Legion 9 16IRX8
83AG000CBM
Carbon Black
Aluminium (Top), Magnesium-aluminium (Bottom)
Lenovo Legion 9 16IRX8
Процесори Intel Core от 13-то поколение
Отвъд производителността

Най-новата хибридна архитектура на Intel, съчетана с водещи в индустрията функции, осигурява най-доброто гейминг изживяване. Стриймвайте, създавайте и се състезавайте на най-високо ниво - процесорите Intel Core от 13-о поколение извеждат играта ви извън рамките на производителността, като ви дават възможност да правите всичко.
РЕАЛИСТИЧНИ ГРАФИКИ

Графични карти NVIDIA GeForce RTX с пълно захранване. Отвъд бързината.
Графичните процесори за лаптопи от серията GeForce RTX 40 осигуряват квантов скок в производителността с DLSS 3, задвижван от изкуствен интелект. Те позволяват реалистични виртуални светове с проследяване на лъчи и са фини, леки и тихи благодарение на технологиите Max-Q.

Мощен лукс
Революцията на изкования карбон

ЛЕД, ТЕЧАЩ В ЖИЛИТЕ МУ
Legion Coldfront: Liquid
Първият в света геймърски лаптоп с вградено водно охлаждане.

LENOVO AI ENGINE+, ЗАДВИЖВАН ОТ LA2
Настроена с изкуствен интелект производителност
Нашето най-ново ядро с изкуствен интелект - LA2 - използва Smart FPS, което разпознава съдържанието на екрана и динамично настройва системата в реално време за максимална производителност.

ВИЖТЕ ТВОРЕНИЯТА СИ КАТО РЕАЛНОСТ С MINI-LED
Lenovo PureSight Gaming
Насладете се на по-дълбок контраст и по-висока яркост с Mini-LED с технология за максимална яркост от 1200 нита, която кара нощните сцени да оживеят.
![]() | Огромна батерия Използвайте мощта на батерия с капацитет от 99,99 Whr, която ви позволява да играете и работите навсякъде, със супер бързо зареждане, което ви осигурява от 0% до 70% само за 30 минути |
Превъзходен контрол за игри и творчество Овладейте играта си с клавиатурата TrueStrike. Доминирайте с прецизен контрол, страхотни клавиши, персонализирана подсветка и 1,5 мм ход на клавишите. | ![]() |
![]() | Друго ниво на звука Издигнете нивото на игрите си с Nahimic Audio от SteelSeries. Потопете се в 3D звук и общувайте като професионалист. |
Config specs:
16" (40.64cm) 3.2K (3200x2000) Mini LED 1200nits Anti-glare, 100% DCI-P3, 100% Adobe RGB, 100% sRGB, 165Hz, DisplayHDR 1000, Dolby Vision, G-SYNC, Low Blue Light, High Gaming Performance
NVIDIA GeForce RTX 4090 16GB GDDR6, Boost Clock 2040MHz, TGP 175W
FHD 1080p camera with E-shutter, 2x array microphones
Stereo speakers (super linear speaker), 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio, Smart Amplifier (AMP)
Intel Core i9-13980HX, 24C (8P + 16E) / 32T, P-core 2.2 / 5.6GHz, E-core 1.6 / 4.0GHz, 36MB
2x 32GB SO-DIMM DDR5-5600 (Overclock), two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable
2x 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe
2.5GbE (RJ-45)
Intel Killer Wi-Fi 6E AX1675i, 11ax 2x2
Bluetooth 5.1

1. Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 2. Card reader 3. USB-C 3.2 Gen 1 (data transfer only) 4. USB 3.2 Gen 1 5. 2.5GbE (RJ-45) | 6. USB 3.2 Gen 1 (Always On) 7. Thunderbolt 4 8. Thunderbolt 4 9. HDMI 10. Power connector |
Integrated 99.9Wh Battery
330W Slim Tip Tiny GaN (3-pin) + 140W USB-C Slim (3-pin) Power Adapter
Per-key RGB Backlit, Bulgarian
Firmware TPM 2.0 Enabled
Touch Style, Integrated in Power Button Fingerprint Reader
Hybrid thermal solution (liquid cooling + air cooling + liquid metal)
No OS
35.77 x 27.77 x 1.89 cm
2.56kg
Виж още Лаптопи Lenovo
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 3200 x 2000 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 4090 |
| Специализирана видео памет: | 16 GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core i9 |
| Модел процесор: | 13980HX |
| Брой ядра: | 24 ядрен |
| Честота: | 2.2 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.6 GHz |
| RAM памет: | 64 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 2000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000/2500 |
| Четец на карти: | Няма |
|---|---|
| Уеб камера: | Full HD (1080p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 3 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Free DOS |
|---|
| Клавиатура: | Кирилица |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Алуминий/Магнезий |
| Тегло: | 2.56 Kg |
| Цвят: | Черен |
| Размери (Ш x Д x В): | 35.77 x 24.77 x 1.79 cm |
| Модел: | Lenovo Legion |
|---|---|
| Серия: | Lenovo Legion 9 |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
- Lenovo Flex
- Lenovo IdeaPad 1
- Lenovo IdeaPad 3
- Lenovo IdeaPad 5
- Lenovo IdeaPad 5 Pro
- Lenovo IdeaPad Pro 5
- Lenovo IdeaPad Slim 3
- Lenovo IdeaPad Slim 5
- Lenovo Legion
- Lenovo Legion 5
- Lenovo Legion Pro 5
- Lenovo Legion Pro 7
- Lenovo LOQ 15AHP10
- Lenovo LOQ 15ARP10E
- Lenovo LOQ 15IRX10
- Lenovo LOQ 15IRX9
- Lenovo LOQ 17IRX10
- Lenovo ThinkBook 14
- Lenovo ThinkBook 14 2-in-1
- Lenovo ThinkBook 15
- Lenovo ThinkBook 16
- Lenovo ThinkBook 16p
- Lenovo ThinkPad E14
- Lenovo ThinkPad E16
- Lenovo ThinkPad L13
- Lenovo ThinkPad L14
- Lenovo ThinkPad L16
- Lenovo ThinkPad P1
- Lenovo ThinkPad P16v
- Lenovo ThinkPad T14
- Lenovo ThinkPad T14s
- Lenovo ThinkPad T16
- Lenovo ThinkPad X1
- Lenovo ThinkPad X13
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon
- Lenovo ThinkPad X9-14
- Lenovo ThinkPad X9-15
- Lenovo V15
- Lenovo Yoga 7
- Lenovo Yoga Pro 7
- Lenovo Yoga Slim 7
- Lenovo Yoga Slim 9
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-32P-C49X(NX.DHFEX.001)(сребрист), двуядрен Intel Celeron N4500 1.1/2.8 GHz, 15.6"(39.62cm)FHD IPS Display, 8GB LPDDR4X, 256GB SSD, 3x USB 3.2 Type-A, No OS286.22 €
/559.80 лв
Лаптоп Acer Aspire Lite 15 AL15-41P-R7LQ (NX.J98EX.006)(сребрист), четириядрен AMD Ryzen 3 5300U 2.6/3.8GHz, 15.6" (39.62cm) Full HD TN Anti-Glare Display, (HDMI), 16GB DDR4, 512GB SSD, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, No OS374.99 €
/733.42 лв
Лаптоп Acer Aspire Lite AL15-33P-359M (NX.D62EX.004)(сив), осемядрен Intel Core 3 N355 1.9/3.9 GHz, 15.6" (39.62cm) Full HD IPS Anti-Glare Display, (HDMI), 16GB DDR5, 512GB SSD, 1x USB Type-C, No OS397.00 €
/776.47 лв


















































































































