UPS Specifications:
| Model | Champ RM 2K |
| Capacity | 2000 VA / 1800W |
| Input Voltage Range | 120-300 VAC |
| Input Frequency | 40Hz ~ 70Hz |
| Power Factor | ≥ 0.99 @ Nominal Voltage (100% load) |
| Output Voltage | ± 1% (Batt. Mode) |
| Output Frequency Range | 47.5 Hz ~ 52.5 Hz or 57Hz ~ 63 Hz (Synchronized Range) 50 Hz ±0.25 Hz or 60 Hz ±0.3 Hz (Batt. Mode) |
| Current Crest Ratio | 3:1 |
| Harmonic Distortion | ≤ 3 % THD (Linear Load) ≤ 6 % THD (Non-linear Load) |
| Output Transfer Time (Typical) | Zero (AC to DC) 4ms (Inverter to Bypass) |
| Output Waveform (Batt. Mode) | Pure Sinewave |
| Battery Type & Number | 12V / 9Ah x 4 |
| Backup Time (One PC load@120W) | N/A |
| Typical Recharge Time (up to 90% capacity) | 4 hours |
| Indicators / AC Mode | ✔ |
| Indicators / Battery Mode | ✔ |
| Indicators / Battery level | ✔ |
| Indicators / Load level | ✔ |
| Indicators / Bypass mode | ✔ |
| Indicators / Fault | ✔ |
| Alarm / Battery Mode | Sounding every 4 seconds |
| Alarm / Low Battery | Sounding every second (Batt. Mode) |
| Alarm / Overload | Sounding twice per second |
| Alarm / Fault | Continuously sounding |
| Physical Dimension (mm) | 410x438x88 |
| Physical Net Weight (kg) Standard Model | 19 |
| Output Outlet | 3*schuko |
| Operating Environment / Humidity | 20-90 % RH @ 0- 40°C (non-condensing) |
| Operating Environment / Noise Level | Less than 50dB @ 1 Meter |
| Management / Optional USB / RS-232 Port | Supports Windows® 98/XP/2000/Vista/7/8/10, Windows® Server 2000/2003/2008/2012/2016, Linux, and MAC |
| Optional SNMP | Power management from SNMP manager and web browser |
Виж още UPS FSP
Виж всички UPS в категорията
| Изходяща мощност: | 2000 VA |
|---|---|
| Тип: | OFF Line |
| Формфактор: | Rack |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
137.53 €
/268.99 лв
-
57.33 €
/112.13 лв
-
12.73 €
/24.89 лв
-
73.99 €
/144.71 лв
-
41.99 €
/82.13 лв
43.23 € -
13.73 €
/26.86 лв
-
5.97 €
/11.68 лв
-
10.75 €
/21.03 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
4.91 €
/9.61 лв
-
4.27 €
/8.36 лв
-
10.42 €
/20.39 лв
-
127.99 €
/250.32 лв
-
25.75 €
/50.36 лв
-
15.78 €
/30.87 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
19.89 €
/38.91 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
142.99 € -
35.24 €
/68.92 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
132.54 €
/259.22 лв
-
127.99 €
/250.32 лв
-
79.80 €
/156.08 лв
-
41.99 €
/82.13 лв
43.23 € -
23.31 €
/45.58 лв
-
14.59 €
/28.54 лв
-
101.99 €
/199.47 лв
-
548.27 €
/1072.33 лв
-
82.83 €
/162.00 лв
-
222.67 €
/435.51 лв
-
25.75 €
/50.36 лв
-
9.07 €
/17.74 лв
-
8.26 €
/16.16 лв
-
16.32 €
/31.92 лв
-
24.49 €
/47.90 лв
-
13.20 €
/25.82 лв
-
16.32 €
/31.92 лв
-
10.89 €
/21.30 лв
-
14.59 €
/28.54 лв
-
6.88 €
/13.45 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
82.83 €
/162.00 лв
-
15.33 €
/29.99 лв
-
86.99 €
/170.14 лв
-
148.98 €
/291.38 лв
-
41.99 €
/82.13 лв
43.23 € -
73.99 €
/144.71 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
142.99 € -
114.99 €
/224.90 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
222.67 €
/435.51 лв
-
25.75 €
/50.36 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
244.99 €
/479.16 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
239.29 €
/468.01 лв
-
427.14 €
/835.41 лв
-
89.99 €
/176.00 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
101.99 €
/199.47 лв
-
214.99 €
/420.48 лв
-
437.99 €
/856.63 лв
-
144.99 €
/283.58 лв
149.99 € -
368.99 €
/721.68 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
324.99 €
/635.63 лв
-
26.99 €
/52.79 лв
27.61 € -
61.35 €
/119.99 лв
-
255.98 €
/500.65 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
297.32 €
/581.51 лв
-
749.00 €
/1464.92 лв
-
359.99 €
/704.08 лв
380.27 € -
138.99 €
/271.84 лв
-
81.80 €
/159.99 лв
-
196.99 €
/385.28 лв
-
539.99 €
/1056.13 лв
-
683.99 €
/1337.77 лв
-
63.99 €
/125.15 лв
65.95 € -
386.99 €
/756.89 лв
-
12.57 €
/24.58 лв
17.28 € -
4.80 €
/9.38 лв
5.17 € -
7.71 €
/15.09 лв
8.00 € -
4.62 €
/9.04 лв
4.98 € -
8.57 €
/16.77 лв
8.87 € -
8.53 €
/16.67 лв
8.74 € -
4190.81 €
/8196.51 лв
4292.40 € -
7.84 €
/15.33 лв
9.09 € -
9.99 €
/19.54 лв
12.78 € -
51.84 €
/101.39 лв
70.68 € -
26.99 €
/52.79 лв
27.61 € -
86.19 €
/168.56 лв
87.91 € -
359.99 €
/704.08 лв
380.27 € -
63.99 €
/125.15 лв
65.95 € -
78.99 €
/154.49 лв
168.72 € -
139.12 €
/272.10 лв
141.49 € -
144.99 €
/283.58 лв
149.99 € -
139.99 €
/273.80 лв
142.99 €
UPS APC Smart-UPS C, 1000VA/600W, Line Interactive, Tower511.72 €
/1000.83 лв
UPS Fortron Champ Tower 3K, 3000VA/2700W, On-Line, Tower486.59 €
/951.68 лв
UPS PowerWalker VFI 2000 ICT IoT, 2000VA/2000W, On-line, Tower485.82 €
/950.17 лв



















































































