Фототелескопът Levenhuk Kelvin Nova PLUS 70/700 ще ви помогне да направите Вашите първи стъпки в света на астрономията и астрофотографията. Чрез него ще откриете кратери, морета, планински вериги и канали върху повърхността на Луната, които са особено добре очертани, когато се гледат през специален филтър. Освен спътника на Земята, ще откриете пръстените на Сатурн, "танцуващите" около Юпитер Галилееви спътници, и сърпа на Венера, докато той променя фазите си. Ще можете също да видите някои звездни купове като Плеядите, Хиадите и звездния куп Пчелинът.
Можете да заснемете на мига всяка красива гледка, като използвате само вашия смартфон. За да започнете да наблюдавате звездите, поставете вашия iPhone или устройство с Android в специален адаптер и подравнете неговата камера с окуляра на телескопа. Вие ще правите ярки снимки и спиращи дъха видеозаписи като професионалист, дори това да е Вашият първи опит за астрофотография! За да предотвратите размазване на Вашите ценни снимки, използвайте дистанционния затвор с Bluetooth, за да задействате камерата на вашия смартфон.
Ако трябва да чакате няколко часа преди настъпването на звездната нощ, можете да използвате фототелескопа като мощен телеобектив за камерата на вашия смартфон, за да заснемете природата, архитектурни ансамбли и градски пейзажи. В Levenhuk Kelvin Nova PLUS 70/700 изображението е точно такова, каквото е в действителност, а не обърнато, както е в конвенционалните телескопи.
Фототелескопът се сглобява само за няколко минути, а комплектът включва всичко необходимо за наблюдение и космическа фотография със смартфон.
Основни характеристики:
- Удобен дистанционен спусък Bluetooth за смартфон: кажете сбогом на размазаните снимки и здравей на неизменното заснемане на отчетливи изображения
- Адаптерът е съвместим с всички модели iPhone и тези с Android
- Разкрийте най-фините детайли на повърхността на Луната чрез специален лунен филтър
- Наблюдавайте и снимайте както космически, така и земни пейзажи с правилно ориентирано изображение, което е познато на окото
- Ръчната алт-азимутална монтировка прави гледането през телескопа също толкова удобно, колкото гледането през зрителна тръба
- Визьор с червена точка за локализиране на обекти и обхождане на нощното небе като професионалист
- Пълен комплект за наблюдение с всичко от което се нуждаете, така че да не се налага да купувате допълнителни принадлежности
Комплектът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Адаптер за смартфон
- Дистанционен спусък Bluetooth
- Азимутална монтировка
- Визьор с червена точка
- Диагонална призма 90°
- Окуляр Kellner MA 10 mm
- Окуляр Kellner MA 20 mm
- Асферичен окуляр 4 mm
- Лунен филтър
- Леща на Барлоу с увеличение 2x
- Алуминиев триножник
- Поставка за принадлежности
- Ръководство за потребителя и гаранция
| Марка | Kelvin |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555028170 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 89x20x43 cm |
| Транспортно тегло | 7.5 kg |
| Оптична конструкция | рефракторен телескоп |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | с многослойно покритие |
| Диаметър на лещата на обектива (апертура), mm | 70 |
| Фокусно разстояние, mm | 700 |
| Най-голямо практическо увеличение, x | 140 |
| Отношение на апертурата | f/10 |
| Прагова стойност на резолюцията, ъглови секунди | 2 |
| Гранична звездна величина | 10.8 |
| Окуляри | Kellner MA 10mm (70x), Kellner MA 20mm (35x), асферичен 4 mm (175x) |
| Диаметър на тръбата на окуляра, in | 1,25 |
| Леща на Барлоу | 2x |
| Визьор | червена точка (Red Dot) |
| Фокусиращо устройство | 1,25" |
| Включени филтри | лунен |
| Триножник | алуминий |
| Височина на триножника (регулируема), mm | регулируеми, до 1200 |
| Поставка за принадлежности | yes |
| Управление на телескопа | ръчно |
| Монтировка | азимут |
| Режим на монтиране на оптичната тръба | плоча „лястовича опашка“ |
| Монтировка тип „лястовича опашка“ | yes |
| Материал на оптичната тръба | алуминий |
| Фотография със смартфон | yes |
| Потребителско ниво | начинаещи, опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | лесно |
| Наблюдаван обект | наземни обекти, планети на Слънчевата система |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
27.46 €
/53.71 лв
-
16.42 €
/32.12 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
15.26 €
/29.85 лв
-
25.84 €
/50.55 лв
-
85.27 €
/166.78 лв
-
34.67 €
/67.81 лв
-
26.29 €
/51.42 лв
-
16.75 €
/32.76 лв
-
103.40 €
/202.23 лв
-
12.22 €
/23.89 лв
-
18.21 €
/35.61 лв
19.41 € -
23.00 €
/44.99 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
25.56 €
/50.00 лв
-
24.91 €
/48.71 лв
-
74.25 €
/145.22 лв
-
30.29 €
/59.25 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
18.98 €
/37.13 лв
-
36.98 €
/72.33 лв
-
13.12 €
/25.66 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
17.10 €
/33.44 лв
-
52.90 €
/103.46 лв
-
12.53 €
/24.50 лв
-
5.71 €
/11.16 лв
-
21.64 €
/42.33 лв
-
5.11 €
/9.99 лв
-
3.67 €
/7.18 лв
-
12.58 €
/24.61 лв
-
75.46 €
/147.59 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
10.82 €
/21.16 лв
-
10.40 €
/20.33 лв
-
182.81 €
/357.54 лв
-
22.46 €
/43.93 лв
-
5.83 €
/11.41 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
93.89 €
/183.63 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
268.99 €
/526.10 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
19.89 €
/38.90 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
15.99 €
/31.27 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
5.11 €
/9.99 лв
-
85.89 €
/167.99 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
-
29.93 €
/58.53 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
284.99 € -
17.91 €
/35.03 лв
21.79 € -
84.67 €
/165.59 лв
88.51 € -
470.38 €
/919.99 лв
529.19 € -
32.69 €
/63.94 лв
33.99 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
23.99 €
/46.92 лв
26.99 € -
1539.54 €
/3011.08 лв
1649.70 € -
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
418.99 €
/819.47 лв
453.99 € -
154.99 €
/303.13 лв
159.99 € -
37.10 €
/72.56 лв
43.30 € -
698.99 €
/1367.11 лв
748.99 € -
84.99 €
/166.23 лв
94.64 € -
347.87 €
/680.37 лв
389.51 € -
241.31 €
/471.95 лв
264.11 € -
36.12 €
/70.64 лв
39.00 € -
20.58 €
/40.26 лв
21.53 € -
14.98 €
/29.29 лв
16.18 € -
11.68 €
/22.84 лв
12.72 € -
39.99 €
/78.21 лв
48.99 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
208.99 €
/408.75 лв
239.99 € -
90.07 €
/176.16 лв
94.05 € -
65.63 €
/128.37 лв
71.48 € -
7.09 €
/13.87 лв
9.71 € -
20.69 €
/40.47 лв
21.95 € -
317.40 €
/620.78 лв
329.72 € -
246.07 €
/481.27 лв
251.68 € -
89.90 €
/175.83 лв
140.77 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
34.44 €
/67.36 лв
50.62 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
33.35 €
/65.23 лв
41.44 € -
24.99 €
/48.88 лв
27.98 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
27.90 €
/54.57 лв
41.65 € -
37.90 €
/74.13 лв
46.51 € -
29.97 €
/58.62 лв
34.52 € -
40.16 €
/78.55 лв
48.29 €




















































































































