Gigabyte A5 K1
Beyond Gaming!
“Setting the new standard for all-around entertainment by providing a beautiful balance of gaming, entertainment, and work capabilities. Welcome to your new go-to.”

Seeing More Special Effect Details.
GeForce RTX™ 30 Series Laptop GPUs
The A5 gaming laptop is powered by Ampere: NVIDIA’s 2nd gen RTX architecture, NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Series Laptop GPUs supports real-time ray tracing, artificial intelligence, and programmable shading, bringing gamers a whole new gaming/ working experience.

The World’s Best Mobile Gaming Processor.
AMD Ryzen™ 5000 Series
AMD YES! Built with the latest breakthrough 7nm processor technology, the AMD Ryzen™ 5000 HX-series mobile processor is the most advanced laptop processor in the world that delivers bleeding edge efficiency while remaining cool and quiet. Engineered with up to 8 new Zen 3 cores, it sets a new standard of professional-level performance. Start studying, creating, business and gaming anytime, anywhere. Do more with the power of one.

Zero in with Crystal Clear Aim.
True-to-Life 240Hz Display
The A5 gaming laptop comes equipped with 240Hz gaming display that can take away motion blur and leave a perfectly smooth visual experience. Clear sight is the key to victory!
IPS-Level Gaming Display
240Hz

Stay Cool and Win
The A5 gaming laptop is equipped with the latest WINDFORCE Cooling System, not only does it help the A5 achieving 100% CPU and GPU outputs but also remains quite and stable at the same time.

15.6" (39.62 cm) Full HD IPS 240 Hz Anti-Glare Display (1920 x 1080)
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
HD Camera
AMD Ryzen™ 7 5800H 3.2/4.4GHz
16GB DDR4 (2x 8GB) 3200MHz, up to 64GB
1TB SSD
LAN: RTL8125-BG REALTEK (2.5G) Ethernet
WLAN : Intel® AX200 Wireless (802.11ax, a/b/g/n/ac/ax compatible)
Bluetooth: Bluetooth® V5.2
1x mini DP 1.4
1x DisplayPort 1.4 Type-C over USB 3.2 Gen 2
1x USB3.2 Gen2 Type-A
1x USB3.2 Gen1 Type-A
1x USB2.0 Type-A
1x Audio combo jack
1x Microphone jack
Kensington® Lock
Li-ion 48.96Wh
Free DOS
36.1 x 25.8 x 2.53 cm
2.12 kg
Виж още Лаптопи Gigabyte
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 15.6" (39.62 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 1920 x 1080 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 3060 |
| Специализирана видео памет: | 6 GB |
| Марка процесор: | AMD |
|---|---|
| Серия процесор: | AMD Ryzen 7 |
| Модел процесор: | 5800H |
| Брой ядра: | 8 ядрен |
| Честота: | 3.2 GHz |
| Turbo Boost до: | 4.4 GHz |
| RAM памет: | 16 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR4 |
| Твърд диск: | 1000 GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | SD |
|---|---|
| Уеб камера: | HD (720p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 2 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Free DOS |
|---|
| Клавиатура: | Латиница |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Пластмаса |
| Цвят: | Черен |
| Тегло: | 2.12 Kg |
| Размери (Ш x Д x В): | 36.1 x 25.4 x 2.3 cm |
| Модел: | Gigabyte A5 |
|---|
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
1923.42 €
/3761.88 лв
-
549.73 €
/1075.17 лв
-
1507.32 €
/2948.06 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
348.37 €
/681.35 лв
-
908.11 €
/1776.11 лв
-
418.85 €
/819.20 лв
-
95.56 €
/186.91 лв
-
1403.30 €
/2744.62 лв
-
441.20 €
/862.91 лв
-
2185.21 €
/4273.90 лв
-
1859.32 €
/3636.51 лв
2044.19 € -
1189.96 €
/2327.37 лв
-
1182.31 €
/2312.39 лв
-
314.73 €
/615.56 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
3743.87 €
/7322.37 лв
-
949.99 €
/1858.02 лв
-
1182.31 €
/2312.39 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
1095.20 €
/2142.03 лв
-
732.21 €
/1432.08 лв
-
838.48 €
/1639.92 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
600.79 €
/1175.04 лв
-
423.40 €
/828.10 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
549.73 €
/1075.17 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
286.22 €
/559.80 лв
-
2103.80 €
/4114.68 лв
-
465.67 €
/910.77 лв
-
938.52 €
/1835.58 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
782.02 €
/1529.50 лв
935.00 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 €
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
858.98 €
/1680.02 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
813.39 €
/1590.84 лв
-
778.99 €
/1523.57 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
729.99 € -
1199.99 €
/2346.98 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
644.99 €
/1261.49 лв
689.86 € -
786.99 €
/1539.22 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
998.99 €
/1953.85 лв
-
2098.99 €
/4105.27 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
749.99 €
/1466.85 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
843.63 €
/1649.99 лв
-
308.99 €
/604.33 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
418.99 €
/819.47 лв
-
414.99 €
/811.65 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
1548.99 € -
1188.99 €
/2325.46 лв
-
459.99 €
/899.66 лв
-
1172.37 €
/2292.96 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
788.99 €
/1543.13 лв
-
832.83 €
/1628.87 лв
900.04 € -
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1043.01 €
/2039.94 лв
1166.92 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
183.90 €
/359.67 лв
223.59 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
991.42 €
/1939.05 лв
1011.68 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
1319.99 €
/2581.68 лв
1459.99 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
838.48 €
/1639.92 лв
887.21 € -
1402.03 €
/2742.14 лв
1465.76 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
2495.57 €
/4880.91 лв
2599.58 € -
653.15 €
/1277.44 лв
885.30 € -
1255.10 €
/2454.77 лв
1396.94 € -
1001.63 €
/1959.03 лв
1105.63 € -
1223.44 €
/2392.83 лв
1322.72 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 € -
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
1095.20 €
/2142.03 лв
1147.15 € -
919.19 €
/1797.78 лв
1018.01 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
2443.55 €
/4779.16 лв
2495.57 €
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-32P-C49X(NX.DHFEX.001)(сребрист), двуядрен Intel Celeron N4500 1.1/2.8 GHz, 15.6"(39.62cm)FHD IPS Display, 8GB LPDDR4X, 256GB SSD, 3x USB 3.2 Type-A, No OS286.22 €
/559.80 лв
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-41P-R7LQ (NX.J98EX.006)(сребрист), четириядрен AMD Ryzen 3 5300U 2.6/3.8GHz, 15.6" (39.62cm) Full HD TN Anti-Glare Display, (HDMI), 16GB DDR4, 512GB SSD, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, No OS374.99 €
/733.42 лв
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-41P-R4NT (NX.J98EX.00A)(сребрист), четириядрен AMD Ryzen 3 5300U 2.6/3.8GHz, 15.6" (39.62cm) Full HD TN Anti-Glare Display, (HDMI), 16GB LPDDR4X, 512GB SSD, 1x USB Type-C, No OS402.85 €
/787.91 лв



















































































































