Tapo C460 KIT
Solar-Powered Security Camera Kit
- Uninterrupted Power Supply: Enjoy a maintenance-free security experience with the Tapo Solar Panel, which provides a continuous power supply and flexible installation.
- Wire-Free, Installs Almost Anywhere: Eliminates the need for outlets and enables flexible placement. Add security to your home, wherever, whenever.
- 4K Ultimate Clarity: The camera features 4K 8MP resolution for superior clarity with upgraded image sensor, processor and lens.
- Starlight Color Night Vision: Capture vibrant images in low light. Enhance security with an F1.6 lens, starlight sensor, and spotlights.
- Easily Adjust to the Best Angle: Monitor from any angle with the adjustable magnetic base.
- Flexible Storage Options: Choose from local microSD storage up to 512GB or the secure Tapo Care cloud service for additional peace of mind.
- Free AI Detection: Using AI technology, the camera provides alerts as it identifies people, pets, and vehicles, reducing false alerts and unnecessary notifications.
- Intelligent Phone Notifications: Customize activity zones for precise motion detection and phone alerts, focusing on what truly matters.


Accurately Identify with Starlight Color Night Vision
With a highly sensitive starlight sensor and integrated spotlights, enjoy full-color night vision. Enhanced colors offer improved context and detail for quicker, more accurate observations.

Dual-Band Wi-Fi Connectivity
The Tapo C460 KIT can connect to both 5 GHz and 2.4 GHz Wi-Fi bands for range flexibility. The 5 GHz connection offers faster speeds at shorter distances while the 2.4 GHz connection provides a longer range.

| Specification | Details |
|---|---|
| Светлочувствителен сензор | 1/2.7” Progressive Scan CMOS Starlight Sensor |
| Обектив | Focal Length: 3.17 mm Aperture: F1.65 |
| Field of View | 134° (Diagonal), 113° (Horizontal), 59° (Vertical) |
| Night Vision | 4× 850 nm IR LEDs (49 ft / 14.9 m)Color Night Vision |
| Lighting | 2× Built-in Spotlights, Motion Activated, App-Controlled |
| Interface & Button | 1× Power ON/OFF button1× Reset button1× MicroSD Card Slot |
| Connection Capacity | A solar panel can only connect to one camera |
| Output Port | Type-C |
| Maximum Resolution | 4K 8MP (3840 × 2160 px) |
| Frame Rate | 15 fps |
| Digital Zoom | 18X |
| Live View | YES |
| Image Enhancement | 3DNR, WDR |
| Audio Input & Output | Built-in Microphone and Speaker |
| Audio Communication | Two-Way Audio with Noise Cancellation |
| Siren Volume | 100 dBA (10-cm distance)80 dBA (100-cm distance) |
| Local Storage | MicroSD Card Slot on Camera (Up to 512 GB) |
| Cloud Storage | Tapo Care Cloud Storage Services (Subscription required) |
| Sensor | Single Motion Sensor (FOV: 120° horizontal)Single Ambient Light Sensor |
| AI Detection | Motion Detection, Person Detection, Pet Detection, Vehicle Detection |
| Activity Zones | Yes |
| Output Notification | System NotificationSystem Notification with Snapshot (Tapo Care Services) |
| Network Connectivity | Connect via Wi-Fi |
| Wireless Connectivity | IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz Wi-FiIEEE 802.11a/n, 5 GHz Wi-Fi |
| Security | 128-bit AES Encryption with SSL/TLSWPA/WPA2-PSK |
| Power Source | 10000 mAh Built-in Rechargeable Lithium-ion BatterySolar Panel: Tapo A201 |
| Input Voltage | Adapter Input: 100-240 V, 50/60 Hz (Not included) |
| Output Voltage | Adapter Output: 5.0 V, 2.0 A (Not included) |
| Solar Panel Max Charging Voltage | 5.2 V |
| Solar Panel Max Charging Power | 2.5 W |
| Smart Integration | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Weather Resistance | IP66 for Tapo C460IP65 for Tapo A201 |
| System Requirements | Tapo App: iOS 11.0 or higher, Android 5.0 or higher |
| Mounting Options | Ceiling-Mounted, Wall-Mounted |
| Operating Temperature | -20℃~45℃ |
| Storage Temperature | -20℃~60℃ |
| Operating Humidity | 10%~90% RH, Non-condensing |
| Storage Humidity | 0%~90% RH, Non-condensing |
| Charging Temperature | 0~50℃ |
| Dimensions (W x D x H) | Camera: 2.55 × 4.51 in (64.8 × 114.6 mm)Solar Panel: 6.83 × 4.74 × 0.618 in (173.4 × 120.4 × 15.7 mm) |
Виж още Цифрови IP камери TP-Link
Виж всички Цифрови IP камери в категорията
| Вид: | Насочени ("bullet") камери |
|---|---|
| Резолюция: | 4K |
| Управляема: | Неуправляема |
| Аудио: | Двупосочно |
| Безжична: | Да |
| Външен монтаж: | Да |
| IR Осветление: | Да |
| Термокамера: | Не |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
19.88 €
/38.89 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
138.29 €
/270.46 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
57.14 €
/111.76 лв
-
67.97 €
/132.95 лв
-
68.24 €
/133.47 лв
-
110.06 €
/215.25 лв
-
77.89 €
/152.33 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
28.57 €
/55.88 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
94.52 €
/184.86 лв
-
65.58 €
/128.26 лв
-
95.54 €
/186.87 лв
-
66.44 €
/129.95 лв
-
33.14 €
/64.82 лв
-
67.20 €
/131.43 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
31.36 €
/61.34 лв
-
67.97 €
/132.95 лв
-
152.12 €
/297.51 лв
-
199.23 €
/389.65 лв
-
63.15 €
/123.50 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
108.57 €
/212.35 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
63.15 €
/123.50 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
26.29 €
/51.41 лв
-
27.43 €
/53.65 лв
-
10.00 €
/19.55 лв
-
29.64 €
/57.97 лв
-
79.61 €
/155.71 лв
-
44.50 €
/87.03 лв
-
19.88 €
/38.89 лв
-
71.89 €
/140.60 лв
-
39.98 €
/78.19 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
44.98 €
/87.97 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
17.49 €
/34.21 лв
-
26.99 €
/52.79 лв
-
18.99 €
/37.14 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
250.53 €
/489.99 лв
-
115.04 €
/224.99 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
17.59 € -
34.99 €
/68.43 лв
-
34.25 €
/66.99 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
78.19 €
/152.92 лв
-
65.69 €
/128.47 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
131.43 €
/257.05 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
62.99 €
/123.20 лв
-
255.64 €
/499.99 лв
-
63.99 €
/125.15 лв
-
386.99 €
/756.89 лв
-
153.38 €
/299.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
56.05 €
/109.62 лв
58.31 € -
322.29 €
/630.34 лв
836.57 € -
246.00 €
/481.13 лв
253.20 € -
858.00 €
/1678.10 лв
1078.80 € -
66.00 €
/129.08 лв
87.60 € -
114.00 €
/222.96 лв
175.20 € -
248.50 €
/486.02 лв
258.62 € -
96.00 €
/187.76 лв
126.00 € -
120.00 €
/234.70 лв
145.20 € -
343.20 €
/671.24 лв
382.80 € -
92.40 €
/180.72 лв
114.00 € -
603.60 €
/1180.54 лв
702.00 € -
37.05 €
/72.46 лв
38.28 € -
182.40 €
/356.74 лв
202.80 € -
90.00 €
/176.02 лв
96.00 € -
49.20 €
/96.23 лв
64.80 € -
54.00 €
/105.61 лв
58.80 € -
51.60 €
/100.92 лв
58.80 € -
60.39 €
/118.10 лв
66.98 € -
122.99 €
/240.55 лв
153.14 € -
72.00 €
/140.82 лв
92.40 € -
84.99 €
/166.23 лв
92.99 € -
90.00 €
/176.02 лв
96.00 € -
80.40 €
/157.25 лв
111.60 € -
97.20 €
/190.11 лв
114.00 € -
54.80 €
/107.19 лв
62.12 € -
118.80 €
/232.35 лв
135.60 € -
162.00 €
/316.84 лв
214.80 € -
110.40 €
/215.92 лв
128.40 € -
21.83 €
/42.70 лв
30.98 € -
42.83 €
/83.78 лв
47.67 € -
55.20 €
/107.96 лв
62.40 € -
93.60 €
/183.07 лв
128.40 € -
29.45 €
/57.60 лв
38.65 € -
91.20 €
/178.37 лв
126.00 € -
48.00 €
/93.88 лв
64.80 € -
49.99 €
/97.77 лв
52.99 € -
66.00 €
/129.08 лв
94.80 € -
40.95 €
/80.08 лв
43.28 € -
79.99 €
/156.44 лв
87.55 €
IP камера Dahua SD22404DB-GNY, PTZ (Pan/Tilt/Zoom) камера, 4Mpix(2560x1440@30fps), 2.8-12mm моторизиран варифокален обектив, H.265/H.264/H.264H/H.264B/MJPEG, външна IP66/IK10, microSD до 512GB247.33 €
/483.74 лв
IP камера Dahua IPC-HDBW3541F-AS-M-DAE-0280B, куполна, 5Mpix(2592x1944@20FPS), 2.8mm обектив, H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG, IR осветеност (до 30 метра), външна IP67/IK10, PoE, MicroSD слот до 256GB246.86 €
/482.81 лв
IP камера GeoVision GVIP-PTZ010D, куполна PTZ камера, (704 x 480@30fps), 4.2 ~ 42mm обектив, H.264, MJPEG, MPEG4, PoE, micro SD/SDHC, 10x оптично увеличение, микрофон248.40 €
/485.83 лв














































































































