Lenovo Legion KM310
Tournament performance The K310 is your lethal ally, cramming high-performance components into a sleek, deadly frame. Crush your opponents with advanced anti-ghosting supporting 24 keys and latency-free processing for simultaneous commands. Plus, feel the power in each press with our tactile key range. | ![]() |
![]() | Unmatched precision The M300s mouse is a featherweight assassin, coming in at 57 g and offering supreme performance with up to 8000 DPI, 220 IPS, and 30 g acceleration. It’s swift, comfortable, and gives you unparalleled control, thanks to the 100% PTFE mouse feet. |
Designed to level the playing field, the Lenovo Legion K310 RGB Gaming Keyboard gives entry-level gamers everything they need to compete with the pros, at a fraction of the cost. Full-size layout, programmable keys, and a 24-key rollover membrane with 5-zone RGB lighting set a strong foundation of style and performance. Compact design and adjustability make it the perfect companion for both tournaments and casual use. Engineered for speed & endurance, the Lenovo Legion M300s delivers top-shelf performance in a 57g ultra-light frame. Packed with everything you need to dominate like 6 tactical buttons, 100% PTFE mouse feet, a tunable 8000 DPI sensor, and mechanical micro-switch buttons. All complemented by a sleek aesthetic and personalizable 16.8M RGB LED Legion logo.
Top Features
- Streamlined design, recognizably Legion.
- Customizable and controllable with Legion SW.
- K310 Compact, light and durable with draining holes.
- K310 Dynamic 5-zone RGB illumination.
- K310 Up to 24-key anti-ghosting technology.
- M300S Up to 8000 DPI, 220 IPS, 30g.
- M300S Symmetrical small-medium size, optimized for claw and fingertip grip style.
- M300S 16.8 million stunning RGB colors on Legion logo.
Specifications
| Minimum Relative Humidity (%) | 20 |
| Maximum Relative Humidity (%) | 95 |
| Minimum Operating Temperature | 0 degrees Celsius (32 F) |
| Maximum Operating Temperature | 40 degrees Celsius (104 F) |
| Smart Find Visibility | Yes |
| Agency Approvals | CB, cTUVus, TUV Mark, EN62471, FCC SDOC, IECS-003, CE, VCCI, BSMI, KCC-EMC |
| Product Weight | Mouse: 57 g (2.01 oz) Keyboard: 846 g (29.8 oz) |
| Height | Mouse: 42.05 mm (1.66 in) Keyboard: 34.68 mm (1.37 in) |
| Depth | Mouse: 68.2 mm (2.69 in) Keyboard: 151 mm (5.93 in) |
| Length | Mouse: 127.65 mm ( 5.03 in) Keyboard: 456 mm (17.95 in) |
| Keyboard Key Lifecycle | Up to 20 million clicks |
| Backlight | 5-zone RGB illumination |
| Language Layout | US English |
| Keyboard Layout | 3-zone layout |
| Button Life | Left / right: 10 millon clicks Side buttons/ DPI button: 3 million clicks |
| Number of Button | 8 programmable buttons |
| Scrolling | Up / down |
| Mouse Resolution | Up to 8,000 DPI |
| Mouse Sensor | Pixart 3325 |
| Color | Black |
| Cable Length/Type | 1.8m (5.9ft) / PVC |
| Supported OS | Windows 10,Windows 11 |
Виж още Клавиатура с мишка комплект Lenovo
Виж всички Клавиатура с мишка комплект в категорията
| Тип на връзката: | Жична |
|---|---|
| Препоръчани за Игри: | Да |
| Цвят: | Черен |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
38.99 €
/76.26 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
33.56 €
/65.64 лв
-
28.86 €
/56.44 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
126.99 € -
25.07 €
/49.04 лв
-
4.21 €
/8.24 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
9.99 €
/19.54 лв
10.99 € -
14.52 €
/28.40 лв
-
14.92 €
/29.19 лв
-
11.05 €
/21.61 лв
-
10.99 €
/21.49 лв
11.60 € -
17.57 €
/34.36 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
79.98 €
/156.43 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
9.88 €
/19.33 лв
-
10.28 €
/20.11 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
5.85 €
/11.44 лв
7.07 € -
28.89 €
/56.50 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
-
17.80 €
/34.82 лв
-
29.89 €
/58.45 лв
31.58 € -
13.58 €
/26.55 лв
-
12.89 €
/25.21 лв
-
4.21 €
/8.24 лв
-
8.17 €
/15.97 лв
-
9.99 €
/19.54 лв
10.99 € -
12.93 €
/25.28 лв
-
8.60 €
/16.81 лв
-
7.95 €
/15.55 лв
-
7.62 €
/14.90 лв
-
54.57 €
/106.73 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
9.24 €
/18.07 лв
-
93.89 €
/183.63 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
8.99 €
/17.58 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
14.98 €
/29.30 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
10.89 €
/21.30 лв
12.80 € -
184.99 €
/361.81 лв
191.99 € -
5.99 €
/11.72 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
22.99 €
/44.96 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
34.99 € -
6.59 €
/12.89 лв
7.99 € -
22.98 €
/44.94 лв
24.99 € -
23.99 €
/46.92 лв
-
9.99 €
/19.54 лв
10.99 € -
27.98 €
/54.72 лв
29.99 € -
15.99 €
/31.27 лв
-
37.90 €
/74.13 лв
39.88 € -
44.99 €
/87.99 лв
-
7.48 €
/14.63 лв
-
12.48 €
/24.41 лв
14.89 € -
12.89 €
/25.21 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
38.63 €
/75.56 лв
42.88 € -
8.97 €
/17.54 лв
9.93 € -
18.23 €
/35.65 лв
20.29 € -
33.99 €
/66.48 лв
34.99 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
17.55 €
/34.32 лв
21.35 € -
49.37 €
/96.56 лв
51.86 € -
100.98 €
/197.50 лв
111.51 € -
32.99 €
/64.52 лв
42.99 € -
11.64 €
/22.77 лв
16.54 € -
20.64 €
/40.37 лв
25.64 € -
94.99 €
/185.78 лв
102.25 € -
14.03 €
/27.45 лв
19.17 € -
12.58 €
/24.60 лв
17.91 € -
21.72 €
/42.49 лв
24.83 € -
59.99 €
/117.33 лв
66.99 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
8.25 €
/16.14 лв
8.56 € -
48.75 €
/95.35 лв
58.71 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
79.99 €
/156.45 лв
85.98 € -
15.79 €
/30.88 лв
19.87 € -
99.99 €
/195.56 лв
129.99 € -
5.85 €
/11.44 лв
7.07 € -
7.00 €
/13.69 лв
7.50 € -
69.89 €
/136.69 лв
79.99 € -
21.89 €
/42.81 лв
22.86 € -
25.26 €
/49.41 лв
30.58 € -
19.99 €
/39.10 лв
29.99 € -
5.08 €
/9.93 лв
9.21 € -
84.57 €
/165.41 лв
88.56 € -
29.13 €
/56.97 лв
30.48 € -
19.48 €
/38.09 лв
19.93 € -
50.65 €
/99.06 лв
58.86 € -
29.00 €
/56.73 лв
33.06 € -
144.27 €
/282.17 лв
148.26 € -
48.99 €
/95.82 лв
58.99 € -
21.89 €
/42.81 лв
22.86 € -
34.83 €
/68.12 лв
36.15 € -
14.04 €
/27.46 лв
14.98 €
Комплект клавиатура и мишка T500, гейминг, RGB подсветка, оптична мишка (2400 DPI), USB, сиви54.00 €
/105.61 лв
Комплект клавиатура и мишка Lenovo Wireless Multi-Mode Pro Combo 6000-Bulgarian, безжични, 8 бутона, 4000dpi, Bluetooth, USB, черни53.78 €
/105.19 лв
Комплект клавиатура и мишка Logitech MK470, безжични, оптична мишка (1000 dpi), USB, розови53.10 €
/103.86 лв

































































































































