Фототелескопът Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650 ще изпълнява ролята на ваша лична обсерватория и студио за астрофотография. Насочете го към обекти, следете целите, докато същите се движат в небето, и правете невероятни снимки и видеозаписи без каквито и да било задълбочени познания или продължителна настройка! За да започнете, просто сглобете съдържанието на кутията и монтирайте вашия смартфон в удобния адаптер.
Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650 е проектиран за обмислено и удобно наблюдение, както и за заснемане на обекти в далечния Космос при ниско до средно увеличение. Той осигурява широко зрително поле и пълно потапяне в детайлите. Също така той събира достатъчно светлина, за да разкрие ярко и изразително големи звездни купове, мъглявини и галактики. Пред Вас ще се появят ясно Плеядите, Орион, Андромеда, Млечният път и стотици по-бледи обекти в далечния Космос.
Ще бъде интересно да се наблюдава и Луната: специален филтър ще направи повърхността й особено отчетлива и контрастна, което ще Ви позволи да заснемете впечатляващи изображения.
Монтировката ще помогне за проследяване на небесни обекти в небесното пространство, така че те винаги да останат в зрителното поле. Настройте фокуса, уловете перфектния момент, натиснете бутона на затвора и се насладете на вашата красива снимка! За да избегнете случайно размазване на рядък за заснемане кадър, управлявайте камерата дистанционно чрез дистанционното управление на затвора с Bluetooth за вашия смартфон. Едно натискане и снимката е запаметена.
Основни характеристики:
- Затвор с дистанционно управление чрез Bluetooth за отчетлива фотография на далечно разстояние
- Адаптер за смартфон съвместим с всички iPhone и Android устройства
- Готов за връчване като подарък по всеки повод – в кутията се съдържа всичко необходимо за наблюдение
- Проследяване на небесни обекти без проблеми, докато същите се движат в небето, благодарение на екваториалната монтировка
- Обхождане на звездите като професионалист с визьора с червена точка
- Заснемане на изображения от далечния Космос с детайли и отличен контраст, понеже 130-милиметровото огледало събира 30% повече светлина от 114-милиметрово огледало
- Изследване на най-фините детайли на повърхността на Луната със специален филтър
Комплектът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Адаптер за смартфон
- Дистанционен спусък Bluetooth
- Екваториална монтировка
- Визьор с червена точка
- Окуляр Kellner MA 10 mm
- Окуляр Kellner MA 20 mm
- Асферичен окуляр 4 mm
- Лунен филтър
- Леща на Барлоу с увеличение 2x
- Стоманен триножник
- Поставка за принадлежности
- Ръководство за потребителя и гаранция
| Марка | Kelvin |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555028156 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 92x25x47 cm |
| Транспортно тегло | 16.9 kg |
| Оптична конструкция | рефлекторен телескоп |
| Оптична схема | Нютонов |
| Материал на оптиката | BK-7 |
| Оптично покритие | алуминий, покритие 80% |
| Диаметър на главното огледало (апертура), mm | 130 |
| Форма на лещата (огледалото) | сферичен |
| Фокусно разстояние, mm | 650 |
| Най-голямо практическо увеличение, x | 260 |
| Отношение на апертурата | f/5 |
| Прагова стойност на резолюцията, ъглови секунди | 1.1 |
| Гранична звездна величина | 12.6 |
| Окуляри | Kellner MA 10 mm (65x), Kellner MA 20 mm (33x), асферичен 4 mm (163x) |
| Диаметър на тръбата на окуляра, in | 1,25 |
| Леща на Барлоу | 2x |
| Визьор | червена точка (Red Dot) |
| Фокусиращо устройство | 1,25" |
| Включени филтри | лунен |
| Триножник | стомана |
| Височина на триножника (регулируема), mm | регулируеми, до 1350 |
| Поставка за принадлежности | yes |
| Управление на телескопа | ръчно |
| Монтировка | екваториална |
| Режим на монтиране на оптичната тръба | закрепващи пръстени (включени) |
| Материал на оптичната тръба | алуминий |
| Фотография със смартфон | yes |
| Потребителско ниво | опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | лесно |
| Наблюдаван обект | обекти в далечния Космос |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
27.46 €
/53.71 лв
-
16.42 €
/32.12 лв
-
45.99 €
/89.95 лв
-
15.26 €
/29.85 лв
-
25.84 €
/50.55 лв
-
85.27 €
/166.78 лв
-
34.67 €
/67.81 лв
-
26.29 €
/51.42 лв
-
16.75 €
/32.76 лв
-
103.40 €
/202.23 лв
-
12.22 €
/23.89 лв
-
18.21 €
/35.61 лв
19.41 € -
23.00 €
/44.99 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
25.56 €
/50.00 лв
-
24.91 €
/48.71 лв
-
74.25 €
/145.22 лв
-
30.29 €
/59.25 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
18.98 €
/37.13 лв
-
36.98 €
/72.33 лв
-
13.12 €
/25.66 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
17.10 €
/33.44 лв
-
52.90 €
/103.46 лв
-
12.53 €
/24.50 лв
-
5.71 €
/11.16 лв
-
21.64 €
/42.33 лв
-
5.11 €
/9.99 лв
-
3.67 €
/7.18 лв
-
12.58 €
/24.61 лв
-
75.46 €
/147.59 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
-
10.82 €
/21.16 лв
-
10.40 €
/20.33 лв
-
182.81 €
/357.54 лв
-
22.46 €
/43.93 лв
-
5.83 €
/11.41 лв
-
48.99 €
/95.82 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
93.89 €
/183.63 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
268.99 €
/526.10 лв
-
28.89 €
/56.50 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
19.89 €
/38.90 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
15.99 €
/31.27 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
5.11 €
/9.99 лв
-
85.89 €
/167.99 лв
-
32.99 €
/64.52 лв
-
29.93 €
/58.53 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
239.99 €
/469.38 лв
284.99 € -
17.91 €
/35.03 лв
21.79 € -
84.67 €
/165.59 лв
88.51 € -
470.38 €
/919.99 лв
529.19 € -
32.69 €
/63.94 лв
33.99 € -
237.69 €
/464.87 лв
247.75 € -
23.99 €
/46.92 лв
26.99 € -
1539.54 €
/3011.08 лв
1649.70 € -
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
418.99 €
/819.47 лв
453.99 € -
154.99 €
/303.13 лв
159.99 € -
37.10 €
/72.56 лв
43.30 € -
698.99 €
/1367.11 лв
748.99 € -
84.99 €
/166.23 лв
94.64 € -
347.87 €
/680.37 лв
389.51 € -
241.31 €
/471.95 лв
264.11 € -
36.12 €
/70.64 лв
39.00 € -
20.58 €
/40.26 лв
21.53 € -
14.98 €
/29.29 лв
16.18 € -
11.68 €
/22.84 лв
12.72 € -
39.99 €
/78.21 лв
48.99 € -
262.60 €
/513.60 лв
268.99 € -
208.99 €
/408.75 лв
239.99 € -
90.07 €
/176.16 лв
94.05 € -
65.63 €
/128.37 лв
71.48 € -
7.09 €
/13.87 лв
9.71 € -
20.69 €
/40.47 лв
21.95 € -
317.40 €
/620.78 лв
329.72 € -
246.07 €
/481.27 лв
251.68 € -
89.90 €
/175.83 лв
140.77 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
34.44 €
/67.36 лв
50.62 € -
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
33.35 €
/65.23 лв
41.44 € -
24.99 €
/48.88 лв
27.98 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
58.55 €
/114.52 лв
60.77 € -
27.90 €
/54.57 лв
41.65 € -
37.90 €
/74.13 лв
46.51 € -
29.97 €
/58.62 лв
34.52 € -
40.16 €
/78.55 лв
48.29 €




















































































































