- Uninterrupted Power Supply: Enjoy a maintenance-free security experience with the Tapo Solar Panel, which provides a continuous power supply and flexible installation.
- Wire-Free, Installs Almost Anywhere: Eliminates the need for outlets and enables flexible placement. Add security to your home, wherever, whenever.
- Superior 2K 3MP Visuals: Capture every detail in crystal-clear 2K resolution, with advanced algorithms ensuring perfect exposure day and night.
- Color Night Vision: See the night in vivid colors with the large aperture lens and built-in spotlights effective up to 30 feet (9m).
- Flexible Storage Options: Choose from local microSD storage up to 512GB or the secure Tapo Care cloud service for additional peace of mind.
- Smart Person Detection: Get alerts when a person is detected, reducing false alerts and unnecessary notifications.
- Intelligent Phone Notifications: Customize activity zones for precise motion detection and phone alerts, focusing on what truly matters.
- IP65 Weatherproof: Offers excellent waterproof and dustproof performance for outdoor scenarios.
Камера | |
|---|---|
| Светлочувствителен сензор | 1/2.8” Progressive Scan CMOS Starlight Sensor |
| Обектив | Focal Length: 3.17 mm Aperture: F1.65 Field of View: 125° (Diagonal), 111°(Horizontal), 56°(Vertical) |
| Night Vision | 850 nm IR LED (30 ft / 9.1 m) Full-Color Night Vision |
| Lighting | 2× Spotlights |
| Interface & Button | 1× POWER Button 1× RESET Button 1× MicroSD Card Slot (Up to 512GB) |
| SOLAR PANEL | |
|---|---|
| Connection Capacity | A solar panel can only connect to one camera. |
| Output Port | Type-C |
| VIDEO & AUDIO | |
|---|---|
| Maximum Resolution | 2K 3MP (2304 × 1296 px) |
| Frame Rate | 15 fps |
| Video Compression | H.264 |
| Live View | Yes |
| Image Enhancement | 3D DNR WDR |
| Audio Input & Output | Built-in Microphone and Speaker |
| Audio Communication | Two-Way Audio with Noise Cancellation |
| Siren Volume | 94 dB (Level measured at 4-inch/10-cm distance) |
| STORAGE | |
|---|---|
| Local Storage | MicroSD Card Slot on Camera (Up to 512 GB) |
| Cloud Storage | Tapo Care Cloud Storage Services (Subscription required) |
| DETECTION and NOTIFICATIONS | |
|---|---|
| Sensor | Single Motion Sensor (FOV: 110° horizontal) Single Ambient Light Sensors |
| AI Detection | Motion Detection Person Detection |
| Activity Zones | Yes |
| Output Notification | System Notification System Notification with Snapshot (Tapo Care Services) |
| МРЕЖА | |
|---|---|
| Network Connectivity | Connect via Wi-Fi |
| Wireless Connectivity | IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz Wi-Fi |
| СИГУРНОСТ | |
|---|---|
| Security | 128-bit AES Encryption with SSL/TLS WPA/WPA2-PSK |
| ЗАХРАНВАНЕ | |
|---|---|
| Power Source | Built-in Rechargeable Lithium-ion Battery Solar Panel: Tapo A201 |
| Input Voltage | Adapter Input: 100-240 V, 50/60 Hz |
| Output Voltage | Adapter Output: 5.0 V, 1.0 A Solar Panel Max Charging Voltage: 5.2 V Solar Panel Max Charging Power: 2.5 W |
| ОБЩИ ХАРАКТЕРИСТИКИ | |
|---|---|
| Smart Integration | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Weather Resistance | IP65 |
| System Requirements | Tapo App: iOS 11.0 or higher, Andriod 5.0 or higher |
| Mounting Options | Tabletop Ceiling-Mounted Wall-Mounted |
| Околна температура при работа | -20℃~45℃ |
| Storage Temperature | -20℃~60℃ |
| Околна влажност при работа | 10%~90% RH, Non-condensing |
| Storage Humidity | 5%~90% RH, Non-condensing |
| Charging Temperature | 0-45℃ |
| Dimensions ( W x D x H ) | Camera Dimensions: D60mm × 89mm Solar Panel Dimensions: 173.42 × 120.42 × 15.7 mm (6.83 × 4.74 × 0.62 in) |
| Съдържание на пакета | Tapo C410 Cameras ×3 Tapo A201 Solar Panels ×3 Tapo A201 Solar Panel Brackets ×3 USB Adapter Cable ×1 Base Covers ×3 Extension Wires ×3 Mounting Screws ×18 Mounting Anchors ×18 Waterproof Seals ×6 Screw Caps ×6 Cable Zip Ties ×3 Mounting Templates ×6 Quick Start Guide |
| Certifications | CE, FCC, DOE, CEC, RCM, KC, NCC, BSMI, NTRA, IP65 |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
557.30 €
/1089.99 лв
-
6.99 €
/13.66 лв
-
38.76 €
/75.81 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
171.92 €
/336.24 лв
-
520.36 €
/1017.74 лв
-
19.00 €
/37.16 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
9.03 €
/17.65 лв
-
95.54 €
/186.87 лв
-
24.66 €
/48.22 лв
-
20.34 €
/39.79 лв
21.54 € -
19.52 €
/38.18 лв
-
86.99 €
/170.14 лв
-
89.00 €
/174.08 лв
99.00 € -
117.36 €
/229.53 лв
-
27.98 €
/54.72 лв
-
12.21 €
/23.89 лв
-
12.21 €
/23.89 лв
-
30.35 €
/59.36 лв
33.99 € -
47.51 €
/92.93 лв
-
60.22 €
/117.77 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
7.00 €
/13.69 лв
-
9.19 €
/17.98 лв
-
9.98 €
/19.52 лв
-
20.00 €
/39.12 лв
-
9.71 €
/18.99 лв
-
9.71 €
/18.99 лв
-
4.41 €
/8.62 лв
-
5.74 €
/11.23 лв
-
7.08 €
/13.85 лв
9.71 € -
16.99 €
/33.23 лв
-
6.93 €
/13.54 лв
-
11.11 €
/21.72 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
11.49 €
/22.47 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
93.89 €
/183.63 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
38.77 €
/75.84 лв
-
22.37 €
/43.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
44.99 €
/87.99 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
168.98 €
/330.50 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
30.20 €
/59.07 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
14.98 €
/29.30 лв
-
5.11 €
/9.99 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
10.99 €
/21.49 лв
11.98 € -
49.61 €
/97.04 лв
54.94 € -
8.57 €
/16.77 лв
8.87 € -
368.15 €
/720.04 лв
378.99 € -
108.45 €
/212.11 лв
131.51 € -
58.99 €
/115.37 лв
64.99 € -
635.80 €
/1243.53 лв
660.68 € -
98.31 €
/192.28 лв
102.99 € -
47.33 €
/92.57 лв
49.61 € -
470.38 €
/919.99 лв
529.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
Soundbar система за домашно кино Sony HT-SF150, 2.0, безжична, Bluetooth, HDMI, USB, RMS 120W, черна
108.99 €
/213.17 лв
111.99 € -
20.34 €
/39.79 лв
21.54 € -
268.99 €
/526.10 лв
278.99 € -
29.25 €
/57.20 лв
31.89 € -
58.49 €
/114.40 лв
60.85 € -
7.26 €
/14.20 лв
15.92 € -
19.45 €
/38.05 лв
19.90 € -
248.99 €
/486.98 лв
264.99 € -
61.92 €
/121.10 лв
64.80 € -
7.84 €
/15.33 лв
9.09 € -
1539.54 €
/3011.08 лв
1649.70 € -
12.74 €
/24.91 лв
13.12 € -
12.69 €
/24.81 лв
19.07 € -
191.17 €
/373.90 лв
203.11 € -
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
243.83 €
/476.89 лв
249.55 € -
48.00 €
/93.88 лв
64.80 € -
159.99 €
/312.91 лв
166.99 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
317.40 €
/620.78 лв
329.72 € -
165.35 €
/323.39 лв
177.05 € -
29.97 €
/58.62 лв
34.52 € -
208.99 €
/408.75 лв
239.99 € -
Захранване Corsair RM1200e (2025) (CP-9020258-EU), 1200W, Active PFC, 80 Plus Gold, 120mm вентилатор
179.99 €
/352.03 лв
193.99 € -
122.99 €
/240.55 лв
134.99 € -
32.99 €
/64.52 лв
34.67 € -
8.97 €
/17.54 лв
9.93 € -
139.99 €
/273.80 лв
142.99 € -
85.76 €
/167.72 лв
88.67 €



















































































































