Glorious Model D 2 PRO Wireless 1K Polling Black
- Ergonomic Shape: For right-handed gamers with medium to large hands, with a contoured shape and raised arch for a comfortable claw or palm grip.
- Precise Speed: Our optical switches offer a 0.2ms response time and a 100M click lifecycle without any double clicks.
- Flawless Tracking: Stay on target with our BAMF 2.0 26K sensor for 100-26,000 DPI resolution, 650 IPS speed, and 50G acceleration.
- Wired-Like Reliability: Boasting 2.4 GHz wireless with 1ms response times. Includes extender dongle allowing the receiver to be positioned on the desk to always ensure a strong signal.
- Long Lasting Battery: The game must go on. Play while charging over USB-C. Experience 80 hours of battery life for undisturbed gameplay.
Model D 2 PRO: Ultralight gaming performance realized
The D 2 PRO is an ultralight, high-performance gaming mouse with optical switches rated for 100 million clicks and a BAMF 2.0 26K optical sensor for flawless tracking.

FULLY ENCLOSED SHELL
Enhances mouse-hand contact for a confident, comfortable grip in fast-paced games.

100M CLICK LIFECYCLE
Experience zero double-click issues, even after thousands of matches.

80 HOURS OF PLAY
Play and charge over USB-C using the included flexible cable. 35-hour battery life at 4K Hz.


Tech Specs:
| Weight | 60 grams |
| Total Buttons | 6 |
| Switches | Glorious Optical Switches, rated for 100M clicks |
| Feet | G-Skates 100% PTFE Mouse Feet |
| Battery Life | 80 Hours |
| Charging Cable | Ascended USB-C cable (ultra flexible), USB 2.0, 2 m / 6.5 ft |
| Sensor | BAMF 2.0 26K Sensor |
| Resolution | 100-26,000 DPI |
| Max Speed | 650 IPS |
| Max Acceleration | 50G |
| Max Polling Rate | 1,000Hz |
| Lift Off Distance (LOD) | 2mm |
| Adjustable Debounce Time | 0-16 ms |
| On-Board Storage | Yes, 3 profiles |
| Lighting | No |
| Compatibility | Windows 7 or later |
Виж още Мишки Glorious
Виж всички Мишки в категорията
| Тип на връзката: | Безжична |
|---|---|
| Интерфейс: | USB |
| Цвят: | Черен |
| Размер: | Нормален |
| Препоръчана за Игри: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
49.15 €
/96.13 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
9.99 €
/19.55 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
134.41 €
/262.88 лв
-
191.06 €
/373.67 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
120.74 €
/236.15 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
73.99 €
/144.71 лв
-
31.00 €
/60.64 лв
34.57 € -
24.43 €
/47.77 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
92.32 €
/180.56 лв
-
12.93 €
/25.28 лв
-
88.99 €
/174.05 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
76.89 €
/150.38 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
14.47 €
/28.30 лв
-
6.59 €
/12.89 лв
7.99 € -
57.99 €
/113.41 лв
-
14.53 €
/28.43 лв
-
11.28 €
/22.07 лв
-
9.84 €
/19.25 лв
-
118.98 €
/232.70 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.67 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
28.98 €
/56.68 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
92.32 €
/180.56 лв
-
73.99 €
/144.71 лв
-
9.99 €
/19.55 лв
-
14.92 €
/29.19 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
102.98 €
/201.41 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
20.98 €
/41.03 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
16.99 €
/33.23 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
191.99 € -
10.89 €
/21.30 лв
12.80 € -
12.89 €
/25.21 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
22.99 €
/44.96 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
34.99 € -
9.99 €
/19.54 лв
10.99 € -
5.99 €
/11.72 лв
-
22.98 €
/44.94 лв
24.99 € -
13.99 €
/27.36 лв
-
27.98 €
/54.72 лв
29.99 € -
15.99 €
/31.27 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
37.90 €
/74.13 лв
39.88 € -
88.99 €
/174.05 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
73.99 €
/144.71 лв
-
7.48 €
/14.63 лв
-
38.63 €
/75.56 лв
42.88 € -
4.96 €
/9.71 лв
5.54 € -
33.99 €
/66.48 лв
34.99 € -
18.23 €
/35.65 лв
20.29 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
6.43 €
/12.57 лв
7.95 € -
17.55 €
/34.32 лв
21.35 € -
157.53 €
/308.10 лв
166.80 € -
20.64 €
/40.37 лв
25.64 € -
12.93 €
/25.29 лв
15.41 € -
32.99 €
/64.52 лв
42.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
102.25 € -
11.64 €
/22.77 лв
16.54 € -
100.98 €
/197.50 лв
111.51 € -
14.03 €
/27.45 лв
19.17 € -
12.58 €
/24.60 лв
17.91 € -
21.72 €
/42.49 лв
24.83 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
8.25 €
/16.14 лв
8.56 € -
59.99 €
/117.33 лв
66.99 € -
79.99 €
/156.45 лв
85.98 € -
50.65 €
/99.06 лв
58.86 € -
7.00 €
/13.69 лв
7.50 € -
48.75 €
/95.35 лв
58.71 € -
76.22 €
/149.08 лв
83.45 € -
84.57 €
/165.41 лв
88.56 € -
14.90 €
/29.15 лв
15.26 € -
69.89 €
/136.69 лв
79.99 € -
5.08 €
/9.93 лв
9.21 € -
5.85 €
/11.44 лв
7.07 € -
19.99 €
/39.10 лв
29.99 € -
25.26 €
/49.41 лв
30.58 € -
19.48 €
/38.09 лв
19.93 € -
144.27 €
/282.17 лв
148.26 € -
76.04 €
/148.73 лв
77.83 € -
76.22 €
/149.08 лв
83.45 € -
11.94 €
/23.35 лв
17.70 € -
31.00 €
/60.64 лв
34.57 € -
14.04 €
/27.46 лв
14.98 €
Мишка HyperX Pulsefire Haste Wireless, оптична (16000 DPI), безжична, 6 бутона, USB, черна, RGB подсветка, сензор PixArt 3335, програмируеми бутони97.01 €
/189.73 лв
Мишка HyperX Pulsefire Haste White, оптична (16 000 dpi), гейминг, 6 бутона, RGB подсветка, USB, бяла97.01 €
/189.73 лв
Мишка Endorfy GEM Plus, оптична (26000dpi), безжична, 2.4GHz, черна, 6 програмируеми бутона, RGB подсветка, PixArt PAW3395 сензор96.13 €
/188.02 лв





















































































































