Цифровата камера MAGUS CBF10 е предназначена за работа с микроскоп: правене на снимки, видеозаписи и за показване на изображения на външен екран. Неговите характеристики са най-подходящи за работа по метода на светло поле с обективи на микроскопи с увеличение 4х и 10х, с плоско зрително поле и със стереомикроскопи.
Сензор
Камерата MAGUS CBF10 е оборудвана със CMOS сензор Aptina със светлочувствителност 0,62 mV/lux/s. Можете да постигнете максимално зрително поле без изкривявания с използване на адаптер с увеличение от 0,4x до 0,6x.
Правене на снимки и видеозаписи
18 MP сензор Ви предоставя възможност за постигане на реалистична и много детайлна картина с разделителна способност 4912x3684 px. В този режим видеозаписът се прави с 13,1 fps. Можете да увеличите кадровата честота и в резултат на това да подобрите плавността на видеоматериала, като намалите разделителната способност. Налични опции: 2456x1842 px (34,3 fps) и 1228x922 px (54,4 fps). Във всеки от избраните режими регулирането на фокуса на микроскопа е удобно. Режимите с повишена кадрова честота са подходящи за изучаване на движещи се обекти и бързо протичащи процеси, както и за презентации и демонстрации.
Интерфейс
За свързване с компютър се използва интерфейс USB 3.0. Преносът на данни е 10 пъти по-бърз от този при интерфейса от предишното поколение. Бързата работа на камерата я прави отличен избор за професионални лаборатории, научни изследвания и университетско обучение.
Характеристики на софтуера
Камерата MAGUS CBF10 се доставя с компактдиск със софтуер. Той се използва за правене на снимки, видеозаписи, за показване на изображения и редактирането им. След калибрирането на софтуера могат да се правят линейни и ъглови измервания.
Монтаж
Камерата може да се монтира в окулярната тръба на микроскопа (вместо окуляр) или в тринокулярната тръба. Адаптерите за С-образна монтировка и адаптерните пръстени за необходимия монтажен диаметър се закупуват отделно.
Основни характеристики:
- CMOS сензор Aptina с висока светлочувствителност
- Сензор с разделителна способност 18 MP: изображения с висока детайлност при обективи с малко увеличение
- Кадрова честота, достатъчна за регулиране на фокуса: 13,1 fps при разделителна способност 4912x3684 px
- Демонстрациите в клас и наблюдението на движещи се обекти са лесни, благодарение на увеличаването на кадровата честота при намаляване на разделителната способност; движението на образеца се вижда без трептене
- USB 3.0 осигурява скорости на предаване на данни, които са 10 пъти по-високи от тези при USB 2.0
- Софтуер за правене на снимки и видеоматериали, както и за показване и редактиране в реално време
- Линейни и ъглови измервания
Комплектът включва:
- Цифрова камера
- USB кабел
- Инсталационни CD с драйвери и софтуер
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555019253 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 15x15x10 cm |
| Транспортно тегло | 0.6 kg |
| Сензор | Aptina CMOS |
| Цветен/монохромен | цветен |
| Мегапиксела | 18 |
| Максимална разделителна способност, пиксели | 4912x3684 |
| Размер на сензора | 1/2,3" (6,14x4,61 mm) |
| Размер на пиксела, μm | 1.25x1.25 |
| Интерфейс | USB 3.0 |
| Светлочувствителност | 0,62 mV/lux/s |
| Отношение сигнал/шум | 36,3 dB |
| Време за експозиция | 0,1 ms – 2 s |
| Видеозапис | yes |
| Честота на кадрите, fps при разделителна способност | 13,1 при 4912x3684, 34,3 при 2456x1842, 54,4 при 1228x922 |
| Активен диапазон, dB | 65.8 |
| Място на монтаж | тринокулярна тръба, окулярна тръба вместо окуляр |
| Формат на изображението | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Видео формат | изход: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 и по-нова), *h265 (Windows 10 и по-нова) |
| Спектрален диапазон, nm | 380–650 (вграден инфрачервен филтър) |
| Тип на затвора | ERS (електронен преместващ се затвор) |
| Баланс на бялото | автоматично, ръчно |
| Контрол на експозицията | автоматично, ръчно |
| Характеристики на софтуера | време за експозиция, размер на изображението, яркост |
| Изход | 5 Gb/s, USB 3.0 |
| Изисквания към системата | Windows 8/10/11 (32-битов и 64-битов), Mac OS X, Linux, до 2,8 GHz Intel Core 2 или по-мощен, най-малко 2 GB RAM, порт USB 3.0, CD-ROM, 17" или по-голям дисплей |
| Софтуер | MAGUS View |
| Тип на монтажа | C-образна монтировка |
| Тяло | плътен алуминий |
| Захранване | постояннотоково, 5 V, от USB порта на компютъра |
| Диапазон на работната температура, °C | -10 — 50 |
| Диапазон на работната влажност, % | 30 — 80 |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
5.80 €
/11.35 лв
120.00 € лв -
9.15 €
/17.89 лв
120.00 € лв -
50.62 €
/99.00 лв
120.00 € лв -
349.99 €
/684.52 лв
120.00 € лв -
6.93 €
/13.54 лв
120.00 € лв -
46.60 €
/91.13 лв
120.00 € лв -
13.01 €
/25.44 лв
120.00 € лв -
98.51 €
/192.66 лв
120.00 € лв -
99.99 €
/195.56 лв
120.00 € лв -
70.78 €
/138.43 лв
120.00 € лв -
71.33 €
/139.52 лв
120.00 € лв -
25.00 €
/48.90 лв
120.00 € лв -
99.99 €
/195.56 лв
120.00 € лв -
106.20 €
/207.71 лв
120.00 € лв -
212.15 €
/414.93 лв
120.00 € лв -
33.06 €
/64.66 лв
120.00 € лв -
7.16 €
/14.01 лв
120.00 € лв -
6.09 €
/11.91 лв
120.00 € лв -
123.99 €
/242.50 лв
120.00 € лв -
129.78 €
/253.82 лв
120.00 € лв -
127.99 €
/250.33 лв
120.00 € лв -
11.35 €
/22.19 лв
120.00 € лв -
18.38 €
/35.94 лв
120.00 € лв -
22.46 €
/43.93 лв
120.00 € лв -
107.99 €
/211.21 лв
120.00 € лв -
43.63 €
/85.32 лв
120.00 € лв -
69.05 €
/135.05 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
5.57 €
/10.88 лв
120.00 € лв -
10.98 €
/21.48 лв
120.00 € лв -
6.82 €
/13.34 лв
120.00 € лв -
9.47 €
/18.52 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
79.30 €
/155.10 лв
120.00 € лв -
13.20 €
/25.81 лв
120.00 € лв -
12.99 €
/25.41 лв
120.00 € лв -
15.51 €
/30.34 лв
120.00 € лв -
150.93 €
/295.20 лв
120.00 € лв -
26.90 €
/52.61 лв
120.00 € лв -
80.99 €
/158.40 лв
120.00 € лв
-
323.99 €
/633.67 лв
120.00 € лв -
94.98 €
/185.76 лв
120.00 € лв -
30.67 €
/59.99 лв
120.00 € лв -
159.99 €
/312.91 лв
120.00 € лв -
5.99 €
/11.72 лв
120.00 € лв -
191.99 €
/375.50 лв
120.00 € лв -
17.89 €
/34.99 лв
120.00 € лв -
139.99 €
/273.80 лв
120.00 € лв -
214.99 €
/420.48 лв
120.00 € лв -
38.89 €
/76.06 лв
120.00 € лв -
28.98 €
/56.68 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
24.99 €
/48.88 лв
120.00 € лв -
16.99 €
/33.23 лв
120.00 € лв -
7.49 €
/14.65 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
29.99 €
/58.66 лв
120.00 € лв -
28.99 €
/56.70 лв
120.00 € лв -
149.99 €
/293.36 лв
120.00 € лв -
8.99 €
/17.58 лв
120.00 € лв -
85.89 €
/167.99 лв
120.00 € лв -
9.20 €
/17.99 лв
120.00 € лв -
11.99 €
/23.45 лв
120.00 € лв -
19.99 €
/39.10 лв
120.00 € лв -
14.98 €
/29.30 лв
120.00 € лв -
44.99 €
/87.99 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
11.98 €
/23.43 лв
120.00 € лв -
13.99 €
/27.36 лв
120.00 € лв -
30.99 €
/60.61 лв
120.00 € лв -
29.98 €
/58.64 лв
120.00 € лв -
39.99 €
/78.21 лв
120.00 € лв -
11.59 €
/22.67 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
377.99 €
/739.28 лв
120.00 € лв -
208.99 €
/408.75 лв
120.00 € лв -
6.00 €
/11.73 лв
120.00 € лв -
15.99 €
/31.27 лв
120.00 € лв -
243.37 €
/475.99 лв
120.00 € лв -
10.98 €
/21.48 лв
120.00 € лв
-
635.80 €
/1243.53 лв
120.00 € лв -
19.90 €
/38.92 лв
120.00 € лв -
82.99 €
/162.31 лв
120.00 € лв -
239.98 €
/469.36 лв
120.00 € лв -
34.44 €
/67.36 лв
120.00 € лв -
284.40 €
/556.24 лв
120.00 € лв -
98.99 €
/193.61 лв
120.00 € лв -
48.99 €
/95.82 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
10.85 €
/21.21 лв
120.00 € лв -
38.89 €
/76.06 лв
120.00 € лв -
220.99 €
/432.22 лв
120.00 € лв -
219.99 €
/430.26 лв
120.00 € лв -
367.15 €
/718.09 лв
120.00 € лв -
278.32 €
/544.34 лв
120.00 € лв -
204.71 €
/400.37 лв
120.00 € лв -
297.98 €
/582.81 лв
120.00 € лв -
188.06 €
/367.80 лв
120.00 € лв -
320.92 €
/627.66 лв
120.00 € лв -
382.16 €
/747.44 лв
120.00 € лв -
33.63 €
/65.78 лв
120.00 € лв -
54.10 €
/105.81 лв
120.00 € лв -
154.99 €
/303.13 лв
120.00 € лв -
31.05 €
/60.73 лв
120.00 € лв -
59.99 €
/117.33 лв
120.00 € лв -
4.00 €
/7.82 лв
120.00 € лв -
250.00 €
/488.96 лв
120.00 € лв -
55.72 €
/108.97 лв
120.00 € лв -
8.86 €
/17.32 лв
120.00 € лв -
538.99 €
/1054.17 лв
120.00 € лв -
8.80 €
/17.21 лв
120.00 € лв -
7.49 €
/14.65 лв
120.00 € лв -
89.98 €
/175.99 лв
120.00 € лв -
27.99 €
/54.74 лв
120.00 € лв -
452.06 €
/884.15 лв
120.00 € лв -
96.78 €
/189.29 лв
120.00 € лв -
12.93 €
/25.29 лв
120.00 € лв -
9.71 €
/18.99 лв
120.00 € лв -
8.63 €
/16.89 лв
120.00 € лв -
89.90 €
/175.83 лв
120.00 € лв





















































































































