3 години гаранция
В допълнение на вашите законни права, Brother ви предлага БЕЗПЛАТНА гаранция СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ която ви предоставя изключителна поддръжка. Регистрирай сега!

Brother HL-L2442DW
Brother HL-L2442DW Вашият ефективен A4 монолазерен принтер с гъвкава свързаност
Насладете се на безпроблемна връзка, както и бърз, безупречен печат с автоматичен двустранен печат и голям капацитет на тавата за хартия.
- Скорост на печат до 30 страници в минута
- Двустранен печат до 15 страни в минута
- Стартов тонер с капацитет до 700 страници, тонер с голям капацитет до 3 000 страници7
- 64 MB вградена памет
- Входящ капацитет на хартия от 250 листа11
5GHz Wi-Fi, USB

Спецификации:
Обща информация
| Тип на принтера | Черно-бял |
|---|---|
| Функции | Печат |
| Дисплей | LCD дисплей |
| Размер на дисплея | Едноредов LCD дисплей |
| Максимален размер на хартията | A4 |
| Памет | 64MB |
| Технология | Лазерен |
*
| * | (*7) Прибл. декларирана стойност на производителност в съответствие с ISO/IEC 19752 (*12) Звуково налягане и ниво на звукова мощност в съответствие с ISO 7779 (*13) Консумирана мощност при изключване се измерва съгласно IEC 62301 Edition 2.0 (*11) Капацитетът е изчислен с хартия 80 г/м² (*16) Само за Windows (*17) Изтегляне по избор (*23) Консумацията на енергия се измерва с помощта на ENERGY STAR Ver 3.1 тест метод конфигурация на мрежата |
|---|
Възможности за свързване
| Възможности за свързване | Безжична, USB |
|---|---|
| Локален интерфейс | Hi-Speed USB 2.0 |
| Интерфейс за безжична мрежа | Поддръжка на 2.4GHz и 5GHz |
Размери и тегло
| С кашон | 438 (Ш) x 283 (Д) x 519 (В) mm - 8.20кг |
|---|---|
| Без кашон | 356 (Ш) x 360 (Д) x 183 (М) mm - 7.1кг |
Околна среда
| Консумация на електроенергия | Печат: 440 W Печат в тих режим: 270 W Готовност: 43 W Почивка: 3,8 W Дълбок покой: 0,5 W Изключено захранване: 0,08 W (*13) (*23) |
|---|---|
| Сила на звука | Печат: 6,56B(A) Готовност: Нечуваем, Тих режим:6,06B(A), Дълбок покой: Нечуваем (*12) |
| Налягане на звука | Печат от компютър: прибл. 48.0db(A) Готовност: 30.0db(A) Тих режим: 44.0db(A) (*12) |
Условия на околната среда
| Типична консумация на енергия | 0.34 kWh/седмично |
|---|
Спецификации на носителите
| Типове и размери | Стандартна тава A4, Letter, B5 (JIS), B5 (ISO), A5, A5 (дълъг ръб), B6 (JIS), A6, Executive, A4 Short, 16K (195x270 mm) Ширина на слота за ръчно подаване - 76,2 до 215,9 mm, Дължина 127 до 355,6 мм, Плик: COM-10, DL, C5, Monarch, Автоматичен двустранен печат - A4 |
|---|---|
| Тегла | Стандартна тава - Обикновена хартия, тънка хартия, рециклирана хартия, дебела хартия, 60-163 г/м², Слот за ръчно подаване - Обикновена хартия, тънка хартия, дебела хартия, по-дебела хартия, рециклирана хартия, документи, етикети, тънки пликове, дебели пликове, 60-230 г/м2, Автоматичен двустранен печат - Обикновена хартия, тънка хартия, рециклирана хартия, 64-105 г/м2 |
Мрежа
| Wi-Fi Direct™ | Да |
|---|---|
| Безжични приложения | Да |
| Безжична мрежа | 2.4GHz: IEEE 802.11 b/g/n (Infrastructure Mode) IEEE 802.11 g/n (Wi-Fi Direct) 5GHz: IEEE 802.11 a/n (Infrastructure Mode) IEEE 802.11 a/n (Wi-Fi Direct) |
| Защита на безжичната мрежа | SMTP-AUTH, SNMP v3, SSL/TLS (SMTP, HTTP, IPP), 802.1x (EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS), Oauth (SMTP, POP3, IMAP4) WEP 64/128 bit, WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES), WPA3-SAE (AES) *Wi-Fi Direct supports WPA2-PSK (AES) only. |
| Поддръжка на безжична настройка | Да |
Операционни системи и софтуер
| Supported OS | За пълен списък с поддържаните операционни системи, моля посетете support.brother.com |
|---|
Боравене с хартията
| Подаване на хартия | Стандартна тава - 250 листа, Слот за ръчно подаване - 1 лист (*11) |
|---|---|
| Изходяща хартия | 150 листа A4, Печат на плик - Да, от слот за ръчно подаване (*11) |
Печат
| Скорост на двустранен печат, A4 | До 15 изображения в минута |
|---|---|
| Резолюция | До 1200 x 1200dpi |
| Стандартна скорост на черно-бял печат, A4 | 30 страници в минута |
| Автоматичен двустранен печат | Да |
| Време за излизане на първата разпечатка | По-малко от 8.5 секунди |
| Препоръчителен месечен обем | До 2 500 страници |
Функции за защита
| 802.1x | Да |
|---|---|
| Automatic Intrusion Detection | Да |
| Digitally-signed Firmware | Да |
| IP филтър | Да |
| Port based Network Access Control | Да |
| Restrict network protocols | Да |
Важно съобщение за клиента
Ако сте закупили един от следните модели ви съветваме да актуализирате своя фърмуер. Последната версия на фърмуера включва подобрена точност на печата.
Понастоящем най-новата версия е достъпна в секцията Драйвери и файлове за изтегляне на адрес: brother.bg/support
Модели за актуализация:
MFC-L2922DW, MFC-L2862DW, MFC-L2802DW, MFC-L2802DN
DCP-L2640DN, DCP-L2622DW, DCP-L2600D
HL-L2460DN, HL-L2442DW, HL-L2402D
Консумативи
Оригинален барабанен модул Brother DR2590.Капацитет от 15 000 страници.
Оригинална тонер касета Brother TN2590. Печат до 1 200 страници.
Оригинална касета с черен тонер, с голям капацитет Brother TN2590XL. Печат до 3 000 страници.
JAR Computers може да предложи консумативи за "Принтери".
Виж още Принтери Brother
Виж всички Принтери в категорията
| Метод на печат: | Лазерен |
|---|---|
| Цвят: | Монохромен |
| Мрежови възможности: | Жична и Безжична |
| Формат на печат, max: | A4 |
| Скорост на печат/ч.б./, max: | от 21 до 30 стр./мин. |
| Двустранен печат: | Да |
| Разделителна способност на печат: | 1200x1200 dpi |
- 5
2 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
527.99 €
/1032.66 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
495.99 €
/970.07 лв
-
288.16 €
/563.59 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
527.99 €
/1032.66 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
304.99 €
/596.51 лв
-
138.99 €
/271.84 лв
-
134.99 €
/264.02 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
166.26 €
/325.19 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
104.98 €
/205.32 лв
-
40.09 €
/78.41 лв
-
467.56 €
/914.48 лв
-
981.66 €
/1919.97 лв
-
446.75 €
/873.76 лв
-
495.99 €
/970.07 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
300.70 €
/588.12 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
Лазерен принтер Canon i-SENSYS LBP246DW, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40стр/мин, Wi-Fi, LAN, USB, A4
247.10 €
/483.29 лв
-
363.99 €
/711.90 лв
-
200.31 €
/391.76 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
444.44 €
/869.25 лв
-
347.99 €
/680.61 лв
-
231.83 €
/453.43 лв
-
347.99 €
/680.61 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
264.99 €
/518.28 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
279.99 €
/547.61 лв
-
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 4002dw, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, A4
199.99 €
/391.15 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
146.99 €
/287.49 лв
-
96.99 €
/189.70 лв
-
194.99 €
/381.36 лв
-
138.99 €
/271.84 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 4002dw, монохромен, 1200 x 1200 dpi, 40 стр/мин, LAN, Wi-Fi, USB, A4
199.99 €
/391.15 лв
-
84.99 €
/166.23 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
376.99 €
/737.33 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
508.99 €
/995.50 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
389.99 €
/762.75 лв
-
85.99 €
/168.18 лв
88.99 € -
189.99 €
/371.59 лв
-
111.99 €
/219.03 лв
-
495.99 €
/970.07 лв
-
304.99 €
/596.51 лв
-
347.99 €
/680.61 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
271.07 €
/530.18 лв
-
363.99 €
/711.90 лв
-
178.99 €
/350.08 лв
-
527.99 €
/1032.66 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
188.99 €
/369.63 лв
-
104.98 €
/205.32 лв
-
345.99 €
/676.70 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
99.99 € -
264.99 €
/518.28 лв
-
804.99 €
/1574.42 лв
-
142.91 €
/279.51 лв
-
259.99 €
/508.50 лв
-
371.99 €
/727.55 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
358.99 €
/702.12 лв
-
279.99 €
/547.61 лв
-
200.45 €
/392.04 лв
227.63 € -
63.46 €
/124.12 лв
77.29 € -
73.22 €
/143.21 лв
81.36 € -
150.41 €
/294.17 лв
163.17 € -
54.97 €
/107.51 лв
60.01 € -
324.99 €
/635.63 лв
374.99 € -
65.45 €
/128.01 лв
72.56 € -
87.84 €
/171.79 лв
104.89 € -
234.37 €
/458.39 лв
241.28 € -
70.24 €
/137.37 лв
72.47 € -
506.66 €
/990.95 лв
529.52 € -
249.99 €
/488.94 лв
309.99 € -
345.96 €
/676.64 лв
354.69 € -
389.99 €
/762.75 лв
414.99 € -
239.99 €
/469.38 лв
269.99 € -
369.90 €
/723.46 лв
429.99 € -
159.37 €
/311.70 лв
169.97 € -
1539.36 €
/3010.73 лв
1581.16 € -
374.55 €
/732.56 лв
408.56 € -
244.12 €
/477.45 лв
253.97 € -
314.63 €
/615.36 лв
355.16 € -
156.79 €
/306.65 лв
168.99 € -
188.87 €
/369.41 лв
194.76 € -
704.46 €
/1377.80 лв
725.35 € -
179.99 €
/352.03 лв
194.29 € -
201.60 €
/394.29 лв
206.51 € -
94.99 €
/185.78 лв
99.99 € -
128.99 €
/252.28 лв
144.99 € -
248.99 €
/486.98 лв
264.99 € -
85.99 €
/168.18 лв
88.99 €
Мастиленоструен принтер HP OfficeJet Pro 9110b (5A0S3B#686), цветен, 1200x1200, 22 стр/мин, USB, LAN, Wi-Fi, A4136.39 €
/266.76 лв
Лазерен принтер Canon i-SENSYS LBP6030B, монохромен, 2400x600 dpi, 18 стр/мин, USB, A4136.55 €
/267.08 лв
Лазерен принтер HP LaserJet Pro 3002dn, монохромен, 1200x1200dpi, 33 стр/мин, LAN, USB, A4139.67 €
/273.18 лв





















































































