ROG Strix G16 G614JIR-N4084
90NR0IG5-M004S0
Eclipse Grey
Asus ROG Strix G16 G614JIR

RAISE YOUR GAME. CARRY YOUR SQUAD.
![]() | Do it all Power through any game or project with an Intel Core up to i9-14900HX processor, featuring up to a 65W TDP and a hybrid architecture built from the ground up for Windows 11. With up to 8 Performance cores and 16 Efficiency cores, AAA gaming is flawless and streaming is effortless. |
GPU Power Unleashed Top-tier components require power, especially when it comes to maximizing your GPU’s performance. Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and Max-Q Technologies, the NVIDIA GeForce RTX 4080 Laptop GPU is fully unleashed with a max TGP of 175W with Dynamic Boost.
| ![]() |
Config specs:
16" (40.64cm) QHD+ 16:10 (2560 x 1600, WQXGA), IPS, Anti-glare, DCI-P3: 100%, 3ms, Dolby Vision HDR, 240Hz
NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU ROG Boost: 2225MHz at 140W (2175MHz Boost Clock+50MHz OC, 115W+25W Dynamic Boost) 8GB GDDR6
720p HD Camera, built-in array microphone
Intel Core i9-14900HX, 24C (8P + 16E) / 32T, P-core 2.2 / 5.8GHz, E-core 1.6 / 4.1GHz, 36MB
16GB 5600MT/s (2x8GB) DDR5, up to 32GB, 2x SO-DIMM slots
1ТB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2
Bluetooth 5.3
Gigabit Ethernet
1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.1 FRL
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort / power delivery / G-SYNC
1x RJ45 LAN port
1x Thunderbolt 4 support DisplayPort
2-speaker system with Smart Amplifier Technology, AI noise-canceling technology, Dolby Atmos, Hi-Res certification, Smart Amp Technology, Support Microsoft Cortana near field/Far field
90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion Battery
280W AC Adapter
Backlit Keyboard 4-zone RGB, БДС кирилизация на клавиатурата
Trusted Platform Module (Firmware TPM)
No OS
35.4 x 26.4 x 3.0 cm
2.50kg
Виж още Лаптопи Asus
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 2560 x 1600 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 4070 |
| Специализирана видео памет: | 8 GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core i9 |
| Модел процесор: | 14900HX |
| Брой ядра: | 24 ядрен |
| Честота: | 2.2 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.8 GHz |
| RAM памет: | 16 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | Няма |
|---|---|
| Уеб камера: | HD (720p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 3 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Free DOS |
|---|
| Клавиатура: | Кирилица |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Пластмаса |
| Тегло: | 2.5 Kg |
| Цвят: | Сив |
| Размери (Ш x Д x В): | 35.4 x 25.9 x 2.72 cm |
| Модел: | ASUS ROG |
|---|---|
| Серия: | Asus ROG Strix |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
- Asus ExpertBook
- Asus ExpertBook P1
- Asus ProArt
- Asus ROG Flow
- Asus ROG Strix G16
- Asus ROG Strix SCAR 16
- Asus ROG Strix SCAR 18
- Asus ROG Zephyrus
- Asus TUF Gaming
- Asus TUF Gaming A15
- Asus TUF Gaming A16
- Asus TUF Gaming F16
- Asus V16
- Asus VivoBook 15
- Asus VivoBook 16
- Asus VivoBook 18
- Asus Vivobook Go 15
- Asus Vivobook S 14
- Asus Vivobook S 16
- Asus ZenBook 14
- Asus ZenBook 14 OLED
- Asus Zenbook A14
- Asus Zenbook S 16
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
2185.21 €
/4273.90 лв
-
1859.32 €
/3636.51 лв
2044.19 € -
1189.96 €
/2327.37 лв
-
314.73 €
/615.56 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
3743.87 €
/7322.37 лв
-
949.99 €
/1858.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
1095.20 €
/2142.03 лв
-
732.21 €
/1432.08 лв
-
838.48 €
/1639.92 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
600.79 €
/1175.04 лв
-
423.40 €
/828.10 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
549.73 €
/1075.17 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
286.22 €
/559.80 лв
-
2103.70 €
/4114.47 лв
-
465.67 €
/910.77 лв
-
938.52 €
/1835.58 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
94.83 €
/185.47 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
81.72 €
/159.84 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
1548.99 € -
998.99 €
/1953.85 лв
-
2703.60 €
/5287.78 лв
2807.64 € -
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
695.50 €
/1360.29 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
735.36 €
/1438.24 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
858.98 €
/1680.02 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
813.39 €
/1590.84 лв
-
1199.99 €
/2346.98 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
729.99 € -
778.99 €
/1523.57 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
94.83 €
/185.47 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
644.99 €
/1261.49 лв
689.86 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
786.99 €
/1539.22 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
2098.99 €
/4105.27 лв
-
749.99 €
/1466.85 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
998.99 €
/1953.85 лв
-
459.99 €
/899.66 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
1188.99 €
/2325.46 лв
-
763.44 €
/1493.17 лв
935.00 € -
843.63 €
/1649.99 лв
-
844.99 €
/1652.66 лв
-
784.99 €
/1535.31 лв
-
414.99 €
/811.65 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
788.99 €
/1543.13 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
832.83 €
/1628.87 лв
900.04 € -
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1043.01 €
/2039.94 лв
1166.92 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
183.90 €
/359.67 лв
223.59 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
991.42 €
/1939.05 лв
1011.68 € -
1319.99 €
/2581.68 лв
1459.99 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
1402.03 €
/2742.14 лв
1465.76 € -
2495.57 €
/4880.91 лв
2599.58 € -
838.48 €
/1639.92 лв
887.21 € -
1001.63 €
/1959.03 лв
1105.63 € -
1255.10 €
/2454.77 лв
1396.94 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 € -
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
1223.44 €
/2392.83 лв
1322.72 € -
1095.20 €
/2142.03 лв
1147.15 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
919.19 €
/1797.78 лв
1018.01 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 €
Лаптоп Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 (83F30059BM)(черен), двадесетядрен Intel Core Ultra 7 255HX 1.8/5.2GHz, 16"(40.64cm) WQXGA OLED Display & GF RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD NVMe, 1x Thunderbolt 4, No OS, 2.4kg2029.37 €
/3969.10 лв
Лаптоп Lenovo ThinkPad X9-15 Gen 1 Aura Edition (21Q6001XBM)(сив), осемядрен Intel Core Ultra 5 228V 2.1/4.5GHz, 15.3" (38.86cm) 2.8K OLED Anti-Glare Display, (HDMI), 32GB LPDDR5X, 512GB SSD NVMe, 2x Thunderbolt 4, Windows 11 Pro2033.77 €
/3977.71 лв
Лаптоп Acer Predator Helios Neo 18 AI PHN18-72 (NH.QVJEX.003-32GB), двадесетядрен Intel Core Ultra 7 255HX 1.8/5.2GHz, 18" (45.72cm) WQXGA IPS 165Hz Display & GF RTX 5060 8GB, (HDMI), 32GB DDR5, 1TB SSD, 2x Thunderbolt 4, Linux2027.45 €
/3965.34 лв


















































































































