Lenovo Wireless Multi-Mode Pro Keyboard 6000-US
- Reliable 2.4GHz Lenovo Pro Unified USB Receiver, Dual Bluetooth 5.3;
95% post-consumer recycled plastic materials including 20% reclaimed from Lenovo own products;
Customization software tool: Lenovo Accessories and Display Manager;
AES-128 encryption to protect your security;
Low-profile, 3-zone silent keyboard for effortless typing;
Crafted for professionals, the keyboard delivers unrivaled functionality, comfort, and style. The sleek, responsive keyboard ensures a silent typing experience. Seamlessly connect to up to 3 devices via Bluetooth 5.3 and 2.4GHz for rock-solid reliability—perfect for boosting productivity across all your devices.
Top Features
- Reliable 2.4GHz Lenovo Pro Unified USB Receiver, Dual Bluetooth 5.3;
- 95% post-consumer recycled plastic materials including 20% reclaimed from Lenovo own products;
- Customization software tool: Lenovo Accessories and Display Manager;
- AES-128 encryption to protect your security;
- Low-profile, 3-zone silent keyboard for effortless typing;
- LED indicator for keyboard: Low-battery, CapsLock, NumLock, 3*device switch;
- One-touch dedicated media controls(F1-F12 keys) for productivity;
- Adjustable tilt leg and spill-resistant keyboard design;
- Up to 36 months battery life (may vary based on usage);
| Tech Specs | |
| Y-direction Key Pitch | 19.05 mm / 0.75 inch |
| X-direction Key Pitch | 19.05 mm / 0.75 inch |
| Special/Added Features | 2.4G + BT5.4 wireless |
| Product Weight | 415 g ± 10 g / 14.64 oz ± 0.36 oz |
| Packed Weight | 631 g / 22.25 oz |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 461 mm x 146 mm x 33 mm / 18.15 inch x 5.75 inch x 1.3 inch |
| Minimum Relative Humidity (%) | 20% |
| Minimum Operating Temperature | 0℃ / 32℉ |
| Maximum Relative Humidity (%) | 95% |
| Maximum Operating Temperature | 40℃ / 104℉ |
| Length | 433.6 mm / 17.07 inch |
| Height | 25.2 mm / 0.99 inch |
| Depth | 123.4 mm / 4.86 inch |
| Smart Find Visibility | Yes |
| Warranty Type | Customer Replaceable Unit (CRU) |
| Connectivity | 2.4G Wireless via USB-A receiver Bluetooth 5.4 |
| Specialized Software/Driver | LADM |
| Agency Approvals | CB TUV Mark CE cTUVus FCC IC IMDA WPC BIS SIRIM NBTC-SDOC SDPPI NTC AITI TRC NCC BSMI MSIP VCCI JRF KVALITET ICASA TRA NTRA MOC PTA ICT EQM BOCRA ARCT ETA NCA POTRAZ etc. |
| Switch Type | Dome Switch keys |
| Key Style | Island style keys |
| Keyboard Key Lifecycle | Up to 10 millions clicks |
| Hot Key | F1 to F12 |
| Number of Keys | 104+7 |
| Language Layout | US Euro |
| Keyboard Layout | 3-zone |
| Battery Life | Minimum 36 months battery life for keyboard (may vary based on usage) |
| Power Requirement | 1.5V AAA x 2 |
| Supported OS | Windows 10, Windows 11 |
Виж още Клавиатури Lenovo
Виж всички Клавиатури в категорията
| Тип на връзката: | Безжична |
|---|---|
| Интерфейс: | USB/Bluetooth |
| Цвят: | Черен |
| Кирилизация по БДС: | Не е указано |
| Препоръчана за Игри: | Не |
| Механична: | Не |
| Тип на суичовете: | Няма |
| Размер: | 100% (104 КЛАВИША) |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
45.80 €
/89.58 лв
-
9.77 €
/19.10 лв
-
168.99 €
/330.52 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
34.99 € -
14.89 €
/29.12 лв
-
7.08 €
/13.85 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
34.99 € -
78.99 €
/154.49 лв
-
22.98 €
/44.94 лв
24.99 € -
18.09 €
/35.38 лв
-
18.80 €
/36.76 лв
-
29.82 €
/58.33 лв
31.58 € -
15.20 €
/29.73 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
29.82 €
/58.33 лв
31.58 € -
24.99 €
/48.88 лв
-
44.77 €
/87.57 лв
-
6.46 €
/12.63 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
37.90 €
/74.13 лв
39.88 € -
10.98 €
/21.48 лв
-
106.37 €
/208.05 лв
-
10.99 €
/21.49 лв
11.24 € -
29.82 €
/58.33 лв
31.58 € -
7.19 €
/14.07 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
35.41 €
/69.26 лв
-
14.45 €
/28.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
59.98 €
/117.31 лв
-
62.99 €
/123.20 лв
-
59.98 €
/117.31 лв
-
40.98 €
/80.15 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
92.32 €
/180.56 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
14.92 €
/29.19 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
102.98 €
/201.41 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
20.98 €
/41.03 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
10.98 €
/21.48 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
16.99 €
/33.23 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
191.99 € -
10.89 €
/21.30 лв
12.80 € -
12.89 €
/25.21 лв
-
22.99 €
/44.96 лв
-
9.99 €
/19.54 лв
10.99 € -
5.99 €
/11.72 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
34.99 € -
22.98 €
/44.94 лв
24.99 € -
88.99 €
/174.05 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
37.90 €
/74.13 лв
39.88 € -
27.98 €
/54.72 лв
29.99 € -
44.99 €
/87.99 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
7.48 €
/14.63 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
14.89 €
/29.12 лв
-
100.06 €
/195.71 лв
115.45 € -
100.06 €
/195.71 лв
115.45 € -
38.63 €
/75.56 лв
42.88 € -
4.96 €
/9.71 лв
5.54 € -
18.23 €
/35.65 лв
20.29 € -
33.99 €
/66.48 лв
34.99 € -
109.99 €
/215.12 лв
119.99 € -
17.55 €
/34.32 лв
21.35 € -
20.64 €
/40.37 лв
25.64 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
32.99 €
/64.52 лв
42.99 € -
6.43 €
/12.57 лв
7.95 € -
100.06 €
/195.71 лв
115.45 € -
157.53 €
/308.10 лв
166.80 € -
94.99 €
/185.78 лв
102.25 € -
12.93 €
/25.29 лв
15.41 € -
11.64 €
/22.77 лв
16.54 € -
100.98 €
/197.50 лв
111.51 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
14.03 €
/27.45 лв
19.17 € -
12.58 €
/24.60 лв
17.91 € -
21.72 €
/42.49 лв
24.83 € -
50.65 €
/99.06 лв
58.86 € -
7.00 €
/13.69 лв
7.50 € -
59.99 €
/117.33 лв
66.99 € -
79.99 €
/156.45 лв
85.98 € -
48.75 €
/95.35 лв
58.71 € -
18.81 €
/36.79 лв
20.52 € -
76.22 €
/149.08 лв
83.45 € -
19.99 €
/39.10 лв
29.99 € -
14.90 €
/29.15 лв
15.26 € -
13.69 €
/26.77 лв
14.57 € -
25.26 €
/49.41 лв
30.58 € -
5.08 €
/9.93 лв
9.21 € -
84.57 €
/165.41 лв
88.56 € -
69.89 €
/136.69 лв
79.99 € -
19.48 €
/38.09 лв
19.93 € -
11.94 €
/23.35 лв
17.70 € -
76.04 €
/148.73 лв
77.83 €
Клавиатура Marvo KG984W, безжична, механична, Linear суич, RGB подсветка, черна, USB, Bluetooth47.00 €
/91.92 лв
Клавиатура A-Data XPG Sorcerer Mini, механична, червени суичове, гейминг, RGB подсветка, черна, USB48.07 €
/94.02 лв
Основа за клавиатура Glorious GMMK TKL, механична, RGB, черна, USB48.09 €
/94.05 лв
















































































































