USB-C Multiport adapter | HDMI | 4K | 60W | PD Pass Through | 1x USB-A | 0.15m | Aluminium
- Solid aluminium USB-C 3.2 Gen1 to HDMI video adapter with a max. resolution of 4096 x 2160 (4K) @30Hz
- 60W Power Delivery Pass-Through port for charging your connected device
- USB-A 3.2 Gen1 data port
- Plug and play: a USB-C port with DisplayPort Alternate Mode (DP Alt Mode) is needed
Use the USB-C 3.2 Gen1 to HDMI 4K adapter to connect a HDMI screen or beamer to a notebook. The adapter supports a maximum resolution of 4096 x 2160 (4K) @ 30Hz. The AC7022 has a Power Delivery Pass-Through port (max. 60W) and an additional USB-A port.
Connect a notebook with USB-C to a monitor or beamer with HDMI
Connect a source device with USB-C to a monitor or beamer with HDMI by using the USB-C 3.2 Gen1 to HDMI adapter. The USB-C port of the source device must support DP Alt Mode. The USB-C to HDMI Adapter supports the maximum resolution of 4096 x 2160 (4K) @ 30Hz. The AC7022 has an additional USB-A data port.
USB-C Power Delivery Pass-Through port 60W
The USB-C Pass-Through port supports power delivery 60W. The notebook is always charged with the right amount of power thanks to the pre-defined Power Delivery profiles. The charger communicates with the notebook to negotiate the most effective charging profile.
| Product category | USB-C multiport adapters |
| USB Type-C | Yes |
| Length cable | 0.12 m |
| Shielding type | Aluminum Mylar |
| Conductor material | Tinned copper |
| Wire gauge | 32 AWG |
| Power Delivery ports | 1 |
| Max. Power Delivery power | 60 W |
| Supported Power Delivery profiles | 12.0V up to 2.58A, 15.0V up to 2.67A, 20.0V up to 2.75A, 9.0V up to 2.44A |
| Colour | Grey |
| Connections | HDMI, USB |
| Connections (computer) | USB C male (x1) |
| Connections (display) | HDMI A (full-size) female (x1) |
| 4K compatible | Yes |
| Max. resolution @ 30Hz | 3840 x 2160 |
| Max. resolution @ 60Hz | 1920 x 1080 |
| Chroma sampling | 4:4:4 |
| Video signal | HDMI |
| Video specification | HDMI High Speed |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 - SuperSpeed (USB 3.0) |
| System requirements | USB Alternate mode |
| Power supply | Bus powered |
Виж още Докинг станции ACT
Виж всички Докинг станции в категорията
| USB Type-А: | Да |
|---|---|
| USB Type-C: | Да |
| Lightning: | Не |
| USB 2.0: | Не |
| USB 3.X: | Да |
| USB 4.X: | Не |
| Thunderbolt: | Не |
| DisplayPort: | Не |
| Mini DisplayPort: | Не |
| HDMI: | Да |
| DVI: | Не |
| VGA (D-Sub): | Не |
| RJ45: | Не |
| Аудио изход: | Не |
| Четец на карти: | Не |
| Тип: | Универсално |
|---|---|
| Съвместимост: | Универсална |
| От какъв интерфейс: | USB C |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
21.25 €
/41.57 лв
-
108.78 €
/212.75 лв
-
91.71 €
/179.37 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
221.76 €
/433.72 лв
-
47.53 €
/92.96 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
33.23 €
/64.99 лв
-
20.34 €
/39.78 лв
21.54 € -
66.88 €
/130.81 лв
-
9.60 €
/18.77 лв
-
22.59 €
/44.18 лв
-
23.50 €
/45.97 лв
-
44.68 €
/87.40 лв
-
20.34 €
/39.78 лв
21.54 € -
20.00 €
/39.12 лв
-
72.37 €
/141.55 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
-
36.26 €
/70.92 лв
-
268.99 €
/526.10 лв
-
72.37 €
/141.55 лв
-
200.82 €
/392.78 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
95.76 €
/187.28 лв
-
35.45 €
/69.34 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
34.52 €
/67.51 лв
-
44.68 €
/87.40 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
64.59 €
/126.33 лв
-
108.10 €
/211.42 лв
-
66.88 €
/130.81 лв
-
74.10 €
/144.93 лв
-
160.99 €
/314.87 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
15.34 €
/29.99 лв
-
269.99 €
/528.05 лв
-
35.76 €
/69.93 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
36.99 €
-
160.99 €
/314.87 лв
-
65.99 €
/129.07 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
21.99 €
/43.01 лв
-
67.54 €
/132.10 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
26.99 €
/52.79 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
179.99 €
/352.03 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
64.99 €
/127.11 лв
-
249.99 €
/488.94 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
268.99 €
/526.10 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
36.99 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
9.50 €
/18.58 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
-
32.21 €
/62.99 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
75.91 €
/148.47 лв
-
98.68 €
/193.00 лв
-
269.99 €
/528.05 лв
-
45.50 €
/88.99 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
48.57 €
/94.99 лв
-
31.70 €
/61.99 лв
-
23.99 €
/46.92 лв
-
30.16 €
/58.99 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
73.33 €
/143.42 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
55.06 €
/107.69 лв
57.18 € -
37.71 €
/73.75 лв
38.65 € -
93.32 €
/182.52 лв
99.14 € -
53.76 €
/105.14 лв
57.18 € -
64.19 €
/125.55 лв
66.88 € -
35.77 €
/69.97 лв
40.32 € -
19.61 €
/38.36 лв
20.16 € -
24.15 €
/47.23 лв
30.54 € -
53.76 €
/105.14 лв
57.18 € -
22.21 €
/43.45 лв
39.64 € -
26.88 €
/52.57 лв
33.31 € -
98.99 €
/193.61 лв
102.25 € -
48.99 €
/95.82 лв
68.29 € -
51.80 €
/101.31 лв
55.77 € -
17.40 €
/34.03 лв
25.28 € -
44.83 €
/87.69 лв
49.61 € -
10.00 €
/19.56 лв
26.48 € -
28.03 €
/54.81 лв
38.56 € -
18.63 €
/36.44 лв
19.96 € -
61.92 €
/121.10 лв
64.80 € -
41.99 €
/82.13 лв
43.87 € -
22.00 €
/43.02 лв
23.43 € -
26.99 €
/52.79 лв
35.46 € -
30.30 €
/59.25 лв
35.77 € -
110.18 €
/215.50 лв
122.27 € -
98.77 €
/193.17 лв
111.88 € -
45.99 €
/89.95 лв
60.84 € -
59.00 €
/115.40 лв
60.84 € -
29.99 €
/58.66 лв
36.99 € -
36.12 €
/70.64 лв
39.00 € -
34.44 €
/67.36 лв
50.62 €
Докинг станция Hama Multiport 200109, от USB C към 1x USB C, 2x USB A, 1x HDMI, 1x RJ45, сива25.97 €
/50.78 лв
Докинг станция TnB, от USB C към, 1x USB C, 1x USB A, 1x HDMI, сива25.75 €
/50.37 лв
Докинг станция Orico PW11-6PR-GY-EP, от USB-C към 1x USB-C(PD), 3x USB-A, 1x HDMI 4K@30Hz, 1x RJ45, сива25.60 €
/50.07 лв








































































































