Acer Predator Helios 16 AI
Производителност на нивото на настолен компютър - Навсякъде.
Възползвайте се от легендарна гейминг производителност с процесора Intel Core Ultra 9, осигуряващ изключително плавна игра и изкуствен интелект с готовност за бъдещето. Делегирайте задачи, като премахване на фон и оптимизиране на звука, на NPU за безпроблемно поточно предаване, докато Intel Application Optimization подобрява производителността на класиките.
Intel Core Ultra 9 275HX | 24 ЯДРА 8P + 16E | 5.4 GHz Макс. турбо чест. на P-ядрото |

Графични процесори за лаптоп GeForce RTX от серия 50
Графичните процесори за лаптоп GeForce RTX от серия 50 подобряват лаптопите с графични процесори NVIDIA и ядра RTX Tensor, ускорявайки производителността с изкуствен интелект за над 150 оптимизирани приложения, включително най-добрите инструменти за големи езикови модели, генеративен изкуствен интелект и създаване на визуални активи.
.png)
Дисплей, който вдъхва живот на тъмните тонове
Потопете се в завладяващи светове с до OLED дисплей, в който всеки пиксел свети независимо. Насладете се на истински черни цветове, безкраен контраст и дълбочина на цветовете, които допринасят с интензивен реализъм, потапяйки ви още по-дълбоко в атмосферата на играта и подобрявайки всеки визуален детайл.
16:10 OLED WQXGA 2560 x 1600 дисплей | До 240 HZ/3 MS Честота на опресняване/скорост на реакция | Брилянтни DCI-P3 100% Широка цветова гама | Оборудван с NVIDIA G-SYNC Технология |
.png)
Технология на вентилатора 6th Gen Aeroblade 3D fan
Разработен за максимално охлаждане, вентилаторът 6th Gen AeroBlade 3D Fan се отличава със свръхтънки и бързо реагиращи метални перки, които се издигат и адаптират при високи скорости, увеличавайки ефективността на въздушния поток с 20%!
Най-тънката в света 0,05 mm Перки на вентилатора | Оборудван за производителност 100 остри като бръснач перки Оптимизация | Подобрена ефективност 20% повече Въздушен поток | Динамично регулиращи се адаптивни перки |
.png)
Контрол с PredatorSense и Experience zone
PredatorSense ви предоставя контрол в реално време на производителността на системата – регулиране на режими на производителност, управление на скоростите на вентилатора и персонализиране на RGB осветлението с прецизност. В Experience Zone се възползвайте от захранваните от изкуствен интелект функции, като PurifiedView за автоматично кадриране и PurifiedVoice™ 2.0 за подобрена яснота на гласа.
.png)
Acer ProCam Acer ProCam разпознава автоматично най-важните моменти в играта и ги записва. | Acer PurifiedView 2.0 Влезте в свят на подобрена чрез изкуствен интелект яснота с усъвършенствано подобряване на портретите, изключително ясни изображения и автоматично кадриране. Насладете се на естествено фоново замъгляване, корекция на погледа и Acer TNR за ярки и по-прецизни изображения дори при слаба светлина. Перфектна за безпроблемни виртуални срещи, поточно предаване на живо и видеоразговори. | Acer PurifiedVoice 2.0 Използвайки алгоритми на изкуствен интелект и 3-ти микрофон за идентифициране и потискане на нежелан фонов шум, Acer PurifiedVoice™ 2.0 осигурява звук без изкривявания за по-вълнуващи комуникации. |
Specs:
16" (40.64cm) WQXGA 2560 x 1600, OLED, 240Hz, 100% DCI-P3, CineCrystal Anti-Glare, 16:10
NVIDIA GeForce RTX 5090 24GB GDDR7, 175W Max. Graphic Power, 1697MHz Max. Boost Frequency
Full HD 1080p camera, three built-in microphones
Intel Core Ultra 9 275HX, 24C (8P + 16E) / 24T, P-core 2.7 / 5.4GHz, E-core 2.1 / 4.6GHz, 36MB
1x 32GB DDR5, 2x SO-DIMM slots, dual-channel, up to 64GB DDR5
1TB SSD PCIe Gen5 SSD NVMe M.2 + 1TB SSD PCIe Gen5 SSD NVMe M.2
MicroSD Card reader
Killer Wi-Fi 7 1750x 802.11be
Bluetooth 5.4
2x USB 3.2 Gen 2 Type-C
1x USB 3.2 Gen 2 Type-A (1x Power-off USB charging)
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x HDMI 2.1
1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone)
2x built-in speakers DTS X:Ultra Audio, Acer TrueHarmony, Acer Purified, compatible with Cortana with Voice
4-cell 90Wh Li-Ion Battery, up to 5 hours
330W Power Adapter
Acer FineTip RGB mini-LED Per-Key keyboard (100% Anti-ghosting) RGB backlit Keyboard, БДС кирилизация на клавиатурата
Trusted Platform Module
Windows 11 Pro
35.77 x 27.75 x 2.96 cm
2.7kg
Виж още Лаптопи Acer
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 2560 x 1600 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 5090 |
| Специализирана видео памет: | 24 GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core Ultra 9 |
| Модел процесор: | 275HX |
| Брой ядра: | 24 ядрен |
| Честота: | 2.7 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.4 GHz |
| AI производителност: | до 13 TOPS |
| RAM памет: | 32 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 2000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | Няма |
| Четец на карти: | microSD |
|---|---|
| Уеб камера: | Full HD (1080p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 5 |
| Издръжливост на батерията: | до 5 часа |
|---|
| Операционна система: | Windows 11 Pro |
|---|
| Клавиатура: | Кирилица |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Пластмаса/Алуминий |
| Цвят: | Черен |
| Тегло: | 2.7 Kg |
| Размери (Ш x Д x В): | 35.77 x 27.75 x 2.96 cm |
| Модел: | ACER Helios |
|---|---|
| Серия: | Acer Helios |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
- Acer Aspire 14
- Acer Aspire 15
- Acer Aspire 16
- Acer Aspire 17
- Acer Aspire 5
- Acer Aspire Go 15
- Acer Aspire Go 16
- Acer Aspire Lite 15
- Acer Aspire Lite 16
- Acer Extensa
- Acer Nitro 18 AI
- Acer Nitro Lite 16
- Acer Nitro V15
- Acer Nitro V15 AI
- Acer Nitro V16
- Acer Nitro V 16 AI
- Acer Nitro V 17 AI
- Acer Predator Helios
- Acer Swift
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
1539.54 €
/3011.08 лв
1649.70 € -
558.00 €
/1091.35 лв
-
1275.82 €
/2495.28 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
1819.39 €
/3558.42 лв
-
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
458.99 €
/897.71 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
601.78 €
/1176.97 лв
-
99.46 €
/194.52 лв
-
694.83 €
/1358.97 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
286.22 €
/559.80 лв
-
407.73 €
/797.45 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
660.69 €
/1292.19 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
929.16 €
/1817.29 лв
-
873.31 €
/1708.05 лв
-
458.99 €
/897.71 лв
-
733.45 €
/1434.50 лв
-
782.34 €
/1530.12 лв
-
610.87 €
/1194.77 лв
-
124.44 €
/243.38 лв
-
95.56 €
/186.91 лв
-
1642.55 €
/3212.54 лв
-
408.78 €
/799.50 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
714.99 €
/1398.40 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
-
748.74 €
/1464.40 лв
-
735.36 €
/1438.24 лв
-
1395.00 €
/2728.38 лв
-
831.29 €
/1625.86 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
2029.37 €
/3969.10 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
714.99 €
/1398.40 лв
-
458.99 €
/897.71 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
858.98 €
/1680.02 лв
-
558.00 €
/1091.35 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
749.00 €
/1464.92 лв
-
279.89 €
/547.42 лв
-
778.99 €
/1523.57 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
729.99 €
/1427.74 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
1174.99 €
/2298.08 лв
-
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
749.99 €
/1466.85 лв
-
91.99 €
/179.92 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
232.99 €
/455.69 лв
-
2098.99 €
/4105.27 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
278.99 €
/545.66 лв
-
143.99 €
/281.62 лв
173.99 € -
784.99 €
/1535.31 лв
-
1188.99 €
/2325.46 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
1559.99 €
/3051.08 лв
-
243.99 €
/477.20 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1223.27 €
/2392.50 лв
1395.85 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.79 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1369.64 €
/2678.78 лв
1422.24 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1409.05 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.51 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
2287.51 €
/4473.98 лв
2339.53 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
786.27 €
/1537.80 лв
807.24 € -
718.79 €
/1405.83 лв
773.30 € -
1975.44 €
/3863.62 лв
2027.45 € -
1510.38 €
/2954.05 лв
1682.45 € -
1093.50 €
/2138.70 лв
1158.31 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
1767.38 €
/3456.70 лв
1819.39 € -
898.50 €
/1757.31 лв
1031.73 € -
1255.10 €
/2454.77 лв
1396.94 € -
1255.46 €
/2455.47 лв
1363.80 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
759.29 €
/1485.04 лв
891.61 € -
693.00 €
/1355.39 лв
713.70 € -
1223.44 €
/2392.83 лв
1322.72 € -
1401.83 €
/2741.74 лв
1711.94 €
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-32P-C49X(NX.DHFEX.001)(сребрист), двуядрен Intel Celeron N4500 1.1/2.8 GHz, 15.6"(39.62cm)FHD IPS Display, 8GB LPDDR4X, 256GB SSD, 3x USB 3.2 Type-A, No OS286.22 €
/559.80 лв
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-41P-R7LQ (NX.J98EX.006)(сребрист), четириядрен AMD Ryzen 3 5300U 2.6/3.8GHz, 15.6" (39.62cm) Full HD TN Anti-Glare Display, (HDMI), 16GB DDR4, 512GB SSD, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, No OS374.99 €
/733.42 лв
Лаптоп Acer Aspire Lite AL15-33P-359M (NX.D62EX.004)(сив), осемядрен Intel Core 3 N355 1.9/3.9 GHz, 15.6" (39.62cm) Full HD IPS Anti-Glare Display, (HDMI), 16GB DDR5, 512GB SSD, 1x USB Type-C, No OS396.47 €
/775.44 лв












































































































