Thermaltake CT120 EX Reverse ARGB Sync
Unlocks the Full Potential of RGB Lighting
Reversed blade fan enables airflow from rear to front while fully showing lighting effects. No more sacrificing aesthetics for your airflow direction!
.png)
Remarkably Improved Performance After extensive research and testing, the CT120 EX Reverse ARGB Sync can generate 65.82 CFM of airflow and 1.87 mm-H2O static pressure while maintaining a 31.2 dBA noise level, pushing ARGB fans to their limits. | ![]() |
Solid Structure for Better Performance The new CT Series fan frames are crafted to be steady and robust so the fan won’t deform easily. We have also modified the exterior design to allow the fans to fit the chassis or radiator even better, so there won’t be gaps for air to slip through. | ![]() |
A little Surprise for Extra Security CT Series Fans are equipped with round anti-vibration rubber pads on each of the fan’s corners. They are designed to be stable and dampen the fan’s vibration, allowing the fans to spin at a higher speeds under certain noise levels. | ![]() |
Specifications
| Fan Dimension | 120 x 120 x 25 mm |
|---|---|
| INTERFACE | 4 Pin - PWM 12 V 3 Pin - ARGB Sync 5 V |
| Started Voltage | 5 V |
| Fan Rated Voltage | 12 V & 5 V |
| Rated Current | 0.19 A & 0.32 A (one fan) |
| Power Input | 2.28 W & 1.6 W (one fan) |
| Fan Speed | PWM 500 ~ 2000 R.P.M |
| Max. Air Pressure | 1.87 mm-H2O |
| Max Air Flow | 65.82 CFM |
| NOISE LEVEL | 31.2 dB-A |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Life Expectation | 40,000 hrs, 25℃ |
Виж още Вентилатори Thermaltake
Виж всички Вентилатор за компютър в категорията
| Размер: | 120 мм |
|---|
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
79.10 €
/154.70 лв
-
7.79 €
/15.24 лв
-
7.79 €
/15.24 лв
-
7.76 €
/15.18 лв
-
6.57 €
/12.84 лв
-
5.67 €
/11.09 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
55.95 €
/109.43 лв
-
5.97 €
/11.68 лв
-
72.93 €
/142.64 лв
-
6.41 €
/12.54 лв
-
8.01 €
/15.67 лв
-
154.05 €
/301.29 лв
-
5.41 €
/10.59 лв
-
6.78 €
/13.27 лв
-
13.12 €
/25.66 лв
-
16.18 €
/31.64 лв
-
24.73 €
/48.37 лв
-
6.55 €
/12.81 лв
-
15.26 €
/29.85 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
7.02 €
/13.73 лв
-
51.43 €
/100.59 лв
-
12.00 €
/23.47 лв
-
20.39 €
/39.88 лв
-
16.28 €
/31.85 лв
-
22.86 €
/44.70 лв
-
141.17 €
/276.11 лв
-
91.57 €
/179.09 лв
-
107.06 €
/209.39 лв
-
4.95 €
/9.69 лв
-
30.02 €
/58.71 лв
-
154.05 €
/301.29 лв
-
38.73 €
/75.76 лв
-
25.64 €
/50.14 лв
-
141.17 €
/276.11 лв
-
12.00 €
/23.47 лв
-
20.50 €
/40.10 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
118.02 €
/230.83 лв
-
19.29 €
/37.72 лв
-
104.99 €
/205.34 лв
-
113.99 €
/222.95 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
-
24.73 €
/48.37 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
98.98 €
/193.59 лв
-
78.99 €
/154.49 лв
-
56.24 €
/109.99 лв
-
9.00 €
/17.60 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
15.00 €
/29.34 лв
15.76 € -
273.99 €
/535.88 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
73.99 €
/144.71 лв
-
4.00 €
/7.82 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
43.99 €
/86.04 лв
-
72.99 €
/142.76 лв
-
17.44 €
/34.11 лв
-
24.58 €
/48.07 лв
-
89.99 €
/176.01 лв
-
100.72 €
/196.99 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
86.91 €
/169.99 лв
-
81.80 €
/159.99 лв
-
61.35 €
/119.99 лв
-
9.00 €
/17.60 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
66.46 €
/129.99 лв
-
17.32 €
/33.88 лв
20.79 € -
39.12 €
/76.51 лв
44.64 € -
14.92 €
/29.19 лв
17.85 € -
5.97 €
/11.68 лв
11.59 € -
39.12 €
/76.51 лв
44.64 € -
44.91 €
/87.84 лв
46.57 € -
22.69 €
/44.37 лв
24.87 € -
9.85 €
/19.27 лв
10.32 € -
17.83 €
/34.87 лв
19.06 € -
28.85 €
/56.42 лв
30.02 € -
15.75 €
/30.81 лв
19.77 € -
19.70 €
/38.53 лв
21.79 € -
93.63 €
/183.13 лв
96.23 € -
7.26 €
/14.20 лв
15.92 € -
16.18 €
/31.65 лв
17.63 € -
16.14 €
/31.57 лв
17.25 € -
56.82 €
/111.12 лв
60.10 € -
38.11 €
/74.53 лв
39.24 € -
17.91 €
/35.03 лв
21.79 € -
10.40 €
/20.35 лв
10.68 € -
16.98 €
/33.21 лв
17.80 € -
15.00 €
/29.34 лв
15.76 € -
37.91 €
/74.14 лв
38.62 €
Вентилатори 140mm, Noctua NF-A14x25r G2 PWM Sx2-PP, 4-pin, 1500rpm, 2бр.64.03 €
/125.23 лв
Вентилатори 120mm, Thermaltake Toughfan 12 RGB, 2000rpm, 3 броя61.35 €
/119.99 лв
Вентилатори 120mm, Thermaltake CT120 EX Reverse ARGB Sync PC, 4-pin, 2000rpm, 3 броя, бели61.34 €
/119.97 лв







.png)
.png)
.png)


























































































