени са 26 mm (1,25") окуляр Super Plössl и оптичен визьор с червена точка
| Марка | Meade Instruments Corp. |
| Гаранция | 2 години |
| EAN | 0709942999563 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 25x67x28 cm |
| Транспортно тегло | 7.711 kg |
| Оптична конструкция | катадиоптричен телескоп |
| Оптична схема | Максутов-Касегрен |
| Оптично покритие | UHTC |
| Диаметър на лещата на обектива (апертура), mm | 150 |
| Фокусно разстояние, mm | 1800 |
| Отношение на апертурата | f/12 |
| Окуляри | SUPER Plössl 26 mm |
| Диаметър на тръбата на окуляра, in | 1,25 |
| Визьор | червена точка |
| Фокусиращо устройство | една скорост |
| Допълнително | диагонално огледало 90° (1,25") |
| Режим на монтиране на оптичната тръба | плоча „лястовича опашка“ (стандарт на Vixen) |
| Потребителско ниво | опитни потребители |
| Наблюдаван обект | планети от Слънчевата система и обекти в далечния Космос, наземни обекти |
Виж още Бинокли и оптика
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
24.03 €
/46.99 лв
-
5.08 €
/9.93 лв
-
5.97 €
/11.68 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
8.35 €
/16.32 лв
-
23.66 €
/46.28 лв
-
27.46 €
/53.71 лв
-
93.52 €
/182.91 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
67.27 €
/131.57 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
113.42 €
/221.83 лв
-
105.88 €
/207.09 лв
-
45.80 €
/89.58 лв
-
103.72 €
/202.86 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
47.84 €
/93.56 лв
-
71.33 €
/139.52 лв
-
12.68 €
/24.81 лв
-
3.73 €
/7.30 лв
-
27.98 €
/54.72 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
-
18.32 €
/35.82 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
7.16 €
/14.01 лв
-
161.18 €
/315.24 лв
-
13.70 €
/26.80 лв
-
60.22 €
/117.78 лв
68.06 € -
19.49 €
/38.12 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
6.26 €
/12.24 лв
-
33.51 €
/65.54 лв
-
7.66 €
/14.97 лв
-
8.03 €
/15.71 лв
-
75.54 €
/147.75 лв
-
8.80 €
/17.21 лв
-
23.06 €
/45.10 лв
-
184.98 €
/361.79 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
102.98 €
/201.41 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
20.98 €
/41.03 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
69.90 €
/136.71 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
16.99 €
/33.23 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
35.14 €
/68.73 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
35.99 € -
44.77 €
/87.57 лв
49.99 € -
37.10 €
/72.56 лв
43.30 € -
290.41 €
/568.00 лв
296.50 € -
122.99 €
/240.55 лв
134.99 € -
8.53 €
/16.67 лв
8.74 € -
55.10 €
/107.76 лв
65.99 € -
7.28 €
/14.25 лв
15.92 € -
44.99 €
/87.99 лв
58.06 € -
5.08 €
/9.93 лв
9.21 € -
101.94 €
/199.39 лв
104.99 € -
36.74 €
/71.86 лв
45.13 € -
329.00 €
/643.48 лв
347.16 € -
13.95 €
/27.28 лв
14.88 € -
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
69.99 €
/136.89 лв
71.98 € -
139.29 €
/272.43 лв
151.23 € -
31.99 €
/62.58 лв
38.68 € -
38.89 €
/76.06 лв
44.99 € -
243.99 €
/477.20 лв
249.55 € -
Soundbar система за домашно кино Sony HT-SF150, 2.0, безжична, Bluetooth, HDMI, USB, RMS 120W, черна
108.99 €
/213.17 лв
111.99 € -
28.98 €
/56.68 лв
32.98 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
42.68 €
/83.47 лв
43.33 € -
51.84 €
/101.39 лв
70.68 € -
39.99 €
/78.21 лв
48.99 € -
479.00 €
/936.85 лв
500.54 € -
38.74 €
/75.76 лв
59.89 € -
21.90 €
/42.83 лв
30.97 € -
29.25 €
/57.20 лв
31.89 € -
149.00 €
/291.43 лв
178.44 € -
349.99 €
/684.52 лв
453.99 € -
91.04 €
/178.06 лв
92.85 € -
44.99 €
/87.99 лв
54.99 € -
57.12 €
/111.72 лв
92.10 € -
44.99 €
/87.99 лв
47.99 € -
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
29.29 €
/57.29 лв
32.73 € -
26.59 €
/52.00 лв
30.82 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 €






















































































































