Next-level AI
The Dell Pro Micro Plus delivers power-efficient performance for AI workloads with its Intel® Core™ Ultra desktop processors (Series 2) and three-tier multi-processing architecture combining CPU, GPU and dedicated NPU. This setup ensures AI-driven apps run faster and smoother across any project.

Fits into any workspace
Keep your workspace clutter free with a range of optional mounts and stands. You can set up a complete all-in-one system by attaching a Dell USB-C Hub monitor to the Dell Pro Micro All-in-One stand, or use it as part of a Dell video conferencing setup.

Simplify IT
We offer the most secure and manageable commercial PCs, along with modern lifecycle services and solutions to make IT management a breeze. Begin your PC refresh with ProDeploy for systems that are ready to use on day one, and ensure they continue working without interruption with our ProSupport solutions.

Intel Core™ Ultra 5 235, frequency: 2.9 GHz / Boost up to 5 GHz Cache: 26 MB, 14 Cores total
Integrated Intel Graphics
Intel Q870 Chipset
16GB 5600MT/s (1x16GB) DDR5 RAM up to 64GB, 2 SODIMM slots
512GB SSD
Intel WGI219LM 10/100/1000 Mbps, Intel Wi-Fi 6E AX211, 2x2, 802.11ax, Bluetooth
One M.2 2230 slot for Wi-Fi and Bluetooth combo card, Two M.2 2230/2280 Gen4 slots for solid-state drive
1x USB 3.2 Gen 2x2 Type-C
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C
1x USB 3.2 Gen 2 with PowerShare
3x USB 3.2 Gen 2
1x USB 3.2 Gen 1 with SmartPower On
1x USB 3.2 Gen 1
RJ-45
DisplayPort
One global headset (headphone and microphone combo) jack
180W PSU
Dell Wired Keyboard - KB216 - Bulgarian (QWERTY) - Black, Dell Wired Mouse - MS116 - Black
Linux
18.2 x 17.8 x 3.6 cm
Виж още Настолни компютри Dell
Виж всички Настолни компютри в категорията
| Тип на суичовете: | Business PC/Workstation |
|---|---|
| Предназначение: | За бизнес |
| Процесор: | Четиринадесетядрен |
| Марка процесор: | Intel |
| Серия процесор: | Core Ultra 5 |
| Модел процесор: | 235 |
| Процесор сокет: | 1851 |
| Архитектура: | Arrow Lake |
| Честота процесор: | 2900 MHz |
| Turbo Boost до: | 5000 MHz |
| Твърд диск: | Няма GB |
| SSD: | 512 GB |
| RAM памет: | 16 GB |
| Тип памет: | DDR5 |
| Оптично устройство: | Без оптично устройство |
| Мрежови възможности: | Жична и безжична |
| Видеокарта: | Вградена |
| Модел видеокарта: | Intel Graphics |
| Специализирана видео памет: | Няма GB |
| Диагонал: | Няма |
| Монитор: | Няма |
| Цвят: | Черен |
| Операционна система: | Linux |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
876.89 €
/1715.04 лв
-
1128.99 €
/2208.11 лв
-
1172.37 €
/2292.96 лв
-
414.99 €
/811.65 лв
-
843.63 €
/1649.99 лв
-
1124.42 €
/2199.17 лв
-
549.73 €
/1075.17 лв
-
2158.84 €
/4222.32 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
786.73 €
/1538.71 лв
-
407.73 €
/797.45 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
532.09 €
/1040.69 лв
-
658.89 €
/1288.68 лв
-
1277.17 €
/2497.93 лв
-
423.40 €
/828.10 лв
-
91.99 €
/179.92 лв
-
59.97 €
/117.30 лв
-
601.37 €
/1176.18 лв
-
1325.57 €
/2592.59 лв
-
107.64 €
/210.53 лв
-
1786.70 €
/3494.49 лв
-
532.09 €
/1040.69 лв
-
498.99 €
/975.94 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
764.59 €
/1495.40 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
1193.28 €
/2333.85 лв
-
3322.13 €
/6497.52 лв
-
784.54 €
/1534.42 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
729.99 € -
2098.99 €
/4105.27 лв
-
1172.37 €
/2292.96 лв
-
547.49 €
/1070.80 лв
-
1234.09 €
/2413.66 лв
-
1176.02 €
/2300.10 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
475.86 €
/930.69 лв
-
517.97 €
/1013.07 лв
-
99.46 €
/194.52 лв
-
758.99 €
/1484.46 лв
799.99 € -
498.99 €
/975.94 лв
-
97.51 €
/190.71 лв
-
858.98 €
/1680.02 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
1034.99 €
/2024.26 лв
-
534.99 €
/1046.35 лв
-
374.99 €
/733.42 лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
-
1498.99 €
/2931.77 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
729.99 € -
279.89 €
/547.42 лв
-
778.99 €
/1523.57 лв
-
584.99 €
/1144.14 лв
-
1169.99 €
/2288.30 лв
-
569.99 €
/1114.80 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
644.99 €
/1261.49 лв
689.86 € -
558.00 €
/1091.35 лв
-
2098.99 €
/4105.27 лв
-
91.99 €
/179.92 лв
-
232.99 €
/455.69 лв
-
898.99 €
/1758.27 лв
-
499.99 €
/977.90 лв
538.99 € -
798.99 €
/1562.69 лв
899.99 € -
749.99 €
/1466.85 лв
-
1188.99 €
/2325.46 лв
-
418.99 €
/819.47 лв
-
888.99 €
/1738.71 лв
-
414.99 €
/811.65 лв
-
1172.37 €
/2292.96 лв
-
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
1128.99 €
/2208.11 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
143.99 €
/281.62 лв
173.99 € -
784.99 €
/1535.31 лв
-
788.99 €
/1543.13 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
166.16 €
/324.99 лв
-
306.77 €
/599.99 лв
-
1411.61 €
/2760.87 лв
1540.28 € -
1584.44 €
/3098.89 лв
1703.36 € -
1934.28 €
/3783.12 лв
2080.25 € -
1187.90 €
/2323.34 лв
1327.21 € -
1043.01 €
/2039.94 лв
1166.92 € -
1133.10 €
/2216.15 лв
1308.02 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.51 € -
1151.94 €
/2252.99 лв
1289.93 € -
1368.65 €
/2676.84 лв
1510.50 € -
1008.16 €
/1971.79 лв
1107.87 € -
1222.13 €
/2390.27 лв
1363.98 € -
1444.91 €
/2825.99 лв
1559.34 € -
1049.82 €
/2053.27 лв
1161.51 € -
1442.27 €
/2820.83 лв
1541.56 € -
1351.28 €
/2642.88 лв
1403.30 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1408.79 € -
714.01 €
/1396.48 лв
859.68 € -
1128.30 €
/2206.77 лв
1409.05 € -
913.11 €
/1785.89 лв
1011.94 € -
1046.90 €
/2047.56 лв
1146.30 € -
2495.57 €
/4880.91 лв
2599.58 € -
740.14 €
/1447.58 лв
845.74 € -
796.76 €
/1558.32 лв
828.14 € -
945.05 €
/1848.35 лв
1110.96 € -
951.21 €
/1860.40 лв
1050.01 € -
927.19 €
/1813.43 лв
1185.74 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
717.09 €
/1402.51 лв
865.83 € -
758.69 €
/1483.87 лв
857.80 € -
668.56 €
/1307.60 лв
774.63 € -
1198.60 €
/2344.25 лв
1296.34 € -
1471.07 €
/2877.16 лв
1570.36 € -
1923.42 €
/3761.88 лв
1975.44 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1247.27 € -
594.13 €
/1162.01 лв
700.20 € -
1196.98 €
/2341.09 лв
1288.87 € -
1223.44 €
/2392.83 лв
1322.72 € -
1402.03 €
/2742.14 лв
1465.76 € -
1559.34 €
/3049.80 лв
1663.36 € -
2287.51 €
/4473.98 лв
2339.53 €
Настолен компютър Dell Pro Tower QCT1255 (BTO509_QCT1255_EMEA_UBU), шестядрен AMD Ryzen 5 8600G 4.3/5.0GHz, 16GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C, клавиатура и мишка, Linux869.52 €
/1700.63 лв
Настолен компютър Dell Pro Slim QCS1255 (BTO516_QCS1255_EMEA), шестядрен AMD Ryzen 5 8600G 4.3/5.0GHz, 16GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C, клавиатура и мишка, Windows 11 Pro878.76 €
/1718.71 лв
Настолен компютър Dell Pro Slim QCS1255 (BTO520_QCS1255_EMEA), осемядрен AMD Ryzen 7 8700G 4.2/5.1GHz, 16GB DDR5, 512GB SSD NVMe, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C, клавиатура и мишка, Windows 11 Pro882.79 €
/1726.59 лв















































































































