Lenovo Legion M300s RGB Gaming
Engineered for speed & endurance, the M300s delivers top-shelf performance in a 57 g ultra-light frame. Packed with everything you need to dominate like 6 tactile buttons, 100% PTFE mouse feet, a tunable 8000 DPI sensor, and mechanical microswitch buttons. All complemented by a sleek aesthetic and personalizable 16.8M RGB LED Legion logo. Officially verified for NVIDIA Reflex to guarantee best-inclass responsiveness.

Act at the speed of thought
Weighing in at an impressive 57 g and sporting 100% PTFE mouse feet with a no-holes design, the M300s makes quick, tactile swipes effortless - perfect for long, tense battles.

Unleash your inner Ninja
Beat your enemies to the punch with a precision tunable sensor up to 8000 DPI and premium mechanical micro-switches that deliver ultra-tactile feedback and are rated to last 20 million clicks.

Enjoy time-tested ergonomics
Sculpted with a short, low arch and slim waist, plus mirrored-textured side-grips, the shell of the mouse, provides a handling experience that’ll excite claw grip and finger-tip grip gamers alike.
Tech Specs
| Color | Glacier White |
| Cable Length/Type | 1.8 m ultra-soft parachute cable |
| Weight | 57g (exclude cable) |
| Special Design Features | 57g ultralight weight for optimal control and gliding experience, Symmetrical design for claw and fingertip grip styles, Ultra-soft cable, 16.8 million RGB logo |
| Backlight | Yes |
| Mice Button | 6 programmable buttons |
| Button Life | Up to 20 million clicks for left and right buttons |
| Mouse Sensor | Pixart 3327 |
| Hardware Requirements | PC with USB-A connector |
| Scrolling | Up / down |
| OS Requirements | Windows 10, Windows 11 |
| Height | 38 mm |
| Width | 118 mm |
| Depth | 59 mm |
| Special/Added Features | On-the-fly DPI button, symmetrical light-weight design, Legion RGB logo |
| Minimum Relative Humidity (%) | 20% |
| Connection Type | Wired via USB 2.0 |
| DPI | Up to 8,000 DPI |
Виж още Мишки Lenovo
Виж всички Мишки в категорията
| Тип на връзката: | Жична |
|---|---|
| Интерфейс: | USB |
| Цвят: | Бял |
| Размер: | Нормален |
| Препоръчана за Игри: | Да |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
10.99 €
/21.49 лв
11.24 € -
119.99 €
/234.68 лв
-
100.23 €
/196.03 лв
-
24.89 €
/48.68 лв
-
15.98 €
/31.25 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
-
43.98 €
/86.02 лв
-
92.03 €
/179.99 лв
-
12.89 €
/25.21 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
10.99 €
/21.49 лв
11.24 € -
35.82 €
/70.06 лв
-
24.89 €
/48.68 лв
-
18.91 €
/36.99 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
191.99 € -
88.98 €
/174.03 лв
-
26.11 €
/51.07 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
36.98 €
/72.33 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
5.99 €
/11.72 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
32.72 € -
173.83 €
/339.99 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
52.99 €
/103.64 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
109.99 €
/215.12 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
4.01 €
/7.85 лв
-
143.57 €
/280.80 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
38.99 €
/76.26 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
34.75 €
/67.96 лв
-
28.86 €
/56.44 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
93.89 €
/183.63 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
16.99 €
/33.23 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
191.99 € -
10.89 €
/21.30 лв
12.80 € -
5.99 €
/11.72 лв
-
12.89 €
/25.21 лв
-
23.98 €
/46.90 лв
-
22.99 €
/44.96 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
34.99 € -
6.59 €
/12.89 лв
7.99 € -
22.98 €
/44.94 лв
24.99 € -
23.99 €
/46.92 лв
-
9.99 €
/19.54 лв
10.99 € -
27.98 €
/54.72 лв
29.99 € -
7.48 €
/14.63 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
37.90 €
/74.13 лв
39.88 € -
12.48 €
/24.41 лв
14.89 € -
48.99 €
/95.82 лв
-
38.63 €
/75.56 лв
42.88 € -
8.97 €
/17.54 лв
9.93 € -
18.23 €
/35.65 лв
20.29 € -
33.99 €
/66.48 лв
34.99 € -
12.93 €
/25.29 лв
15.41 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
17.55 €
/34.32 лв
21.35 € -
20.64 €
/40.37 лв
25.64 € -
32.99 €
/64.52 лв
42.99 € -
11.64 €
/22.77 лв
16.54 € -
100.98 €
/197.50 лв
111.51 € -
94.99 €
/185.78 лв
102.25 € -
14.03 €
/27.45 лв
19.17 € -
12.58 €
/24.60 лв
17.91 € -
21.72 €
/42.49 лв
24.83 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
11.11 €
/21.73 лв
11.93 € -
59.99 €
/117.33 лв
66.99 € -
8.25 €
/16.14 лв
8.56 € -
79.99 €
/156.45 лв
85.98 € -
48.75 €
/95.35 лв
58.71 € -
99.99 €
/195.56 лв
129.99 € -
7.00 €
/13.69 лв
7.50 € -
50.65 €
/99.06 лв
58.86 € -
5.85 €
/11.44 лв
7.07 € -
69.89 €
/136.69 лв
79.99 € -
19.99 €
/39.10 лв
29.99 € -
5.08 €
/9.93 лв
9.21 € -
25.26 €
/49.41 лв
30.58 € -
84.57 €
/165.41 лв
88.56 € -
19.48 €
/38.09 лв
19.93 € -
29.00 €
/56.73 лв
33.06 € -
144.27 €
/282.17 лв
148.26 € -
48.99 €
/95.82 лв
58.99 € -
76.04 €
/148.73 лв
77.83 € -
39.00 €
/76.28 лв
40.39 € -
11.94 €
/23.35 лв
17.70 € -
14.04 €
/27.46 лв
14.98 € -
31.00 €
/60.64 лв
34.57 € -
34.83 €
/68.12 лв
36.15 €
Мишка Lenovo Legion M300 RGB, оптична (8000 dpi), USB, гейминг, черна26.63 €
/52.08 лв
Мишка HP 220, оптична (1600 dpi), безжична, USB, червена26.61 €
/52.04 лв
Мишка Genesis Zircon 500, оптична (10000 dpi), безжична, USB, черна, гейминг26.77 €
/52.36 лв


















































































































