GENERAL
| General type | b/w multifunctional for A4 format |
| Technology | KYOCERA ECOSYS Laser Black & White HyPAS™ solution platform |
| Engine speed | Up to 45 pages A4 per minute Duplex print speed: 22.5 page per minute, A4 Duplex copy speed: 22.5 page per minute, A4 |
| Resolution | 1,200 x 1,200 dpi (print) 600 x 600 dpi (scan/copy) |
| Warm-up time | Approx. 16 seconds or less |
| Time to first print | Approx. 5.9 seconds or less in b/w |
| Time to first copy | Approx. 7 or less in b/w (DP), Approx. 7 or less in b/w (Platen) |
| Dimensions (W x D x H) | 475 x 476 x 575 mm |
| Weight | Approx. 22.3 kg |
| Power consumption | En impression : 630 W En copie : 652 W En attente : 50 W En veille : 0,5 W |
| Power source | AC 220 ~ 240 V, 50 Hz |
| Noise (ISO 7779) | Noise (sound pressure level: ISO 7779/ISO 9296) Copying/Printing: 54 dB (A) Stand-by: 30 dB (A) |
| Safety standards | TÜV/GS, CE - This product is manufactured according to ISO 9001 quality standard and ISO 14001 environmental standard. |
| General memory | Standard 1GB Max. 3GB + 128GB SSD |
PAPER HANDLING
| Input capacity | Multi-purpose tray: 100 sheets, 60–220g/m2, A4, A5, A6, B5, B6, Letter, Legal, Folio, Custom (70 x 148 to 216 x 356 mm). Standard universal paper cassette: 500 sheet, 60–120 g/m2, A4, A5, A6, B5, B6, Letter, Legal, Folio, Custom (140 x 148 to 216 x 356 mm). Max. input capacity with options: 2,600 sheets A4 |
| Max. input capacity with options | 2,600 sheets A4 |
| Duplex unit | Standard duplex unit 60–120 g/m2 A4, A5, B5, Letter, Legal |
| Max. output capacity | Max. 250 sheets face-down with paper full sensor |
| Document processor | Reverse Auto Document Processor: standard, 75 sheets, 50–120 g/m2, A4, A5, A6, B5, Letter, Legal, Custom (105 x 148 to 216 x 356 mm) |
| General paper handling | All paper capacities quoted are based on paper thickness of max. 0.11 mm. Please use paper recommended by KYOCERA under normal environmental conditions. |
| Processor | ARM Cortex-A9 1,2 GHz |
| Controller language | PRESCRIBE IIe |
| Emulations | PCL6 (5c/XL), KPDL3 (PostScript 3 compatible), PDF Direct Print, XPS Direct Print, AES support, TIFF/JPEG Direct Print Support, Open XPS, Line Printer, IBM Proprinter X24E, Epson LQ-850 |
| Fonts | 93 outline fonts (PCL6/KPDL 3), 8 fonts (Windows), 1 Bitmap font, 45 types of one-dimensional barcodes, 1 type of two-dimensional barcode (PDF417) |
| Integrated Accounting | 100 department codes |
| Features | PDF Direct Print, IPP printing, e-mail printing, WSD print, secure printing via SSL, IPsec, SNMPv3 |
| Resolution | 1,200 dpi quality (1,800 x 600, print) |
| Protocol | KYOCERA Mobile Print app for iOS and Android, KYOCERA MyPanel, AirPrint, Mopria, Direct Wi-Fi (Opt), Google cloud print |
| Applicable OS | All current Windows operating systems, MAC OS X Version 10.8 or higher, Unix, Linux as well as other operating systems on request |
COPY
| Copy resolution | 600 x 600 dpi |
| Max. original size | A4/Legal |
| Digital copy features | Scan-once-copy-many, electronic sort (collate), ID card copy, 2in1, 4in1, auto cassette change, Skip blank page |
| Exposure modes | Auto, manual: 9 steps |
| Preset magnification ratios | 7 Reductions / 5 Enlargements |
| Zoom range | 25 - 400 % in 1% steps |
| Continuous copy | 1 - 999 |
| Image adjustments | Text + Photo, Photo, Text, Chart/Map, Printed document |
SCAN
| File type | TIFF, PDF, PDF/A, JPEG, XPS, Open XPS, Encrypted PDF, High compression PDF, PDF/A-1a/b, PDF/A-2a/b/u, MS Office file and Searchable PDF (optional Scan Extension Kit(A) is required) |
| Scan features | Banner Scan, Colour scan, integrated address book, Active Directory support, encrypted data transfer, multi send (e-mail, fax, SMB/FTP folder, print) at once, Blank page skip |
| Original recognition | Text, photo, text + photo, light text, optimised for OCR |
| Max. scan size | A4 / Legal |
| Scan functionalities | Scan-to-Email, Scan-to-FTP, Scan-to-SMB, Scan to USB Host, Local/Network TWAIN , WIA , WSD scan |
| Scan resolution | 600, 400, 300, 200 dpi, 256 greyscales per colour |
| Scan speed | 60 ipm (300 dpi, A4, b/w) 40 ipm (300 dpi, A4 colour) 26 ipm (300 dpi, A4, b/w) (Duplex) 17 ipm (300 dpi, A4 colour) (Duplex) |
INTERFACES
| Standard interface | USB 2.0 (Hi-Speed), 2 x USB Host 2.0, GigaBit Ethernet (10BaseT / 100Base-TX / 1000BaseT), slot for optional internal interface or SSD hard disc, slot for optional SD / SDHC® card |
JAR Computers може да предложи консумативи за "Мултифункционални устройства".
Виж още Мултифункционални устройства Kyocera
Виж всички Мултифункционални устройства в категорията
| Метод на печат: | Лазерен |
|---|---|
| Цвят: | Монохромен |
| Мрежови възможности: | Жична |
| Формат на печат, max: | A4 |
| Двустранен печат: | Да |
| Листоподаващо у-во.: | Да |
| Факс възможност: | Не |
| Разделителна способност на печат: | 1200x1200 dpi |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
383.99 €
/751.02 лв
120.00 € лв -
383.99 €
/751.02 лв
120.00 € лв -
320.83 €
/627.49 лв
120.00 € лв -
358.75 €
/701.66 лв
120.00 € лв -
219.99 €
/430.26 лв
120.00 € лв -
97.67 €
/191.02 лв
120.00 € лв -
376.99 €
/737.33 лв
120.00 € лв -
359.44 €
/703.00 лв
120.00 € лв -
139.40 €
/272.65 лв
120.00 € лв -
178.33 €
/348.79 лв
120.00 € лв -
49.99 €
/97.77 лв
120.00 € лв -
508.99 €
/995.50 лв
120.00 € лв -
163.49 €
/319.76 лв
120.00 € лв -
277.96 €
/543.64 лв
120.00 € лв -
74.99 €
/146.67 лв
120.00 € лв -
508.99 €
/995.50 лв
120.00 € лв -
146.99 €
/287.49 лв
120.00 € лв -
97.14 €
/189.99 лв
120.00 € лв -
191.33 €
/374.21 лв
120.00 € лв -
95.03 €
/185.86 лв
120.00 € лв -
291.60 €
/570.31 лв
120.00 € лв -
109.99 €
/215.12 лв
120.00 € лв -
191.33 €
/374.21 лв
120.00 € лв -
219.99 €
/430.26 лв
120.00 € лв -
320.83 €
/627.49 лв
120.00 € лв -
141.99 €
/277.71 лв
120.00 € лв -
191.99 €
/375.50 лв
120.00 € лв -
139.40 €
/272.65 лв
120.00 € лв -
191.33 €
/374.21 лв
120.00 € лв -
173.99 €
/340.29 лв
120.00 € лв -
320.57 €
/626.98 лв
120.00 € лв -
191.99 €
/375.50 лв
120.00 € лв -
104.99 €
/205.34 лв
120.00 € лв -
88.99 €
/174.05 лв
120.00 € лв -
398.99 €
/780.36 лв
120.00 € лв -
304.09 €
/594.75 лв
120.00 € лв -
147.99 €
/289.44 лв
120.00 € лв -
120.05 €
/234.79 лв
120.00 € лв -
120.05 €
/234.79 лв
120.00 € лв -
141.99 €
/277.71 лв
120.00 € лв
-
191.99 €
/375.50 лв
120.00 € лв -
146.99 €
/287.49 лв
120.00 € лв -
128.99 €
/252.28 лв
120.00 € лв -
147.99 €
/289.44 лв
120.00 € лв -
97.14 €
/189.99 лв
120.00 € лв -
173.99 €
/340.29 лв
120.00 € лв -
162.99 €
/318.78 лв
120.00 € лв -
233.89 €
/457.45 лв
120.00 € лв -
299.99 €
/586.73 лв
120.00 € лв -
508.99 €
/995.50 лв
120.00 € лв -
88.99 €
/174.05 лв
120.00 € лв -
49.99 €
/97.77 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
495.99 €
/970.07 лв
120.00 € лв -
203.99 €
/398.97 лв
120.00 € лв -
484.90 €
/948.38 лв
120.00 € лв -
141.99 €
/277.71 лв
120.00 € лв -
169.99 €
/332.47 лв
120.00 € лв -
349.99 €
/684.52 лв
120.00 € лв -
74.99 €
/146.67 лв
120.00 € лв -
346.99 €
/678.65 лв
120.00 € лв -
219.99 €
/430.26 лв
120.00 € лв -
398.99 €
/780.36 лв
120.00 € лв -
194.99 €
/381.37 лв
120.00 € лв -
254.99 €
/498.72 лв
120.00 € лв -
376.99 €
/737.33 лв
120.00 € лв -
99.99 €
/195.56 лв
120.00 € лв -
65.88 €
/128.85 лв
120.00 € лв -
219.99 €
/430.26 лв
120.00 € лв -
163.49 €
/319.76 лв
120.00 € лв -
235.19 €
/459.99 лв
120.00 € лв -
123.99 €
/242.50 лв
120.00 € лв -
147.99 €
/289.44 лв
120.00 € лв -
89.81 €
/175.66 лв
120.00 € лв -
883.99 €
/1728.93 лв
120.00 € лв -
104.99 €
/205.34 лв
120.00 € лв -
144.99 €
/283.58 лв
120.00 € лв -
359.99 €
/704.08 лв
120.00 € лв -
48.99 €
/95.82 лв
120.00 € лв -
81.80 €
/159.99 лв
120.00 € лв
-
306.77 €
/600.00 лв
120.00 € лв -
302.28 €
/591.21 лв
120.00 € лв -
241.12 €
/471.59 лв
120.00 € лв -
322.80 €
/631.34 лв
120.00 € лв -
266.89 €
/521.99 лв
120.00 € лв -
540.20 €
/1056.54 лв
120.00 € лв -
137.66 €
/269.23 лв
120.00 € лв -
103.72 €
/202.86 лв
120.00 € лв -
1521.35 €
/2975.50 лв
120.00 € лв -
686.46 €
/1342.59 лв
120.00 € лв -
347.57 €
/679.79 лв
120.00 € лв -
422.74 €
/826.81 лв
120.00 € лв
Мултифункционално мастиленоструйно устройство Canon PIXMA TS3751 White, цветен принтер/копир/скенер, 4800x1200dpi, 8 стр/мин, Wi-Fi, USB, A444.99 €
/87.99 лв
Мултифункционално мастиленоструйно устройство Canon PIXMA MG2551S, цветен, принтер/копир/скенер, 4800 x 600dpi, до 18 стр/мин, Hi-Speed USB-B, A444.99 €
/87.99 лв
Мултифункционално мастиленоструйно устройство HP DeskJet 4222e, цветен принтер/копир/скенер, 1200 x 1200 dpi, 8.5 стр/мин, Wi-Fi, USB, А449.99 €
/97.77 лв






















































