MAGUS CLM10 е икономичен модел монохроматична микроскопска камера за заснемане на флуоресцентно осветление или условия на тъмно поле. 2,3 MP матрица създава изображение с резолюция 1920x1200 px. Кадровата честота от 120 fps Ви позволява заснемане на движещ се обект. Видеозаписът е ярък и реалистичен, без забавяния или пропуски. Качеството на кадъра е подходящо за външен екран и демонстрации. Камерата работи с обективи за средно и голямо увеличение: 40x, 60x и 100x. Комбинацията с обективи със средно увеличение Ви позволява да виждате по-добре фините елементи. Вграденият в устройството интерфейс USB 3.0 разполага с висока скорост на пренос на данни и е подходящ за професионални лабораторни изследвания и обучение на университетско ниво.
Камерата се доставя със собствен софтуер. Софтуерът Ви позволява да правите снимки и видеозаписи самостоятелно, да редактирате изображения и да измервате линейните и ъгловите размери на обект и неговата структура. Преди да започнете измерванията, трябва да калибрирате устройството за всеки обектив, използвайки калибрационен образец.
Камерата е оборудвана с монохромен сензор CMOS на Sony от линията Exmor. Известен е с технологията за задно осветление, която дава на камерата висока светлочувствителност с малък размер на матрицата. Размерът на матрицата в камерата MAGUS CLM10 е 1/1,2'', с размер на пикселите от 5,86x5,86 μm, и осигурява фоточувствителност от 1016 mV при скорост на затвора от 1/30 секунди. Устройството може да заснема при условия на слаба осветеност или флуоресцентна светлина. Монохроматичната матрица няма да Ви позволи да различавате цветовете на обекта, но ще направи изображението висококонтрастно. Най-широкото зрително поле без изкривяване може да бъде постигнато с адаптер с увеличение от 0,75–1x.
Кадровият затвор на камерата прочита сигнала от всички пиксели едновременно. Така се получава изображение без изкривяване дори ако обектът на изследване се движи бързо.
Камерата е свързана с микроскопа чрез адаптер с C-образна монтировка. Има две възможности за свързване: в тринокулярната тръба или в окулярната тръба. В последния случай ще се нуждаете от адаптерен пръстен, който да отговаря на размера на тръбата.
Основни характеристики:
- Създава монохромно изображение в резолюция 1920x1200 px при кадрова честота от 120 fps
- Конструирана за обективи със средно и голямо увеличение: 40x, 60x и 100x
- Използва кадров затвор, който прочита изображението синхронно и без изкривяване дори когато обектът се движи
- Оборудвана с интерфейс USB 3.0 за бърз пренос на данни
- Доставя се със софтуер, който позволява на камерата да заснема и редактира изображението, както и да прави измервания самостоятелно
Комплектът включва:
- Цифрова камера
- USB кабел
- Инсталационни CD с драйвери и софтуер
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555019185 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 15x15x10 cm |
| Транспортно тегло | 0.6 kg |
| Сензор | SONY Exmor CMOS |
| Цветен/монохромен | монохромен |
| Мегапиксела | 3 |
| Максимална разделителна способност, пиксели | 1920x1200 |
| Размер на сензора | 1/1,2" (11,25x7,03 mm) |
| Размер на пиксела, μm | 5.86x5.86 |
| Интерфейс | USB 3.0 |
| Светлочувствителност | 1016 mV при 1/30 s |
| Отношение сигнал/шум | 0,15 mV при 1/30 s |
| Видеозапис | yes |
| Честота на кадрите, fps при разделителна способност | 120 при 1920x1200 |
| Цифров обем на АЦП (битове) | 8/12 (избираем) |
| Място на монтаж | тринокулярна тръба, окулярна тръба вместо окуляр |
| Формат на изображението | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Видео формат | изход: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 и по-нова), *h265 (Windows 10 и по-нова) |
| Спектрален диапазон, nm | 380–650 (с инфрачервен филтър и антирефлексен филтър) |
| Тип на затвора | кадров затвор |
| Баланс на бялото | автоматично, ръчно |
| Контрол на експозицията | автоматично, ръчно |
| Характеристики на софтуера | време за експозиция, размер на изображението, яркост |
| Изход | 5 Gb/s, USB 3.0 |
| Изисквания към системата | Windows 8/10/11 (32-битов и 64-битов), Mac OS X, Linux, до 2,8 GHz Intel Core 2 или по-мощен, най-малко 2 GB RAM, порт USB 3.0, CD-ROM, 17" или по-голям дисплей |
| Софтуер | MAGUS View |
| Тип на монтажа | C-образна монтировка |
| Тяло | алуминиева сплав |
| Захранване | постояннотоково, 5 V, от USB порта на компютъра |
| Диапазон на работната температура, °C | -10 — 50 |
| Диапазон на работната влажност, % | 30 — 80 |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
Кабел Vention AACBJ, от HDMI(м) към HDMI(м), 5м, черен, 4K 2160p@60FPS, 18 Gb/s, позлатени конектори
9.82 €
/19.20 лв
120.00 € лв -
131.12 €
/256.45 лв
120.00 € лв -
52.19 €
/102.07 лв
120.00 € лв -
4.93 €
/9.65 лв
120.00 € лв -
4.15 €
/8.11 лв
120.00 € лв -
25.00 €
/48.90 лв
120.00 € лв -
6.89 €
/13.47 лв
120.00 € лв -
6.38 €
/12.47 лв
120.00 € лв -
6.33 €
/12.38 лв
120.00 € лв -
15.14 €
/29.61 лв
120.00 € лв -
223.99 €
/438.09 лв
120.00 € лв -
6.63 €
/12.96 лв
120.00 € лв -
6.38 €
/12.47 лв
120.00 € лв -
6.14 €
/12.02 лв
120.00 € лв -
9.36 €
/18.31 лв
120.00 € лв -
72.00 €
/140.82 лв
120.00 € лв -
22.59 €
/44.19 лв
120.00 € лв -
6.38 €
/12.47 лв
120.00 € лв -
5.11 €
/9.99 лв
120.00 € лв -
1290.02 €
/2523.07 лв
120.00 € лв -
178.37 €
/348.87 лв
120.00 € лв -
27.98 €
/54.72 лв
120.00 € лв -
135.78 €
/265.56 лв
120.00 € лв -
178.97 €
/350.03 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
87.53 €
/171.20 лв
120.00 € лв -
25.67 €
/50.21 лв
120.00 € лв -
15.52 €
/30.36 лв
120.00 € лв -
393.56 €
/769.73 лв
120.00 € лв -
248.99 €
/486.98 лв
120.00 € лв -
82.35 €
/161.07 лв
120.00 € лв -
5.44 €
/10.64 лв
120.00 € лв -
4.27 €
/8.35 лв
120.00 € лв -
10.96 €
/21.44 лв
120.00 € лв -
69.52 €
/135.97 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
36.98 €
/72.33 лв
120.00 € лв -
58.99 €
/115.37 лв
120.00 € лв -
27.64 €
/54.07 лв
120.00 € лв -
139.75 €
/273.34 лв
120.00 € лв
-
309.99 €
/606.29 лв
120.00 € лв -
94.79 €
/185.39 лв
120.00 € лв -
76.03 €
/148.69 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
102.98 €
/201.41 лв
120.00 € лв -
139.99 €
/273.80 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.99 лв
120.00 € лв -
34.99 €
/68.43 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
7.49 €
/14.65 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
20.98 €
/41.03 лв
120.00 € лв -
159.99 €
/312.91 лв
120.00 € лв -
8.99 €
/17.58 лв
120.00 € лв -
9.20 €
/17.99 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
29.98 €
/58.64 лв
120.00 € лв -
194.99 €
/381.37 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
30.99 €
/60.61 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
85.89 €
/167.99 лв
120.00 € лв -
11.98 €
/23.43 лв
120.00 € лв -
22.59 €
/44.19 лв
120.00 € лв -
137.50 €
/268.93 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
10.98 €
/21.48 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
11.59 €
/22.67 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
208.99 €
/408.75 лв
120.00 € лв -
129.99 €
/254.24 лв
120.00 € лв -
377.99 €
/739.28 лв
120.00 € лв -
15.99 €
/31.27 лв
120.00 € лв
-
162.41 €
/317.65 лв
120.00 € лв -
358.99 €
/702.12 лв
120.00 € лв -
65.63 €
/128.37 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
48.99 €
/95.82 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
27.90 €
/54.57 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
86.30 €
/168.79 лв
120.00 € лв -
198.99 €
/389.19 лв
120.00 € лв -
8.63 €
/16.89 лв
120.00 € лв -
202.92 €
/396.88 лв
120.00 € лв -
31.99 €
/62.57 лв
120.00 € лв -
11.95 €
/23.37 лв
120.00 € лв -
236.99 €
/463.51 лв
120.00 € лв -
10.99 €
/21.49 лв
120.00 € лв -
143.99 €
/281.62 лв
120.00 € лв -
12.98 €
/25.39 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
16.31 €
/31.90 лв
120.00 € лв -
469.32 €
/917.91 лв
120.00 € лв -
52.99 €
/103.64 лв
120.00 € лв -
62.99 €
/123.20 лв
120.00 € лв -
9.74 €
/19.06 лв
120.00 € лв -
635.80 €
/1243.53 лв
120.00 € лв -
119.99 €
/234.68 лв
120.00 € лв -
297.98 €
/582.81 лв
120.00 € лв -
367.15 €
/718.09 лв
120.00 € лв -
56.98 €
/111.44 лв
120.00 € лв -
41.60 €
/81.35 лв
120.00 € лв -
32.20 €
/62.99 лв
120.00 € лв -
94.99 €
/185.78 лв
120.00 € лв -
31.05 €
/60.73 лв
120.00 € лв -
89.90 €
/175.83 лв
120.00 € лв -
48.99 €
/95.82 лв
120.00 € лв -
239.98 €
/469.36 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
108.79 €
/212.77 лв
120.00 € лв -
38.89 €
/76.06 лв
120.00 € лв -
26.99 €
/52.79 лв
120.00 € лв





















































































































