Asus TUF Gaming F16
%EF%BD%9CLaptops%20For%20Gaming%EF%BD%9CASUS%20Global.png)
Game Changer
Geforce RTX 50 Series Laptops
Powered by NVIDIA Blackwell and AI
Supreme Speed. Superior Visuals. DLSS 4 massively increases performance and improves image quality for top games using the power of AI. | Game-Winning Responsiveness NVIDIA Reflex 2 with Frame Warp gives you the ultimate responsiveness, enhancing target acquisition, reaction time, and aim precision. | True-to-Life Graphics Experience cinematic quality visuals at unprecedented speed with full ray tracing and breakthrough neural rendering technologies. |
Inward airflow 2.0 The Arc flow fan shrouds have small cutouts designed to channel small amounts of air into the chassis and over the mainboard, keeping surface-mounted components cooler during extended gaming sessions.
Up to 3° cooler Surface temperature | ![]() |
Staying power When you need to game or work on the go, the 2025 TUF Gaming F16 has more than enough juice to get the job done. A large 90Wh battery allows you to work away from the wall for longer, and USB Type-C charging allows you charging flexibility if you left the power supply at home.
90Wh Battery
50% in 30 min Fast-charging technology | ![]() |
Config specs:
16" (40.64cm), WUXGA (1920 x 1200) IPS, 16:10, 165Hz, 100% sRGB, 75.35% Adobe, Anti-glare, Non-touch screen, NVIDIA Advanced Optimus
NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU, 115W (100W+15W), 8GB GDDR7
1080P FHD IR Camera for Windows Hello, built-in array microphone
Intel Core i7-14650HX, 16C (8P + 8E) / 24T, P-core 2.2 / 5.2GHz, E-core 1.6 / 3.7GHz, 30MB
1x 16GB DDR5-5600MT/s, Support dual channel memory technology, Up to 64GB DDR5
1TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2
Bluetooth 5.3
1x Thunderbolt 4 with support for DisplayPort / G-SYNC (data speed up to 40Gbps)
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C with support for DisplayPort / power delivery (data speed up to 10Gbps)
3x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps)
1x HDMI 2.1 FRL
1x RJ45 LAN port
1x 3.5mm Combo Audio Jack
90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion Battery
280W AC Power Adapter
Backlit Chiclet Keyboard, 1-Zone RGB, БДС кирилизация на клавиатурата
Trusted Platform Module (Firmware TPM)
No OS
35.4 x 26.9 x 1.79 ~ 2.73cm
2.2Kg
Виж още Лаптопи Asus
Виж всички Лаптопи в категорията
| Приложение: | Gaming |
|---|
| Екран размер: | 16" (40.64 cm) |
|---|---|
| Резолюция: | 1920 x 1200 |
| Тип екран: | Матов |
| Тъчскрийн: | Не |
| Видеокарта: | Добавена |
|---|---|
| Модел видеокарта: | GeForce RTX 5060 |
| Специализирана видео памет: | 8 GB |
| Марка процесор: | Intel |
|---|---|
| Серия процесор: | Intel Core i7 |
| Модел процесор: | 14650HX |
| Брой ядра: | 16 ядрен |
| Честота: | 2.2 GHz |
| Turbo Boost до: | 5.2 GHz |
| RAM памет: | 16 GB |
|---|---|
| Тип памет: | DDR5 |
| Твърд диск: | Няма GB |
|---|---|
| SSD: | 1000 GB |
| Безжични мрежи: | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
|---|---|
| Bluetooth: | Да |
| Жична мрежа: | 10/100/1000 |
| Четец на карти: | Няма |
|---|---|
| Уеб камера: | Full HD (1080p) |
| HDMI: | HDMI |
|---|---|
| DisplayPort: | Няма |
| USB 3.X: | 4 |
| Издръжливост на батерията: | Не е указано |
|---|
| Операционна система: | Free DOS |
|---|
| Клавиатура: | Кирилица |
|---|---|
| Подсветка на клавиатурата: | Да |
| Материал: | Пластмаса |
| Цвят: | Сив |
| Тегло: | 2.2 Kg |
| Размери (Ш x Д x В): | 35.4 x 26.9 x 2.73 cm |
| Модел: | ASUS TUF |
|---|---|
| Серия: | Asus TUF Gaming F16 |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



- Asus ProArt
- Asus ROG Flow
- Asus ROG Strix
- Asus ROG Strix G16
- Asus ROG Strix SCAR 16
- Asus ROG Strix SCAR 18
- Asus ROG Zephyrus
- Asus TUF Gaming
- Asus TUF Gaming A15
- Asus TUF Gaming A16
- Asus V16
- Asus VivoBook
- Asus VivoBook 15
- Asus VivoBook 16
- Asus VivoBook 18
- Asus Vivobook Go 15
- Asus ZenBook
- Asus ZenBook 14
- Asus ZenBook 14 OLED
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
5856.58 €
/11454.47 лв
120.00 € лв -
458.99 €
/897.71 лв
120.00 € лв -
998.99 €
/1953.85 лв
120.00 € лв -
458.99 €
/897.71 лв
120.00 € лв -
388.05 €
/758.96 лв
120.00 € лв -
747.21 €
/1461.41 лв
120.00 € лв -
1247.52 €
/2439.94 лв
120.00 € лв -
2353.56 €
/4603.16 лв
120.00 € лв -
2280.35 €
/4459.97 лв
120.00 € лв -
2092.26 €
/4092.10 лв
120.00 € лв -
498.99 €
/975.94 лв
120.00 € лв -
475.86 €
/930.69 лв
120.00 € лв -
1146.31 €
/2241.99 лв
120.00 € лв -
2031.59 €
/3973.44 лв
120.00 € лв -
412.79 €
/807.35 лв
120.00 € лв -
398.99 €
/780.36 лв
120.00 € лв -
388.05 €
/758.96 лв
120.00 € лв -
1413.70 €
/2764.95 лв
120.00 € лв -
824.99 €
/1613.54 лв
120.00 € лв -
1401.83 €
/2741.74 лв
120.00 € лв -
662.16 €
/1295.08 лв
120.00 € лв -
3580.81 €
/7003.45 лв
120.00 € лв -
899.99 €
/1760.23 лв
120.00 € лв -
1129.61 €
/2209.33 лв
120.00 € лв -
924.05 €
/1807.29 лв
120.00 € лв -
911.75 €
/1783.23 лв
120.00 € лв -
538.99 €
/1054.17 лв
120.00 € лв -
612.77 €
/1198.48 лв
120.00 € лв -
248.99 €
/486.98 лв
120.00 € лв -
519.99 €
/1017.01 лв
120.00 € лв -
754.47 €
/1475.61 лв
120.00 € лв -
310.21 €
/606.72 лв
120.00 € лв -
1649.70 €
/3226.53 лв
120.00 € лв -
888.99 €
/1738.71 лв
120.00 € лв -
568.34 €
/1111.58 лв
120.00 € лв -
498.99 €
/975.94 лв
120.00 € лв -
649.99 €
/1271.27 лв
120.00 € лв -
1912.50 €
/3740.52 лв
120.00 € лв -
1294.30 €
/2531.42 лв
120.00 € лв -
1125.48 €
/2201.25 лв
120.00 € лв
-
519.99 €
/1017.01 лв
120.00 € лв -
970.94 €
/1899.00 лв
120.00 € лв -
458.99 €
/897.71 лв
120.00 € лв -
498.99 €
/975.94 лв
120.00 € лв -
739.99 €
/1447.29 лв
120.00 € лв -
799.99 €
/1564.64 лв
120.00 € лв -
495.44 €
/968.99 лв
120.00 € лв -
1398.99 €
/2736.19 лв
120.00 € лв -
778.99 €
/1523.57 лв
120.00 € лв -
134.99 €
/264.02 лв
120.00 € лв -
1174.99 €
/2298.08 лв
120.00 € лв -
398.99 €
/780.36 лв
120.00 € лв -
649.99 €
/1271.27 лв
120.00 € лв -
749.00 €
/1464.92 лв
120.00 € лв -
998.99 €
/1953.85 лв
120.00 € лв -
658.99 €
/1288.87 лв
120.00 € лв -
2099.99 €
/4107.22 лв
120.00 € лв -
714.99 €
/1398.40 лв
120.00 € лв -
584.99 €
/1144.14 лв
120.00 € лв -
729.99 €
/1427.74 лв
120.00 € лв -
899.99 €
/1760.23 лв
120.00 € лв -
1018.99 €
/1992.97 лв
120.00 € лв -
824.99 €
/1613.54 лв
120.00 € лв -
2144.99 €
/4195.24 лв
120.00 € лв -
749.99 €
/1466.85 лв
120.00 € лв -
918.99 €
/1797.39 лв
120.00 € лв -
166.16 €
/324.99 лв
120.00 € лв -
279.89 €
/547.42 лв
120.00 € лв -
538.99 €
/1054.17 лв
120.00 € лв -
918.99 €
/1797.39 лв
120.00 € лв -
498.99 €
/975.94 лв
120.00 € лв -
949.99 €
/1858.02 лв
120.00 € лв -
867.99 €
/1697.64 лв
120.00 € лв -
766.93 €
/1499.99 лв
120.00 € лв -
173.99 €
/340.29 лв
120.00 € лв -
248.99 €
/486.98 лв
120.00 € лв -
1559.99 €
/3051.08 лв
120.00 € лв -
459.99 €
/899.66 лв
120.00 € лв -
1198.99 €
/2345.02 лв
120.00 € лв -
317.00 €
/619.99 лв
120.00 € лв
-
1807.72 €
/3535.59 лв
120.00 € лв -
2847.82 €
/5569.84 лв
120.00 € лв -
554.02 €
/1083.56 лв
120.00 € лв -
1411.46 €
/2760.58 лв
120.00 € лв -
1210.58 €
/2367.70 лв
120.00 € лв -
1361.40 €
/2662.67 лв
120.00 € лв -
986.72 €
/1929.85 лв
120.00 € лв -
1092.34 €
/2136.44 лв
120.00 € лв -
728.34 €
/1424.51 лв
120.00 € лв -
1018.01 €
/1991.06 лв
120.00 € лв -
1126.11 €
/2202.47 лв
120.00 € лв -
3743.87 €
/7322.37 лв
120.00 € лв -
728.34 €
/1424.51 лв
120.00 € лв -
1363.02 €
/2665.84 лв
120.00 € лв -
1081.20 €
/2114.64 лв
120.00 € лв -
4638.42 €
/9071.96 лв
120.00 € лв -
601.78 €
/1176.97 лв
120.00 € лв -
1641.73 €
/3210.95 лв
120.00 € лв -
918.55 €
/1796.54 лв
120.00 € лв -
1584.44 €
/3098.89 лв
120.00 € лв -
601.78 €
/1176.97 лв
120.00 € лв -
601.78 €
/1176.97 лв
120.00 € лв -
1363.02 €
/2665.84 лв
120.00 € лв -
1095.28 €
/2142.19 лв
120.00 € лв -
1867.54 €
/3652.58 лв
120.00 € лв -
494.99 €
/968.12 лв
120.00 € лв -
1456.50 €
/2848.67 лв
120.00 € лв -
1128.59 €
/2207.33 лв
120.00 € лв -
601.78 €
/1176.97 лв
120.00 € лв -
1129.44 €
/2209.00 лв
120.00 € лв -
2098.99 €
/4105.27 лв
120.00 € лв -
1358.99 €
/2657.95 лв
120.00 € лв -
1003.60 €
/1962.87 лв
120.00 € лв -
1003.60 €
/1962.87 лв
120.00 € лв -
1860.16 €
/3638.15 лв
120.00 € лв -
457.30 €
/894.40 лв
120.00 € лв -
1194.99 €
/2337.20 лв
120.00 € лв -
538.99 €
/1054.17 лв
120.00 € лв -
111.55 €
/218.16 лв
120.00 € лв -
1398.99 €
/2736.19 лв
120.00 € лв
Лаптоп Acer Nitro V 17 AI ANV17-41-R5SU(NH.QZKEX.007)(черен), осемядрен AMD Ryzen 7 260, 3.8/5.1GHz, 17.3"(43.94cm)QHD IPS Anti-Glare Display & GF RTX 5070 8GB, 16GB DDR5, 1TB SSD NVMe, 1x USB 4 Type-C, Linux1642.55 €
/3212.54 лв
Лаптоп Apple MacBook Air 15 2025 (MC6K4ZE/A)(Starlight), десетядрен Apple M4 4.46 GHz, 15.3" (38.86cm) Liquid Retina True Tone 500nits IPS Display, 24GB LPDDR5X, 512GB SSD, 2x Thunderbolt 4, macOS1641.73 €
/3210.95 лв
Лаптоп Acer Nitro V 16 ANV16-72-94EH (NH.QZREX.00E), четиринадесетядрен Intel Core 9 270H 2.7/5.8GHz, 16" (40.64cm) WQXGA IPS Anti-Glare Display & GF RTX 5070 8GB (HDMI), 32GB DDR5, 1TB SSD, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C, Linux1654.88 €
/3236.67 лв









%EF%BD%9CLaptops%20For%20Gaming%EF%BD%9CASUS%20Global.png)
%EF%BD%9CLaptops%20For%20Gaming%EF%BD%9CASUS%20Global.png)















































































































