ThinkCentre AIO neo 30a
Business professionals can enhance their productivity with the desktop powered with Intel Core processor. With Intel Graphics, this desktop enables faster responsiveness for memory-intensive data applications. Configured with DDR4 memory and SSD storage helps the system to boot faster and offers the modern workforce to work efficiently with more storage space.
- Performance you can count on
The ThinkCentre Neo 30a all-in-one combines the Intel Core processor with integrated graphics and speedy memory. This space-saving PC zips through everything, from multitasking to crunching datasets and debugging code. Whether working onsite or remotely, do everything at full throttle - without breaking a sweat. - Easier on the eye
This stunning display with wide-angle viewing delivers brilliant visuals, amazing colors, and superb clarity. Offering a clutter-free desk, this all-in-one ThinkCentre is quick to set up anywhere. - Built-in flexibility
The ThinkCentre Neo 30a is designed to be both flexible and secure. It has a range of ports, including USB 3.2 Gen 2, for all your PC peripherals. - Adapts to your needs
The ThinkCentre Neo 30a is also engineered to be versatile and secure. As well as being designed to make future storage expansion a breeze, there's a retractable web camera that you can open and close as and when you need it.
Specifications:
| General | |
| Type | Personal computer |
| Product Form Factor | All-in-one - with monitor stand |
| Built-in Devices | Stereo speakers |
| Embedded Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Colour | Raven black |
| Processor / Chipset | |
| CPU | Intel Core i3 (12th Gen) 1215U |
| Clock Speed | 1.2 GHz (P-core) / 0.9 GHz (E-core) |
| Max Turbo Speed | 4.4 GHz (P-core) / 3.3 GHz (E-core) |
| Number of Cores | 6-core |
| CPU Qty | 1 |
| Max CPU Qty | 1 |
| Cache Memory | |
| Installed Size | 10 MB |
| Cache Per Processor | 10 MB |
| RAM | |
| Installed Size | 8 GB / 16 GB (max) |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Effective Memory Speed | 3200 MHz |
| Rated Memory Speed | 3200 MHz |
| Form Factor | SO-DIMM 260-pin |
| Slots | 2 (Total) / 1 (empty) |
| Features | Dual channel memory architecture |
| Configuration Features | 1 x 8 GB |
| Hard Drive | |
| Type | SSD - M.2 2280 |
| Capacity | 1 x 256 GB |
| Interface Type | PCI Express 4.0 x4 |
| Features | TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Storage Controller | |
| Type | 1 x SATA |
| Optical Storage | |
| Type | DVD±RW DVD-Writer - SATA |
| Monitor | |
| Monitor Type | LED - IPS |
| Diagonal Size | 27" |
| Native Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-Sync Rate at Max Res. | 60 Hz |
| Widescreen Display | Yes |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Horizontal Viewing Angle | +89 / -89 |
| Vertical Viewing Angle | +89 / -89 |
| Colour Gamut | 72% NTSC |
| Response Time | 14 ms |
| Image Brightness | 250 cd/m² |
| Image Contrast Ratio | 1000:1 |
| Monitor Features | Anti-glare, borderless, tilt stand (-5°- 25°), 16.7 million colour depth |
| Graphics Controller | |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics Shared Video Memory (UMA) |
| Video Interfaces | HDMI |
| Audio Output | |
| Compliant Standards | High Definition Audio |
| Speakers Included | 2 x right / left channel |
| Camera | |
| Camera | Yes |
| Resolution (MP) | 5 Megapixel |
| Features | Fixed focus |
| Audio Input | |
| Type | Dual array microphone |
| Networking | |
| Interface (Bus) Type | M.2 Card |
| Ethernet Controller | Realtek RTL8111H |
| Wireless LAN Supported | Yes |
| Wireless NIC | Intel Wi-Fi 6 AX 201 |
| Data Link Protocol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax, Bluetooth 5.1 |
| Features | Dual stream (2x2) |
| Expansion / Connectivity | |
| Bays | 1 (total) / 0 (free) x external 5.25" Slim Line 1 (total) / 1 (free) x internal 2.5" |
| Slots | 1 (total) / 0 (free) x M.2 Card (for WLAN) 1 (total) / 0 (free) x M.2 Card (for SSD) |
| Interfaces | 2 x USB 2.0 2 x USB 3.2 Gen 2 1 x HDMI output 1 x LAN 1 x headphones/microphone |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, WEEE, REACH, TUV Rheinland Low Blue Light Certification, Energy-Related Products (ErP) Lot 3, TUV Rheinland Flicker Free Certification, Energy-Related Products (ErP) Lot 7, TUV Rheinland Low Noise Certification |
| Power | |
| Device Type | Power adapter |
| Voltage Required | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Provided | 90 Watt |
| Efficiency | 89% |
| Operating System / Software | |
| OS Provided | Windows 11 Pro English |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 47.415 cm |
| Depth | 20.752 cm |
| Height | 61.31 cm |
| Weight | 8.11 kg |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width | 57 cm |
| Shipping Depth | 23.3 cm |
| Shipping Height | 76.3 cm |
| Shipping Weight | 12.38 kg |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 5 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 20 - 80% |
Виж още Настолни компютри Lenovo
Виж всички Настолни компютри в категорията
| Тип: | All in One PC |
|---|---|
| Предназначение: | За бизнес |
| Процесор: | Шестядрен |
| Марка процесор: | Intel |
| Серия процесор: | Core i3 |
| Модел процесор: | 1215U |
| Процесор сокет: | 1700 |
| Архитектура: | Alder Lake |
| Честота процесор: | 1200 MHz |
| Твърд диск: | Няма GB |
| SSD: | 256 GB |
| RAM памет: | 8 GB |
| Тип памет: | DDR4 |
| Оптично устройство: | DVD RW |
| Мрежови възможности: | Жична и безжична |
| Видеокарта: | Няма |
| Модел видеокарта: | Intel UHD Graphics |
| Специализирана видео памет: | Няма GB |
| Диагонал: | Няма |
| Монитор: | Няма |
| Цвят: | Черен |
| Операционна система: | Free DOS |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
601.37 €
/1176.18 лв
-
1325.57 €
/2592.59 лв
1414.79 € -
107.64 €
/210.53 лв
-
1786.70 €
/3494.49 лв
-
558.99 €
/1093.29 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
764.59 €
/1495.40 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
1176.95 €
/2301.92 лв
-
3322.13 €
/6497.52 лв
-
806.62 €
/1577.62 лв
-
729.99 €
/1427.74 лв
-
2098.99 €
/4105.27 лв
-
1172.37 €
/2292.96 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
1176.02 €
/2300.10 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
475.86 €
/930.69 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
99.46 €
/194.52 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
1916.07 €
/3747.51 лв
-
945.96 €
/1850.13 лв
-
660.69 €
/1292.19 лв
-
966.35 €
/1890.02 лв
-
621.10 €
/1214.76 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
2102.40 €
/4111.94 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
481.84 €
/942.39 лв
-
99.46 €
/194.52 лв
-
1268.06 €
/2480.12 лв
-
1143.16 €
/2235.84 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
1381.01 €
/2701.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
498.99 €
/975.94 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1176.95 €
/2301.92 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
778.99 €
/1523.57 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
279.89 €
/547.42 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
-
729.99 €
/1427.74 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
2098.99 €
/4105.27 лв
-
91.99 €
/179.92 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
749.99 €
/1466.85 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
143.99 €
/281.62 лв
173.99 € -
166.16 €
/324.99 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
1188.99 €
/2325.46 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
2299.99 €
/4498.39 лв
-
1150.00 €
/2249.20 лв
-
1599.99 €
/3129.31 лв
-
317.00 €
/619.99 лв
-
306.77 €
/599.99 лв
-
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1223.27 €
/2392.50 лв
1395.85 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.51 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.79 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1442.27 €
/2820.83 лв
1541.56 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1409.05 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
796.76 €
/1558.32 лв
828.14 € -
807.25 €
/1578.85 лв
830.21 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
927.19 €
/1813.43 лв
1185.74 € -
1510.38 €
/2954.05 лв
1682.45 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1247.27 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 € -
786.27 €
/1537.80 лв
807.24 € -
1559.34 €
/3049.80 лв
1663.36 € -
2287.51 €
/4473.98 лв
2339.53 € -
898.50 €
/1757.31 лв
1031.73 € -
838.48 €
/1639.92 лв
887.21 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
759.29 €
/1485.04 лв
891.61 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 €
Терминал Thin Client NComputing L230, for Windows and Linux, PS/2, USB 1.1, Stereo output, Microphone port, D-sub 15,LAN48.47 €
/94.79 лв
Терминал ATRUST M300 Zero client, SOC SMSC UFX600, D-sub 15, WMS 201283.35 €
/163.02 лв
Терминал (Thin Client) Dell Wyse E02, VGA, 2x USB 2.0, Lan1000, Microsoft Windows MultiPoint Server 201189.05 €
/174.16 лв












































































































