Металургичен микроскоп MAGUS Metal 630
empty image 1empty image 2empty image 3
Описание

Металургичният микроскоп MAGUS Metal 630 с отразена светлина се използва за изследване на микроструктурата на непрозрачни обекти с всякаква височина и размер. Изследваните обекти са метали, сплави, полупроводници и покрития от боя. Налични микроскопски методи: метод на светлото поле и метод с поляризирана светлина. Едно от предимствата на микроскопа е неговият малък размер, което го прави идеален за лаборатории с ограничено работно пространство и пространство за съхранение. Микроскопът MAGUS Metal 630 е отличен избор за промишлени предприятия от различни отрасли, изследователски центрове и университетски факултети.


Употреба на микроскопа »


Оптика


Оптичните елементи на микроскопа са коригирани до безкрайност. Тринокулярната тръба, която се използва за монтиране на камерата, е разположена вертикално. Светлинният лъч може да се насочва към окулярите или към тринокулярната тръба. Камерата не е включена в базовата конфигурация. Продължителната работа с този микроскоп е удобна, понеже бинокулярната глава е наклонена на 30°. На левия окуляр има корекция на диоптрите, за да се адаптират оптичните елементи към зрението на потребителя.


В револверната глава има 5 слота. Наборът включва 4 планахроматични обектива. Когато същите са монтирани, остава един слот за монтиране на допълнителен обектив. Обективите с голямо фокусно разстояние са предназначени за микроскопия по метода на светлото поле.


Осветление


Микроскопът използва само осветление с отразена светлина. Системата на осветлението включва устройство за поляризация, диафрагма на апертурата и полева диафрагма. Източник на светлина: Халогенна крушка 30 W. Нейната светлина е удобна за очите и не допринася за уморяването им. Диафрагмата и източникът на светлина могат да се центрират и има възможност за монтиране на осветление на Кьолер. Има цветни филтри.


Предметна маса и фокусиращ механизъм


Стойката и механизмът за фокусиране на уникалната конструкция предоставят две предимства: компактен размер и възможност за наблюдение на образци с всякаква височина. Микроскопът може да се поставя лесно върху лабораторни мебели с максимална височина 40 cm. Предметната маса с две оси се използва за изследване на малки образци. Регулирането на фокуса се извършва чрез въртене на коаксиалните бутони за грубо и фино фокусиране, които се намират от двете страни на стойката. Механизмите работят плавно и точно. Също може да се регулира затягането на грубото регулиране на фокуса.


Принадлежности


Микроскопът може да се надгражда с допълнителни принадлежности: обективи с голямо фокусно разстояние, окуляри, цифрова камера, калибрационни образци.


Основни характеристики:



  • Без ограничение за височината и размера на образците

  • Тринокулярна глава с тринокулярна тръба за монтиране на цифрова камера и с разделител на лъча 100:0 и 0:100

  • Халогенна крушка 30 W с топла светлина за работа с отразена светлина за използване на микроскопските методи на светлото поле и поляризация

  • Цветни филтри, опция за настройка на осветлението на Кьолер, източник на светлина и полева диафрагма и диафрагма на апертурата, които могат да се центрират

  • Компактна стойка за монтиране на микроскопа върху малки мебели

  • Много допълнителни принадлежности


Комплектът включва:



  • Стойка с фокусиращ механизъм, предметна маса и револверна глава

  • Илюминатор за отразена светлина с корпус на осветителното тяло

  • Тринокулярна глава

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12 WD 26,1 mm

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L10х/0,25 WD 20,2 mm

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L20х/0,40 WD 8,80 mm

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L50х/0,70 WD 3,68 mm

  • Окуляр 10x/22 mm с голямо разстоянието от очите (2 бр.)

  • Адаптер за C-образна монтировка 1x

  • Шестостенен ключ

  • Основа с вход за захранването

  • Захранващ кабел

  • Захранващ кабел на илюминатора за отразена светлина

  • Покривало против прах

  • Ръководство за потребителя и гаранционна карта


Предлагат се по заявка:



  • Окуляр 10x/22 mm със скала

  • Окуляр 12,5x/14 mm (2 бр.)

  • Окуляр 15x/15 mm (2 бр.)

  • Окуляр 20x/12 mm (2 бр.)

  • Окуляр 25x/9 mm (2 бр.)

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L40х/0,60 WD 3,98 mm

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L60x/0,70 WD 2,08 mm

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L80x/0,80 WD 1,25 mm

  • Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L100x/0,85 (сух) WD 0,40 mm

  • Цифрова камера

  • Калибрационен образец

МаркаMAGUS
Гаранция5 години
EAN5905555018324
Размер на опаковката (Д x Ш x В)39x37x73 cm
Транспортно тегло19.5 kg
Типметалургичен, светлина/оптичен
Тип на главата на микроскопатринокулярни
ГлаваSiedentopf
Ъгъл на наклон на главата30 °
Увеличение, x50 — 500
Диапазон на увеличениетоот 200x до 800x
Увеличение, x (опция)50–1000/1250/1500/2000/2500
Диаметър на тръбата на окуляра, mm30
Окуляри10х/22 mm, разстояние от очите: 10 mm (*опция: 10x/22 mm със скала, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9)
Обективипланахроматични с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12, PL L10x/0,25, PL L20x/0,40, PL L50x/0,70; парфокално разстояние 45 mm (*опция: PL L40x/0,60, PL L60x/0,70, PL L80x/0,80, PL L100x/0,85 (сух))
Револверна главаза 5 обектива
Работна дистанция, mm26,1 (5x); 20,2 (10x); 3,98 (40x); 2,08 (60x); 8,80 (20x); 3,68 (50x); 1,25 (80x); 0,40 (100x)
Разстояние между окулярите, mm48 — 75
Предметна маса, mm185x140
Диапазон на движение на предметната маса, mm35/30
Характеристики на предметната масадвуосова механична; размер на основата на микроскопа: 300x240 mm
Регулиране на диоптъра на окуляра, диоптри±5 (на лявата тръба)
Диафрагмавградена апертура и полева
Фокусиранекоаксиален, грубо (с регулиране на затягането на механизма за грубо фокусиране) и фино (0,002 mm)
Осветлениехалогенно
Регулиране на яркосттаyes
Захранване220±22 V, 50 Hz, променливотокова мрежа
Тип на светлинния източник12 V/30 W
Светлинни филтризелен, син, жълт, матов
Диапазон на работната температура, °C5 — 35
Допълнителновграден анализатор и поляризатор, който може да се демонтира
Потребителско нивоза професионалисти, опитни потребители
Ниво на трудност на сглобяване и монтажсложен
Приложениеметалургичен
Място на осветлениетогорен
Метод за изследванена светлото поле, поляризация
Торбичка/калъф/чанта в комплектпокривало против прах



    Виж още Бинокли и оптика
    • Какво пазаруват другите Какво пазаруват другите
    • Какво пазаруват другите Най-продавани продукти
    • Какво пазаруват другите Промоционални продукти
    prev slider image prev slider hover image next slider image next slider hover image

    Металургичен микроскоп MAGUS Metal 630

    2759.95

    /

    5398.00 лв

    prev slider image prev slider hover image
    next slider image next slider hover image