Keychron C2 Pro QMK/VIA Wired Mechanical Keyboard
The C2 Pro is a wired mechanical keyboard with a full size (100%) layout and many premium features like QMK/VIA support, PBT keycaps, a 1000 Hz polling rate, etc., which provides endless possibilities and a comfortable typing experience!


South-Facing RGB LED Lights
The south-facing RGB LED designs to better illuminate the keyboard backlight from the typist’s angle with the premium non-shine-through PBT keycaps installed. The backlight is also free from interference when the users install Cherry-profile alternative keycaps on the keyboard. Also, it comes with 22+ types of RGB light in different styles (flashing, breathing, static red, etc.) to match your mood.
.jpg)
OEM Profile Double-Shot PBT Keycaps
Engineered with double-shot keycap set on White and RGB Backlight versions, the PBT keycaps will provide excellent oil resistance, enhance the type feel, and prevent the legends from fading out.

Specs:
| Width | 129.3 mm |
|---|---|
| Length | 433.5 mm |
| Front Height | 17 mm (without keycaps) |
| Back Height | 28 mm (without keycaps) |
| Feet Height | 2 mm |
| Angle | 4.8° / 8.5° / 10.7° |
| Weight | 874 ± 10 g |
| Body Material | ABS Plastic |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Mount Style | Tray Mount Design |
| Keycaps | OEM profile double-shot PBT keycaps, not shine-through |
|---|---|
| MCU | Version 1: Ultra-low-power ARM Cortex-M4 32-bit STM32L432KB Version 2: High-performance ARM Cortex-M4 32-bit STM32F402RC |
| Switches | Keychron K Pro |
| Backlight | South-facing RGB LED |
| Switch Support | Hot-swappable (5 pin & 3 pin) |
| Stabs | Plate-mounted stabs |
| Connectivity | Type-C |
| Cable | Type-C cable + Type-A to Type-C adapter |
| Operating Environment | -10℃ to 50℃ |
Виж още Клавиатури Keychron
Виж всички Клавиатури в категорията
| Тип на връзката: | Жична |
|---|---|
| Интерфейс: | USB |
| Цвят: | Черен |
| Препоръчана за Игри: | Да |
| Кирилизация по БДС: | Не е указано |
- 5
0 ревюта
- 4
1 ревю
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
98.99 €
/193.61 лв
120.00 € лв -
73.99 €
/144.71 лв
120.00 € лв -
64.99 €
/127.11 лв
120.00 € лв -
59.98 €
/117.31 лв
120.00 € лв -
38.99 €
/76.26 лв
120.00 € лв -
23.98 €
/46.90 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
12.98 €
/25.39 лв
120.00 € лв -
16.89 €
/33.03 лв
120.00 € лв -
20.99 €
/41.05 лв
120.00 € лв -
19.84 €
/38.81 лв
120.00 € лв -
24.73 €
/48.36 лв
120.00 € лв -
88.99 €
/174.05 лв
120.00 € лв -
118.99 €
/232.72 лв
120.00 € лв -
109.99 €
/215.12 лв
120.00 € лв -
14.16 €
/27.69 лв
120.00 € лв -
22.77 €
/44.54 лв
120.00 € лв -
38.49 €
/75.28 лв
120.00 € лв -
49.99 €
/97.78 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
3.92 €
/7.66 лв
120.00 € лв -
30.67 €
/59.99 лв
120.00 € лв -
8.56 €
/16.74 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
5.11 €
/9.99 лв
120.00 € лв -
102.98 €
/201.41 лв
120.00 € лв -
15.00 €
/29.34 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
4.57 €
/8.94 лв
120.00 € лв -
13.80 €
/27.00 лв
120.00 € лв -
34.98 €
/68.41 лв
120.00 € лв -
11.94 €
/23.35 лв
120.00 € лв -
10.94 €
/21.39 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
12.89 €
/25.21 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
5.86 €
/11.47 лв
120.00 € лв -
16.20 €
/31.69 лв
120.00 € лв
-
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
194.99 €
/381.37 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
102.98 €
/201.41 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
30.67 €
/59.99 лв
120.00 € лв -
34.99 €
/68.43 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.99 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
7.66 €
/14.99 лв
120.00 € лв -
14.98 €
/29.30 лв
120.00 € лв -
73.99 €
/144.71 лв
120.00 € лв -
10.98 €
/21.48 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
8.99 €
/17.58 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
16.89 €
/33.03 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
9.99 €
/19.54 лв
120.00 € лв -
29.98 €
/58.64 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
15.99 €
/31.27 лв
120.00 € лв -
7.49 €
/14.65 лв
120.00 € лв -
18.99 €
/37.14 лв
120.00 € лв -
7.99 €
/15.63 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
10.98 €
/21.48 лв
120.00 € лв -
12.89 €
/25.21 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
11.24 €
/21.99 лв
120.00 € лв -
23.98 €
/46.90 лв
120.00 € лв -
10.99 €
/21.49 лв
120.00 € лв -
37.90 €
/74.13 лв
120.00 € лв -
12.99 €
/25.41 лв
120.00 € лв -
14.89 €
/29.12 лв
120.00 € лв -
9.20 €
/17.99 лв
120.00 € лв -
73.99 €
/144.71 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
118.99 €
/232.72 лв
120.00 € лв -
23.99 €
/46.92 лв
120.00 € лв
-
6.28 €
/12.29 лв
120.00 € лв -
25.64 €
/50.15 лв
120.00 € лв -
14.92 €
/29.19 лв
120.00 € лв -
31.49 €
/61.59 лв
120.00 € лв -
38.62 €
/75.54 лв
120.00 € лв -
19.70 €
/38.53 лв
120.00 € лв -
8.56 €
/16.74 лв
120.00 € лв -
38.84 €
/75.97 лв
120.00 € лв -
24.87 €
/48.64 лв
120.00 € лв -
47.55 €
/93.00 лв
120.00 € лв -
49.33 €
/96.48 лв
120.00 € лв -
6.32 €
/12.35 лв
120.00 € лв -
18.99 €
/37.14 лв
120.00 € лв -
67.32 €
/131.67 лв
120.00 € лв -
61.58 €
/120.44 лв
120.00 € лв -
19.89 €
/38.90 лв
120.00 € лв -
11.94 €
/23.35 лв
120.00 € лв -
105.29 €
/205.92 лв
120.00 € лв -
8.53 €
/16.67 лв
120.00 € лв -
139.23 €
/272.32 лв
120.00 € лв -
24.87 €
/48.64 лв
120.00 € лв -
218.98 €
/428.29 лв
120.00 € лв -
29.85 €
/58.38 лв
120.00 € лв -
14.88 €
/29.10 лв
120.00 € лв -
94.99 €
/185.78 лв
120.00 € лв -
71.13 €
/139.12 лв
120.00 € лв -
22.89 €
/44.77 лв
120.00 € лв -
162.63 €
/318.07 лв
120.00 € лв -
8.53 €
/16.67 лв
120.00 € лв -
24.87 €
/48.64 лв
120.00 € лв -
90.25 €
/176.52 лв
120.00 € лв -
84.55 €
/165.37 лв
120.00 € лв -
68.99 €
/134.93 лв
120.00 € лв -
193.47 €
/378.40 лв
120.00 € лв -
236.41 €
/462.38 лв
120.00 € лв -
232.83 €
/455.37 лв
120.00 € лв -
47.40 €
/92.71 лв
120.00 € лв -
11.93 €
/23.33 лв
120.00 € лв -
58.32 €
/114.07 лв
120.00 € лв -
11.94 €
/23.35 лв
120.00 € лв













































































































