MAGUS CHD10 е HDMI камера на начално ниво в линията камери на MAGUS. Устройството е инсталирано върху микроскоп и Ви помага при правене на снимки и видеозаписи, обработване на резултатите и дори при измерване на изучавани обекти. Видеозаписът се осъществява при 60 кадъра в секунда, което създава Full HD изображение с високо качество (1920x1080 px) без смущения или изкривяване дори когато се наблюдават движещи се обекти. Резултатите могат да се извеждат на екран в реално време и да се запазват на SD карта.
Камерата е готова за автономна работа. В същото време можете да свързвате допълнителни устройства към нея.
Използване на цифрова камера »
Софтуер
Собственият софтуер на камерата MAGUS CHD10 Ви позволява да правите снимки и видеозаписи във Full HD (1920x1080 px), да извеждате изображението на екран, да обработвате изображението и да измервате линейни и ъглови размери на обекти и тяхната структура. Софтуерът на устройството ще се нуждае от калибрация за всеки обектив чрез калибрационен образец, за да правите измервания.
Сензор
Камерата използва цветен CMOS сензор SONY Starvis. Размерът му е 1/2,8" с размер на пикселите от 2,9x2,9 μm. Камерата използва технология за задно осветление и е способна да работи в условия на слаба осветеност. Нейната светлочувствителност е 1300 mV при 1/30 секунди. За най-добро представяне и максимално зрително поле с минимално изкривяване използвайте адаптер с увеличение от 0,35x до 0,6x.
Монтиране върху микроскоп
Поставете MAGUS CHD10 в окулярната тръба на микроскопа на мястото на окуляра, за да започнете да използвате камерата. Ще се нуждаете от адаптер с C-образна монтировка и подходящ адаптерен пръстен за диаметъра на тръбата, за да свържете устройствата. Камерата може да се монтира също и в тринокулярната тръба чрез адаптер с C-образна монтировка.
Допълнителни принадлежности
Можете да свържете допълнителни устройства към камерата, за да направите работата си по-удобна и продуктивна:
- Чрез USB порта може да бъде свързана мишка. Оперирането с мишка ще премахне вибрациите по време на пряк контакт с камерата
- Включената SD карта е за запазване на снимки и видеозаписи
- Комбинирайте камерата с монитори от линията MAGUS. Те могат да се монтират директно върху камерата, като така цялата система се превръща в удобен и ефективен инструмент за изображения за микроскопите MAGUS
Основни характеристики:
- Автономия: не се нуждае от връзка с компютър; оборудвана със собствен софтуер
- Изображението може лесно да бъде изведено на монитор, телевизор или проекторен екран
- Full HD изображения с високо качество (1920x1080 px)
- Възможност за работа в условия със слабо осветление благодарение на сензора CMOS на SONY Starvis
- Лесна интеграция с монитори MAGUS
Комплектът включва:
- Цифрова камера
- HDMI кабел (1,5 m)
- USB мишка
- 32 GB SD карта с памет
- Променливотоков захранващ адаптер 12 V/1 A (Евро)
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555019130 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 17x17x8 cm |
| Транспортно тегло | 0.9 kg |
| Сензор | SONY Starvis CMOS |
| Цветен/монохромен | цветен |
| Мегапиксела | 2 |
| Максимална разделителна способност, пиксели | 1920x1080 (Full HD) |
| Размер на сензора | 1/2,8" (5,57x3,13mm) |
| Размер на пиксела, μm | 2.9x2.9 |
| Интерфейсни съединители | HDMI 1,4 |
| Интерфейс | HDMI 1,4 |
| Карта с памет | SD до 32 GB |
| Възможност за свързване на допълнително оборудване | USB мишка |
| Светлочувствителност | 1300 mV при 1/30 s |
| Време за експозиция | 0,04 ms – 1000 ms |
| Видеозапис | yes |
| Честота на кадрите, fps при разделителна способност | 60 при 1920x1080 (HDMI) |
| Място на монтаж | тринокулярна тръба, окулярна тръба вместо окуляр |
| Формат на изображението | *.jpg |
| Видео формат | *.h264, *.mp4 |
| Спектрален диапазон, nm | 380–650 (вграден инфрачервен филтър) |
| Тип на затвора | ERS (електронен преместващ се затвор) |
| Изисквания към системата | не изисква връзка с компютър |
| Софтуер | HDMI: вграден |
| Тип на монтажа | C-образна монтировка |
| Тяло | плътен алуминий |
| Захранване | Променливотоков адаптер 12 V, 1 A |
| Диапазон на работната температура, °C | -10 — 50 |
| Диапазон на работната влажност, % | 30 — 80 |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
85.13 €
/166.49 лв
-
6.12 €
/11.98 лв
-
12.62 €
/24.69 лв
-
30.61 €
/59.87 лв
-
26.90 €
/52.61 лв
30.01 € -
13.12 €
/25.66 лв
-
146.83 €
/287.18 лв
-
18.67 €
/36.52 лв
-
100.60 €
/196.76 лв
-
61.62 €
/120.53 лв
-
8.87 €
/17.35 лв
-
8.55 €
/16.73 лв
-
9.61 €
/18.79 лв
-
8.66 €
/16.95 лв
-
459.14 €
/897.99 лв
-
43.84 €
/85.75 лв
-
112.99 €
/220.99 лв
116.99 € -
108.52 €
/212.25 лв
-
30.28 €
/59.23 лв
-
6.53 €
/12.77 лв
-
95.12 €
/186.03 лв
-
8.56 €
/16.74 лв
-
28.02 €
/54.81 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
425.88 €
/832.95 лв
-
263.59 €
/515.53 лв
-
5.57 €
/10.89 лв
-
279.99 €
/547.61 лв
-
62.57 €
/122.37 лв
-
13.44 €
/26.29 лв
-
14.05 €
/27.48 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
-
203.16 €
/397.34 лв
-
892.77 €
/1746.11 лв
-
162.37 €
/317.56 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
3.74 €
/7.32 лв
-
17.85 €
/34.90 лв
-
6.07 €
/11.88 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
4.99 €
/9.76 лв
5.99 € -
102.98 €
/201.41 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
133.99 €
/262.06 лв
-
6.99 €
/13.67 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
20.98 €
/41.03 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
13.99 € -
17.89 €
/34.99 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
14.98 €
/29.30 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
194.99 €
/381.37 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
11.59 €
/22.67 лв
-
69.90 €
/136.71 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
8.69 €
/17.00 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
49.43 €
/96.68 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
60.34 €
/118.01 лв
65.63 € -
144.70 €
/283.01 лв
161.58 € -
84.99 €
/166.23 лв
89.99 € -
70.24 €
/137.37 лв
72.47 € -
26.47 €
/51.78 лв
28.00 € -
234.99 €
/459.60 лв
249.98 € -
6.07 €
/11.86 лв
6.14 € -
82.59 €
/161.53 лв
95.52 € -
37.90 €
/74.13 лв
46.51 € -
7.20 €
/14.08 лв
7.43 € -
38.89 €
/76.06 лв
44.99 € -
317.40 €
/620.78 лв
329.72 € -
303.00 €
/592.62 лв
357.40 € -
7.06 €
/13.80 лв
7.45 € -
20.69 €
/40.47 лв
21.95 € -
58.99 €
/115.37 лв
64.99 € -
110.18 €
/215.50 лв
122.27 € -
58.49 €
/114.40 лв
60.85 € -
704.46 €
/1377.80 лв
725.35 € -
21.90 €
/42.83 лв
30.97 € -
89.90 €
/175.83 лв
140.77 € -
29.97 €
/58.62 лв
34.52 € -
19.90 €
/38.92 лв
30.97 € -
8.25 €
/16.14 лв
8.56 € -
15.27 €
/29.86 лв
15.92 € -
97.55 €
/190.80 лв
99.99 € -
39.99 €
/78.21 лв
48.99 € -
21.94 €
/42.92 лв
24.84 € -
9.74 €
/19.06 лв
10.22 € -
44.99 €
/87.99 лв
54.99 € -
42.90 €
/83.91 лв
45.83 € -
8.70 €
/17.02 лв
8.96 € -
42.55 €
/83.23 лв
43.33 € -
48.00 €
/93.88 лв
64.80 € -
58.99 €
/115.37 лв
63.99 € -
40.90 €
/79.99 лв
43.89 € -
1312.91 €
/2567.82 лв
1411.46 € -
19.45 €
/38.05 лв
19.90 € -
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
5.85 €
/11.44 лв
7.07 €






















































































































