Универсална работна станция за по-умна работа
Тази работна станция е създадена за новатори и професионалисти, и разполага с мощта на процесори Intel® Core Ultra™ с Intel vPro®, и вграден процесор за обработка на изкуствен интелект NPU за всичко, което искате да направите. Дори още по-добре - тя разполага с алтернативни операционни системи, обхващащи производителност, гъвкавост, мобилност и достъпност.
Работете като професионалисти
Благодарение на графичните процесори за лаптопи NVIDIA® RTX™ 3000 Ada сега можете да изпълнявате многозадачните си задачи и сложни работни процеси с изкуствен интелект без усилие. Изработвайте висококачествени изображения и анимации и създавайте 3D визуализации от висок клас благодарение на широките възможности за RAM и памет. Освен това тази мобилна работна станция работи оптимално със софтуер, тъй като е сертифицирана от Independent Software Vendor (ISV)*
*Вижте пълния списък на ISV сертификати
Впуснете се в зашеметяващо визуално пътешествие
С опции за дисплей от начално до премиум ниво, тесни рамки за по-голяма площ и набор от опции за яркост и цветова гама, тази 16″ мобилна работна станция ThinkPad е предназначена за графична мощ. Изберете 5MP + инфрачервена уеб камера, за да се насладите на зашеметяваща яснота по време на видеоразговори с HDR400 и Dolby Vision® и да повишите нивото на онлайн срещите си.
*Dolby Vision® само при избрани панели
Подобрена функционалност на потребителското изживяване
Благодарение на устойчивата на разливане, пълноразмерна клавиатура с подсветка, съдържаща цифров блок, светодиоди (LED) на някои клавиши и голям TrackPad (115 мм / 4.53″), 16-инчовата работна станция ThinkPad P16v Gen 2 е проектирана за достъпност, функционалност и използваемост. Добавете докинг станция Thunderbolt™ 4, за да разширите използваемата визуална площ с един или два външни дисплея.
Отлична свързваемост
Осъществяване на достъп до проекти и преместване на големи файлове със светкавична скорост на трансфер на данни (до 40Gbps) на Thunderbolt™ 4. Потопете се в гладко онлайн взаимодействие с WiFi, Ethernet или 4G/5G. Незабавно прехвърляйте снимки от телефона си към устройството с Magic Move и синхронизирайте данни с работната си станция само с едно докосване или плъзване чрез Near Field Communication (NFC)*
*NFC е опционално
Config specs:
16" WUXGA (1920x1200) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light
NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell Generation 8GB GDDR7
5.0MP + IR with Privacy Shutter and Human Presence Detection
Intel Core Ultra 9 Processor 285H 2.9 GHz (24MB Cache, up to 5.4 GHz, 16 cores, 16 Threads); Intel® AI Boost NPU up to 13TOPS
2x 32GB SODIMM DDR5-5600 Non-ECC, Two DDR5 SODIMM / CSODIMM slots, dual-channel capable, Up to 96GB (2x 48GB DDR5 CSODIMM)
1TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0x4 Performance NVMe® Opal 2.0
SD Express 7.0 Card Reader
100/1000M (RJ-45) Ethernet
Intel® Wi-Fi® 7 BE201, 802.11be 2x2 + BT5.4, vPro®
1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On
2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 3.1, 140W input / 15W output
1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Ethernet (GbE RJ-45)
1x SD Express 7.0 card reader
1x Kensington Nano Security Slot
Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio
Integrated 90Wh Battery
140W USB-C® GaN (3-pin) Power Adapter
Backlit, Bulgarian Keyboard
Discrete TPM 2.0 Enabled
Windows 11 Pro, English
361.5 x 248.6 x 12.8 mm
2.1kg
Виж още Лаптопи Lenovo
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Workstation |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 1920 x 1200 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | RTX PRO 2000 Blackwell Generation |
| Специализирана видео памет: | 8 GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core Ultra 9 |
| Модел процесор: | 285H |
| Брой ядра: | 16 ядрен |
| Честота: | 2.9 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.4 GHz |
| AI производителност: | до 13 TOPS |
| RAM памет: | 64 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | SD |
|---|---|
| Уеб камера: | 5 Mpix |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 2 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Windows 11 Pro |
|---|
| Клавиатура: | Кирилица |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Алуминий |
| Тегло: | 2.1 Kg |
| Цвят: | Черен |
| Размери (Ш x Д x В): | 36.1 x 24.5 x 2.45 cm |
| Модел: | Lenovo ThinkPad |
|---|---|
| Серия: | Lenovo ThinkPad P16v |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



- Lenovo Flex
- Lenovo IdeaPad 1
- Lenovo IdeaPad 3
- Lenovo IdeaPad 5
- Lenovo IdeaPad 5 Pro
- Lenovo IdeaPad Pro 5
- Lenovo IdeaPad Slim 3
- Lenovo IdeaPad Slim 5
- Lenovo Legion
- Lenovo Legion 5
- Lenovo Legion 7
- Lenovo Legion Pro 5
- Lenovo Legion Pro 7
- Lenovo LOQ 15AHP10
- Lenovo LOQ 15ARP10E
- Lenovo LOQ 15IRX10
- Lenovo LOQ 15IRX9
- Lenovo LOQ 17IRX10
- Lenovo ThinkBook 14
- Lenovo ThinkBook 14 2-in-1
- Lenovo ThinkBook 15
- Lenovo ThinkBook 16
- Lenovo ThinkBook 16p
- Lenovo ThinkPad E14
- Lenovo ThinkPad E16
- Lenovo ThinkPad L13
- Lenovo ThinkPad L14
- Lenovo ThinkPad L16
- Lenovo ThinkPad P1
- Lenovo ThinkPad T14
- Lenovo ThinkPad T14s
- Lenovo ThinkPad T16
- Lenovo ThinkPad X1
- Lenovo ThinkPad X13
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon
- Lenovo ThinkPad X9-14
- Lenovo ThinkPad X9-15
- Lenovo V15
- Lenovo Yoga 7
- Lenovo Yoga Pro 7
- Lenovo Yoga Slim 7
- Lenovo Yoga Slim 9
Лаптоп Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 Gen 10 Aura Edition (21Q000BLBM)(сив), дванадесетядрен Intel Core Ultra 7 265U 2.1/5.3 GHz, 14" (35.56cm) 2.8K OLED 120Hz Touch Display (HDMI), 64GB LPDDR5x, 2TB SSD NVMe, 2x Thunderbolt 4, Windows 11 Pro3829.12 €
/7489.10 лв
Лаптоп Dell Pro Max 16 Premium MA16250(BTO103_MA16250_EMEA), шестнадесетядрен Intel Core Ultra 7 265H 2.2/5.3 GHz, 16"(40.64cm) WUXGA 120Hz Display & RTX PRO 2000 8GB, 32GB LPDDR5X, 1TB SSD, 2x Thunderbolt 5, 1x Thunderbolt 4, Windows 11 Pro3885.67 €
/7599.71 лв
Лаптоп Asus ROG Strix G16 G615LW-S5031W(90NR0LG1-M003N0)(сив), двадесет и четириядрен Intel Core Ultra 9 275HX 2.7/5.4GHz, 16" (40.64cm) 2.5K WQXGA & GF 5080 16GB, 32GB DDR5, 2TB SSD NVMe, 2x Thunderbolt 5, Windows 11 Home, 2.65kg3743.87 €
/7322.37 лв



























































































































