MAGUS CHD30 е камера, конструирана за работа с микроскоп. С нейна помощ можете да създавате снимки и видеоматериали на наблюдавания обект, както и да ги редактирате и дори да им правите измервания. Специалната функция на тази камера е нейната способност за свързване с компютър чрез Wi-Fi, както и с външен екран чрез HDMI интерфейса. Кадровата честота е съответно 25 или 60 fps. Когато е свързан външен екран, камерата се фокусира автоматично върху обекта, което улеснява заснемането и предоставя по-добри резултати. Устройството може да работи самостоятелно и да създава Full HD изображения (1920x1080 px). Комбинацията от висока кадрова честота и Full HD създава изображение с високо качество без смущения и изкривяване.
Сензор
Устройството е вградено върху цветен сензор CMOS на Sony. Размерът му е 1/1,9", а размерът на пикселите е 3,75x3,75 μm. Въпреки малките си размери сензорът предоставя светлочувствителност от 1120 mV при 1/30 от секундата. Това е възможно благодарение на технологията за задно осветление, която е използвана при конструкцията на матрицата. Камерата може да заснема в условия на слаба осветеност или при флуоресцентна светлина. За да се създаде възможно най-голямо зрително поле без изкривяване, се препоръчва използването на адаптер с увеличение от 0,5х до 0,75х.
Софтуер
Камерата се доставя с вграден софтуер. Това Ви позволява да правите снимки и видеозаписи без връзка с компютър. Изображението може да се изведе на външен екран чрез HDMI интерфейс. Кадровата честота е 60 fps. Софтуерът на камерата Ви позволява да редактирате изображението и да измерите линейните и ъгловите размери на обекти и тяхната структура. Преди да започнете с измерванията, калибрирайте софтуера за всеки обектив, като използвате калибрационен образец. Ако устройството трябва да се свърже с компютър, това може да се осъществи чрез Wi-Fi връзка. В този случай можете да правите видеозаписи при 25 fps.
Монтиране на микроскоп
Устройството може да бъде монтирано върху микроскоп по два начина: в тринокулярната тръба или в окулярната тръба вместо окуляра. В двата случая ще се нуждаете от адаптер с C-образна монтировка, за да свържете. Монтирането в окулярната тръба изисква също така и адаптерен пръстен за размера на тръбата.
Поддържане на допълнителни устройства и принадлежности
Можете да свържете няколко допълнителни устройства към камерата, за да направите работата си по-лесна и приятна. Използването на мишка ще премахне вибрациите, които обикновено се появяват, когато осъществявате директен контакт с устройството. SD картата ще Ви позволи да записвате Вашите снимки и видеоматериали директно в камерата. Тази линия от камери е също така съвместима и със специалните монитори MAGUS. Мониторите се монтират директно върху устройството и така създават завършена система за визуализация.
Основни характеристики:
- Камерата използва вграден софтуер
- Може да бъде свързана към компютър или външен екран чрез Wi-Fi и HDMI интерфейс
- Камерата създава изображения във Full HD (1920x1080 px), а кадровата честота е 25 или 60 fps в зависимост от типа на връзката
- Автоматичният фокус Ви позволява да получите по-чисти и ясни изображения
- Можете да свържете допълнително оборудване за по-удобна работа и по-добри резултати
Комплектът включва:
- Цифрова камера
- HDMI кабел (1,5 m)
- USB мишка
- 32 GB SD карта с памет
- USB Wi-Fi адаптер
- Променливотоков захранващ адаптер 12 V/1 A (Евро)
- Инсталационни CD с драйвери и софтуер
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555019154 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 25x17x9 cm |
| Транспортно тегло | 1.5 kg |
| Сензор | SONY CMOS |
| Цветен/монохромен | цветен |
| Мегапиксела | 2 |
| Максимална разделителна способност, пиксели | 1920x1080 (Full HD) |
| Размер на сензора | 1/1,9" (7,20x4,05 mm) |
| Размер на пиксела, μm | 3.75x3.75 |
| Автоматично фокусиране | yes |
| Интерфейсни съединители | HDMI 1,4, Wi-Fi |
| Интерфейс | HDMI 1,4, Wi-Fi |
| Карта с памет | SD до 32 GB |
| Възможност за свързване на допълнително оборудване | USB мишка, Wi-Fi адаптер (USB) |
| Настройки на Wi-Fi | 802.11n, 150 Mbps, 20 dBm |
| Светлочувствителност | 1120 mV с 1/30 s |
| Отношение сигнал/шум | 0,15 mV при 1/30 s |
| Време за експозиция | 0,06 ms – 918 ms |
| Видеозапис | yes |
| Честота на кадрите, fps при разделителна способност | 25 при 1920x1080 (Wi-Fi), 60 при 1920x1080 (HDMI) |
| Място на монтаж | тринокулярна тръба, окулярна тръба вместо окуляр |
| Формат на изображението | *.jpg |
| Видео формат | *.asf |
| Спектрален диапазон, nm | 380–650 (вграден инфрачервен филтър) |
| Тип на затвора | ERS (електронен преместващ се затвор) |
| Изисквания към системата | Windows 8/10/11 (32-битов и 64-битов), Mac OS X, Linux, до 2,8 GHz Intel Core 2 или по-мощен, най-малко 4 GB RAM, порт USB 2.0, RJ45, 19" или по-голям дисплей |
| Софтуер | HDMI: вграден; USB: MAGUS View |
| Тип на монтажа | C-образна монтировка |
| Тяло | алуминиева сплав |
| Захранване | постояннотоков адаптер 12 V, 1 A |
| Спецификации на постояннотоковия захранващ адаптер | входни параметри: променливо напрежение 100–240 V, 50/60 Hz, изходни параметри: постоянно напрежение 12 V/1 A |
| Диапазон на работната температура, °C | -10 — 50 |
| Диапазон на работната влажност, % | 30 — 80 |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
5.17 €
/10.12 лв
-
19.94 €
/39.00 лв
-
12.26 €
/23.97 лв
-
Кабел Vention AACBH, от HDMI(м) към HDMI(м), 2м, черен, 4K 2160p@60FPS, 18 Gb/s, позлатени конектори
6.69 €
/13.08 лв
-
7.81 €
/15.27 лв
-
7.81 €
/15.27 лв
-
4.05 €
/7.92 лв
-
7.81 €
/15.27 лв
-
8.84 €
/17.28 лв
-
10.99 €
/21.49 лв
11.24 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
5.97 €
/11.68 лв
-
8.00 €
/15.65 лв
-
329.00 €
/643.48 лв
347.17 € -
27.98 €
/54.72 лв
-
17.79 €
/34.79 лв
-
100.23 €
/196.03 лв
-
4.76 €
/9.32 лв
-
Електрическа кана Rohnson R-7640, вместимост 1.7 литра, филтър против котлен камък, 1850W, прозрачна
23.21 €
/45.39 лв
-
244.87 €
/478.92 лв
-
429.99 €
/840.99 лв
489.99 € -
167.99 €
/328.56 лв
-
9.63 €
/18.83 лв
10.26 € -
858.98 €
/1680.02 лв
-
1158.99 €
/2266.79 лв
-
133.73 €
/261.55 лв
-
42.23 €
/82.60 лв
-
24.89 €
/48.68 лв
-
22.89 €
/44.77 лв
-
38.77 €
/75.84 лв
-
4.80 €
/9.38 лв
-
204.99 €
/400.93 лв
-
7.16 €
/14.01 лв
-
75.00 €
/146.69 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
5.72 €
/11.18 лв
-
6.44 €
/12.59 лв
-
106.98 €
/209.23 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
93.89 €
/183.63 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
38.77 €
/75.84 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
13.99 €
/27.36 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
11.59 €
/22.67 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
69.90 €
/136.71 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
5.11 €
/9.99 лв
-
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
23.87 €
/46.68 лв
24.99 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
39.99 €
/78.21 лв
48.99 € -
3.82 €
/7.46 лв
4.09 € -
168.15 €
/328.87 лв
203.97 € -
97.55 €
/190.80 лв
99.99 € -
107.99 €
/211.22 лв
139.00 € -
44.99 €
/87.99 лв
54.99 € -
23.40 €
/45.77 лв
24.84 € -
644.99 €
/1261.49 лв
689.86 € -
79.99 €
/156.45 лв
87.99 € -
331.44 €
/648.24 лв
398.99 € -
158.99 €
/310.96 лв
168.99 € -
139.99 €
/273.80 лв
142.99 € -
119.99 €
/234.68 лв
138.99 € -
62.05 €
/121.36 лв
65.92 € -
19.90 €
/38.93 лв
26.01 € -
51.84 €
/101.39 лв
70.68 € -
14.04 €
/27.46 лв
15.50 € -
402.40 €
/787.02 лв
444.83 € -
1478.99 €
/2892.65 лв
1598.99 € -
8.32 €
/16.26 лв
8.54 € -
244.77 €
/478.73 лв
249.55 € -
13.95 €
/27.28 лв
14.88 € -
19.45 €
/38.05 лв
19.90 € -
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
48.45 €
/94.75 лв
77.57 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
704.46 €
/1377.80 лв
725.35 € -
268.99 €
/526.10 лв
278.99 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
17.91 €
/35.03 лв
21.79 € -
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
122.99 €
/240.55 лв
134.99 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
5.08 €
/9.93 лв
9.21 € -
19.99 €
/39.10 лв
30.07 €




















































































































