| With its iconic design and secure form factor, the Rugged Mini is a popular hard drive. With the Rugged Mini, LaCie had shrunk the Rugged, and added tons of more features, making it a solid investment for on-the-go data transport. The LaCie Rugged Mini hard disk offers features, like shock resistance, drop resistance, and a rubber sleeve for added protection. It's also rain- and pressure-resistant! |
|
| Product Features | |
|
|
| General | |
| Device Type | Hard drive - external (portable) |
| Capacity | 4 TB |
| Interface | USB 3.0 |
| Features | Shock resistant, pressure-proof, rugged, automatic backup, rain-resistant, software encryption, 256-bit AES |
| Width | 86 mm |
| Depth | 135 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 342 g |
| Performance | |
| Interface Transfer Rate | 5.0 Gbps (USB 3.0) / 480 Mbps (USB 2.0) |
| Spindle Speed | 5400 rpm |
| Expansion & Connectivity | |
| Interfaces | 1 x USB 3.0 |
| Power | |
| Power Source | USB bus |
| Software & System Requirements | |
| Software Included | LaCie Backup Assistant, LaCie Private-Public, LaCie Desktop Manager Eco Mode |
| OS Required | Apple MacOS X 10.5 or later, Microsoft Windows 7 / Windows 8 or later |
Виж още Твърди дискове Външни LaCie
Виж всички Твърди дискове Външни в категорията
| Капацитет: | 4000 GB |
|---|---|
| Размер: | 2.5 " |
| Интерфейс: | USB 3.0 |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
170.85 €
/334.15 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
135.92 €
/265.84 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
47.51 €
/92.93 лв
-
118.95 €
/232.65 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
182.46 €
/356.86 лв
-
89.20 €
/174.45 лв
-
115.04 €
/224.99 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
593.99 €
/1161.74 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
79.43 €
/155.35 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
280.98 €
/549.55 лв
-
191.24 €
/374.04 лв
-
191.24 €
/374.04 лв
-
95.56 €
/186.89 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
54.18 €
/105.96 лв
-
310.26 €
/606.81 лв
-
56.86 €
/111.21 лв
-
133.73 €
/261.55 лв
-
135.92 €
/265.84 лв
-
291.34 €
/569.81 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
149.99 €
/293.36 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
178.99 €
/350.07 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
398.99 €
/780.36 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
553.99 €
/1083.51 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
142.64 €
/278.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
559.99 €
/1095.25 лв
-
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
108.99 €
/213.17 лв
139.99 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
168.99 €
/330.52 лв
189.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
279.78 €
/547.21 лв
283.99 € -
158.99 €
/310.96 лв
164.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Твърд диск 8TB WD Elements (WDBWLG0080HBK), черен, външен, USB 3.0269.57 €
/527.23 лв
Твърд диск 8TB WD My Book (черен), външен, 3.5" (8.89 cm), USB 3.0258.99 €
/506.54 лв
Твърд диск 4TB Transcend StoreJet 25H3, лилав, 2.5" (6.35 cm), външен, USB 3.1 Gen 1, удароусточив241.33 €
/472.00 лв









































































