TS-h886
Intel® Xeon® D desktop QuTS hero NAS with four 2.5GbE ports, designed for real-time SnapSync data backup and virtual machine applications
Delivering enterprise performance at SMB prices, the TS-h886 features an Intel® Xeon® D processor and DDR4 ECC (Error Correcting Code) memory (expandable to 128 GB) with dependable reliability. With the ZFS-based QuTS hero operating system, the TS-h886 ensures data integrity and supports block-level inline data deduplication and compression, near-limitless snapshots, and real-time SnapSync. The TS-h886 helps your business achieve reliable service-level agreement performance in various use cases, including mission-critical file servers, virtualization servers, collaborative video editing, or efficient data backup and recovery applications.
| CPU | Intel® Xeon® D-1602 2-core/4-thread processor, up to 3.2 GHz |
| CPU Architecture | 64-bit x86 |
| Floating Point Unit | Yes |
| Encryption Engine | (AES-NI) |
| Hardware-accelerated Transcoding | Optional via a PCIe adapter |
| System Memory | 8 GB UDIMM DDR4 ECC |
| Maximum Memory | 128 GB (4 x 32 GB) |
| Memory Slot | 4 x UDIMM DDR4 For dual-DIMM configurations, you must use a pair of identical DDR4 modules. |
| Flash Memory | 5GB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 6 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s + 2 x 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s The system is shipped without HDD. |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives 2.5-inch bays: 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | (Not supported M.2 SSD) |
| M.2 Slot | 2 x M.2 22110/2280 NVMe PCIe Gen3 x4 slots |
| SSD Cache Acceleration Support | Yes |
| GPU pass-through | Yes |
| SR-IOV | Yes |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 4 (2.5G/1G/100M/10M) |
| 5 Gigabit Ethernet Port (5G/2.5G/1G/100M) | Optional via an adapter |
| 25 Gigabit Ethernet Port | Optional via an adapter |
| Wake on LAN (WOL) | Only the 2.5GbE port |
| Jumbo Frame | Yes |
| PCIe Slot | 2 Card dimensions for PCIe slot 1:260 x 111.15 x 37.52 mm / 10.25 x 4.38 x 1.48 inches. |
| USB 3.2 Gen 1 port | 3 |
| Form Factor | Tower |
| LED Indicators | System status, LAN, USB, Disk 1~8, M.2 SSD 1~2 |
| Buttons | Power, Reset, USB Auto Copy |
| Dimensions (HxWxD) | 225 × 292.9 × 319.8 mm Dimensions do not include foot pad (foot pad may be up to 30mm / 1.18 inches high depending on model) |
| Weight (Net) | 10 kg |
| Weight (Gross) | 10.3 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40°C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 250W PSU, 100~240V |
| Power Consumption: Operating Mode, Typical | 75.79 W Tested with drives fully populated. |
| Fan | System fan: 2 x 80mm, 12VDC CPU fan: 1 x 90mm, 12VDC |
| System Warning | Buzzer |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Tower |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
92.36 €
/180.64 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
199.99 €
/391.15 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
152.83 €
/298.91 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
264.19 €
/516.72 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
194.11 €
/379.64 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
168.63 €
/329.81 лв
-
212.25 €
/415.12 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
241.18 €
/471.72 лв
-
137.41 €
/268.75 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
92.36 €
/180.64 лв
-
214.70 €
/419.92 лв
-
106.74 €
/208.77 лв
-
77.83 €
/152.23 лв
-
227.03 €
/444.04 лв
-
146.83 €
/287.18 лв
-
61.62 €
/120.53 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
62.57 €
/122.37 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
203.16 €
/397.34 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
172.71 €
/337.79 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
504.86 €
/987.42 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
122.06 €
/238.73 лв
-
192.58 €
/376.65 лв
-
192.58 €
/376.65 лв
-
184.98 €
/361.79 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
636.18 €
/1244.26 лв
-
27.99 €
/54.74 лв
-
266.21 €
/520.66 лв
-
168.63 €
/329.81 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
366.01 €
/715.85 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
278.99 €
/545.66 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
310.72 €
/607.72 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
234.69 €
/459.02 лв
-
538.99 €
/1054.17 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
35.61 €
/69.64 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
110.54 €
/216.20 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
106.74 €
/208.77 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
77.83 €
/152.23 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
130.81 €
/255.85 лв
139.10 € -
321.24 €
/628.28 лв
341.39 € -
194.01 €
/379.46 лв
205.19 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
744.88 €
/1456.85 лв
774.83 € -
179.61 €
/351.29 лв
183.79 € -
123.21 €
/240.97 лв
125.79 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
259.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Synology RS1221RP+, четириядрен AMD Ryzen V1500B 2.2 GHz, без твърд диск (8x SATA 6Gb/s), 4GB DDR4, 4x 10/100/1000, 2x USB 3.22089.79 €
/4087.27 лв
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-1232PXU-RP-4G, четириядрен Alpine AL324 1.7GHz, 512 MB Flash memory (Dual boot OS protection), 12x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s, 4x USB 3.2 Gen 12294.65 €
/4487.95 лв
Мрежови диск (NAS) Synology RS1221+, четириядрен AMD Ryzen V1500B 2.2 GHz, без твърд диск (8x SATA 6Gb/s), 4GB DDR4, 4x 10/100/1000, 2x USB 3.2 Gen 11595.39 €
/3120.31 лв





















































































