DeepCool AK620 G2 Digital NYX
Silence AI Mode | ![]() |
Next generation performance
Thanks to DeepCool’s latest Core Touch Technology (CTT 2.0) and an optimized tower design, the AK620 G2 DIGITAL NYX combines improved performance with a slightly smaller size compared to its predecessor.
![]() | ![]() |
The digital touch The standout addition of the AK620 G2 DIGITAL NYX is the enhanced quad-segmented display that monitors the temperature, usage, wattage, and frequency of your CPU. The display is controlled via DeepCool software and only requires an open USB 2.0 header. | ![]() |
Proven AK design
The AK620 G2 DIGITAL NYX continues its legacy by featuring a precision-machined copper base and six copper heat pipes that deliver improved heat transfer capabilities. The signature matrix fin array in a dual tower heat sink layout offers better efficiency for high performance systems.

![]() | Cool, quiet, and powerful Equipped with high-quality hydraulic bearings and a three-phase, six-slot, four-pole motor, the AK620 G2 DIGITAL NYX's fans operate smoothly and quietly. 1. 0-RPM Startup/Stop effectively reduces noise and prolongs fan lifespan. 2. Activate Clearing Tech (ACT) within 8 seconds of power-on to initiate automatic dust clearing for both the fan blades and heatsink.
|
Application For
Intel
LGA1851/1700/1200/115X
AMD
AM5/AM4
Technical Spec
| Product Dimensions | 127×144×159 mm(L×W×H) |
| Heatsink Dimensions | 125×115×153 mm(L×W×H) |
| Net Weight | 1386 g |
| Heatpipe | Ø6 mm×6 pcs |
| Fan Dimensions | 120×120×25 mm(L×W×H) |
| Fan Speed | 2000±10% RPM(max) |
| Fan Airflow | 57.76 CFM |
| Fan Air Pressure | 2.78 mmAq |
| Fan Noise | ≤28.87 dB(A) |
| Fan Connector | 4-pin PWM |
| Bearing Type | Hydro Bearing |
| Fan Rated Voltage | 12 VDC |
| Fan Rated Current | 0.19 A |
| Fan Power Consumption | 2.28 W |
| Display Module Rated Current | 0.13 A±10% |
| Display Module Rated Voltage | 5 VDC |
| Display Module Power Consumption | 0.65 W |
| Display Area | 29x39 mm |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Процесори Охладители DeepCool
Виж всички Процесори Охладители в категорията
| Процесор сокет: | Intel / AMD |
|---|---|
| Водно охлаждане: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
106.74 €
/208.77 лв
-
15.55 €
/30.42 лв
-
44.34 €
/86.73 лв
-
16.77 €
/32.79 лв
-
16.88 €
/33.02 лв
-
18.27 €
/35.73 лв
-
30.29 €
/59.24 лв
-
6.10 €
/11.93 лв
-
34.82 €
/68.10 лв
-
72.60 €
/142.00 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
38.19 €
/74.69 лв
-
5.97 €
/11.68 лв
-
15.26 €
/29.85 лв
-
5.71 €
/11.16 лв
-
5.97 €
/11.68 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
75.54 €
/147.75 лв
87.86 € -
7.19 €
/14.06 лв
-
57.45 €
/112.36 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
7.16 €
/14.01 лв
-
16.45 €
/32.18 лв
-
96.05 €
/187.85 лв
-
154.37 €
/301.92 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
7.57 €
/14.81 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
19.19 €
/37.53 лв
-
12.54 €
/24.52 лв
-
60.19 €
/117.72 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
39.72 €
/77.69 лв
-
7.15 €
/13.99 лв
-
29.85 €
/58.38 лв
-
16.79 €
/32.83 лв
-
7.19 €
/14.06 лв
-
27.17 €
/53.14 лв
-
36.32 €
/71.04 лв
-
6.13 €
/11.99 лв
-
30.20 €
/59.07 лв
-
12.00 €
/23.47 лв
-
104.99 €
/205.34 лв
-
113.99 €
/222.95 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
56.24 €
/109.99 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
43.19 €
/84.47 лв
-
4.00 €
/7.82 лв
-
22.26 €
/43.53 лв
-
15.00 €
/29.34 лв
15.76 € -
273.99 €
/535.88 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
21.71 €
/42.46 лв
-
24.90 €
/48.71 лв
-
19.40 €
/37.95 лв
-
37.71 €
/73.76 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
86.91 €
/169.99 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
19.02 €
/37.20 лв
-
30.56 €
/59.77 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
100.72 €
/196.99 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
86.91 €
/169.99 лв
-
81.80 €
/159.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
9.00 €
/17.60 лв
-
9.00 €
/17.60 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
17.32 €
/33.88 лв
20.79 € -
21.24 €
/41.54 лв
24.87 € -
14.92 €
/29.19 лв
17.85 € -
5.97 €
/11.68 лв
11.59 € -
28.85 €
/56.42 лв
30.02 € -
9.85 €
/19.27 лв
10.32 € -
19.70 €
/38.53 лв
21.79 € -
16.18 €
/31.65 лв
17.63 € -
93.63 €
/183.13 лв
96.23 € -
56.82 €
/111.12 лв
60.10 € -
19.60 €
/38.33 лв
20.33 € -
17.91 €
/35.03 лв
21.79 € -
49.06 €
/95.95 лв
51.44 € -
15.00 €
/29.34 лв
15.76 € -
8.80 €
/17.21 лв
9.62 € -
75.54 €
/147.75 лв
87.86 €
Водно охлаждане за процесор Chieftec Iceberg 240 White, съвместимост със сокети Intel LGA 1851/1700/1200/115x & AMD AM5/AM476.40 €
/149.42 лв
Водно охлаждане за процесор Gamdias AURA GL360 v2 WH, съвместимост със сокети Intel LGA 1851/1700/1200/115X & AMD AM5/AM475.82 €
/148.30 лв
Водно охлаждане за процесор DeepCool LE360 V2 White, съвместимост със сокети Intel LGA 1851/1700/1200/115x & AMD AM5/AM475.82 €
/148.29 лв









































































































