Lenovo ThinkSystem ST50 V2
The ThinkSystem ST50 V2 offers enterprise-class reliability features such as error correcting code (ECC) memory, the onboard RAID controller, and enterprise-class hard drives and network adapters. The server has Intel Active Management Technology (AMT) built-in, along with support for industry-standard management tools. The ST50 V2 runs a wide range of server operating systems and is quiet enough and small enough to fit under or beside an office desk.
Specifications:
| General | |
| Type | Server |
| Product Form Factor | Tower - 5U |
| Built-in Devices | Rear system fan |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Server Scalability | 1-way |
| Internal Bays Qty | 3 |
| Front Accessible Bays Qty | 1 |
| Localisation | Region: EMEA |
| Processor / Chipset | |
| CPU | Intel Xeon E-2324G |
| Clock Speed | 3.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.6 GHz |
| Number of Cores | Quad-Core |
| CPU Qty | 1 |
| Max CPU Qty | 1 |
| Processor Main Features | Intel Turbo Boost Technology 2 |
| CPU Socket | LGA1200 Socket |
| Chipset Type | Intel C256 |
| Cache Memory | |
| Installed Size | 8 MB |
| Cache Per Processor | 8 MB |
| RAM | |
| Installed Size | 8 GB / 64 GB (max) |
| Technology | DDR4 SDRAM - ECC |
| Effective Memory Speed | 3200 MHz |
| Rated Memory Speed | 3200 MHz |
| Form Factor | DIMM 288-pin |
| Slots | 4 (Total) / 3 (empty) |
| Features | Unbuffered |
| Configuration Features | 1 x 8 GB |
| Hard Drive | |
| Type | HDD |
| Capacity | 2 x 1 TB |
| Interface Type | SATA |
| Storage Controller | |
| Type | 1 x SATA |
| Controller Interface Type | SATA 6Gb/s |
| Channel Qty | 3 |
| RAID Level | JBOD |
| Graphics Controller | |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics P750 |
| Video Interfaces | DisplayPort |
| Networking | |
| Ethernet Controller | Intel I219-LM |
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Features | Wake on LAN (WoL), Teaming support, Intel Active Management Technology (AMT) 15 |
| Compliant Standards | DASH 1.1 |
| Expansion / Connectivity | |
| Bays | 1 (total) / 1 (free) x external 5.25" 2 (total) / 0 (free) x internal 3.5" 1 (total) / 1 (free) x internal 2.5" |
| Slots | 1 (total) / 1 (free) x PCIe 4.0 x16 - half-length, full-height 1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x1 - half-length, full-height 1 (total) / 1 (free) x PCIe 3.0 x16 - half-length, full-height (x4 mode) |
| Interfaces | 1 x USB-C 3.2 Gen 2 (1 in front) 2 x USB 3.2 Gen 2 (2 in front) 6 x USB 3.2 Gen 1 (2 front, 4 rear) 2 x DisplayPort 1 x LAN (Gigabit Ethernet) 1 x serial 1 x audio line-out |
| Miscellaneous | |
| Cables Included | DisplayPort-VGA adapter |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately), padlock loop |
| Security Slot Type | Kensington security slot |
| Compliant Standards | TUV GS, BSMI, IEC 60950-1, GB 17625.1, VCCI Class A, GB 4943.1, INMETRO, NOM-019, EK1-ITB2000, UL 2819, AS/NZS CISPR 32 Class A, KN32 Class A, EN 62368-1, IEC 62368-1, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, TP TC 004/2011, HJ 2507-2011, Energy-Related Products (ErP) Lot 9, TP EAC 037/2016, ANSI/UL 62368-1, ICES-003 issue 7 Class A, GB/T9254, CQC3135, CSA C22.2 No. 62368-1, CMIM |
| Power | |
| Device Type | Power supply |
| Voltage Required | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Provided | 500 Watt |
| 80 PLUS Certification | 80 PLUS Platinum |
| Efficiency | 92% |
| Operating System / Software | |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 17 cm |
| Depth | 31.6 cm |
| Height | 37.6 cm |
| Weight | 9.4 kg |
Виж още Сървъри Lenovo
Виж всички Сървъри в категорията
| Формфактор: | Tower |
|---|---|
| Марка процесор: | Intel |
| Брой процесори: | 1 |
| RAM памет: | 8 GB |
| Твърд диск: | 2000 GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
1381.01 €
/2701.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
782.34 €
/1530.12 лв
-
4638.42 €
/9071.96 лв
-
1401.83 €
/2741.74 лв
1711.94 € -
844.69 €
/1652.07 лв
-
1176.02 €
/2300.10 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1100.53 €
/2152.44 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
261.67 €
/511.79 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
1351.28 €
/2642.88 лв
1413.70 € -
1539.54 €
/3011.08 лв
1649.70 € -
558.00 €
/1091.35 лв
-
1275.82 €
/2495.28 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1819.39 €
/3558.42 лв
-
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
458.99 €
/897.71 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
601.78 €
/1176.97 лв
-
98.03 €
/191.73 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
286.16 €
/559.68 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
660.69 €
/1292.19 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
929.16 €
/1817.29 лв
-
873.31 €
/1708.05 лв
-
458.99 €
/897.71 лв
-
733.45 €
/1434.50 лв
-
782.34 €
/1530.12 лв
-
610.87 €
/1194.77 лв
-
124.44 €
/243.38 лв
-
95.56 €
/186.91 лв
-
1642.55 €
/3212.54 лв
-
408.78 €
/799.50 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
458.99 €
/897.71 лв
-
714.99 €
/1398.40 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
534.99 €
/1046.35 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
778.99 €
/1523.57 лв
-
279.89 €
/547.42 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
729.99 €
/1427.74 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
749.00 €
/1464.92 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
91.99 €
/179.92 лв
-
749.99 €
/1466.85 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
1174.99 €
/2298.08 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
2098.99 €
/4105.27 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
1188.99 €
/2325.46 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
143.99 €
/281.62 лв
173.99 € -
278.99 €
/545.66 лв
-
1559.99 €
/3051.08 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
1149.99 €
/2249.18 лв
-
869.99 €
/1701.55 лв
-
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
980.96 €
/1918.58 лв
1226.56 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1223.27 €
/2392.50 лв
1395.85 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.79 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.51 € -
1442.27 €
/2820.83 лв
1541.56 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1409.05 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
807.25 €
/1578.85 лв
830.21 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
2287.51 €
/4473.98 лв
2339.53 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
1510.38 €
/2954.05 лв
1682.45 € -
718.79 €
/1405.83 лв
773.30 € -
786.27 €
/1537.80 лв
807.24 € -
1051.69 €
/2056.93 лв
1158.31 € -
1975.44 €
/3863.62 лв
2027.45 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
898.50 €
/1757.31 лв
1031.73 € -
1767.38 €
/3456.70 лв
1819.39 € -
1255.10 €
/2454.77 лв
1396.94 € -
759.29 €
/1485.04 лв
891.61 € -
1255.46 €
/2455.47 лв
1363.80 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
683.74 €
/1337.28 лв
713.70 €
Сървър unRAID Server Home Lite, четириядрен Gemini Lake Intel Pentium Silver J5005 1.5/2.8GHz, 4GB DDR4 SO-DIMM, 2x 500GB & 250GB SSD, unRAID OS306.77 €
/599.99 лв
Сървър HPE DL360 G11 (P71673-425), дванадесетядрен Intel Xeon Silver 4510 2.4GHz, 64GB DDR5 RDIMM, 2x 960GB SSD, MR408i-o 4GB контролер, 2x 10GbE LAN, 4x USB 3.2, 1x USB 2.0, No OS, 2x 1000W PSU7120.18 €
/13925.86 лв
Сървър HPE DL360 G11 (P77237-425), дванадесетядрен Intel Xeon Silver 4514Y 2.0GHz, 64GB DDR5 RDIMM, 2x 480GB SSD, MR408i-o 4GB контролер, 2x 10GbE LAN, 4x USB 3.2, 1x USB 2.0, No OS, 2x 1000W PSU8138.83 €
/15918.17 лв









































































































