High-Efficiency DrMOS Power Module
Reduce Power Loss during transmission, Ensure Longer-Lasting Performance and Reliability.
Hellhound features a 5+1 phase power design, along with a dedicated 2+1 phase memory power supply. It is equipped with conductive polymer capacitors, offering thermal stability and durability.
Premium-Quality PCB
Enhanced Signal Stability for Uninterrupted Performance
Crafted with 6-layer high-thermal conductivity material with a 2oz power layer, ensure better signal stability during high-frequency transmission.
Features
- Honeywell PTM7950 High-Thermal Conductivity
- Dual BIOS (OC / Silent)
- Intelligent Fan Control
- Highly Efficient Ring Blade Fans
- Reinforced Metal Backplate
- Premium-Quality PCB Design
- High-Efficiency DrMOS Power Module
- TBP Monitoring (12V Source Detection)
- LED Lighting - Artic Blue
- Triple-Ring Fan design
- Supports PCIe 5.0 x16
| Specification | |
|---|---|
| Graphics Engine | AMD Radeon™ RX 9060 XT |
| Model Name | RX9060XT 8G-L/OC |
| Series | Hellhound |
| Stream Processors | 2048 Units |
| Video Memory | 8GB GDDR6 |
| Memory Speed | 20.0 Gbps |
| Memory Interface | 128-bit |
| Engine Clock (OC Mode) | Up to 2740 MHz (Game)¹ / Up to 3310 MHz (Boost)² |
| Engine Clock (Silent Mode) | Up to 2620 MHz (Game)¹ / Up to 3230 MHz (Boost)² |
| Bus Standard | PCIe 5.0 x16 |
| Display Connectors | 1 x HDMI 2.1b, 2 x DisplayPort 2.1a |
| DirectX® Support | 12 |
| OpenGL Support | 4.6 |
| AMD Eyefinity Technology | Supported |
| AMD Stream Technology | Supported |
| AMD Smart Access Memory | Supported |
| Maximum Resolution (DP) | 7680×4320 |
| Maximum Resolution (HDMI) | 7680×4320 |
| Board Dimensions | 310mm × 100mm × 40mm |
| Dimensions (with bracket) | 330mm × 120mm × 40mm |
| Slot Requirement | 2 Slots |
| Minimum System Power (W) | 550W |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Видео карти PowerColor
Виж всички Видео карти в категорията
| GPU производител: | AMD Radeon |
|---|---|
| Капацитет: | 8 GB |
| Тип памет на видеокарта: | GDDR6 |
| Битове (BUS памет): | 128 Bit |
| Интерфейс: | DP HDMI |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
286.33 €
/560.02 лв
-
57.82 €
/113.09 лв
-
1294.79 €
/2532.38 лв
-
690.90 €
/1351.28 лв
-
690.90 €
/1351.28 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
98.51 €
/192.66 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
6.12 €
/11.96 лв
-
6.12 €
/11.96 лв
-
718.99 €
/1406.22 лв
-
514.46 €
/1006.19 лв
-
Видео карта AMD Radeon RX 7600, 8GB, Asus Dual EVO, OC, PCI-E 4.0, GDDR6, 128-bit, DisplayPort, HDMI
309.99 €
/606.29 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
514.46 €
/1006.19 лв
-
514.46 €
/1006.19 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
5154.24 €
/10080.82 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5060, 8GB, MSI Ventus 2X, OC, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
394.57 €
/771.72 лв
-
17.80 €
/34.82 лв
-
17.80 €
/34.82 лв
-
705.76 €
/1380.35 лв
-
234.90 €
/459.42 лв
-
243.74 €
/476.72 лв
-
915.44 €
/1790.44 лв
-
449.46 €
/879.07 лв
-
71.27 €
/139.38 лв
-
318.95 €
/623.82 лв
-
354.99 €
/694.30 лв
-
75.25 €
/147.19 лв
-
1039.99 €
/2034.04 лв
-
1039.99 €
/2034.04 лв
-
598.99 €
/1171.52 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
318.99 €
/623.89 лв
328.99 € -
718.99 €
/1406.22 лв
-
793.99 €
/1552.91 лв
-
723.99 €
/1416.00 лв
-
739.99 €
/1447.29 лв
-
752.99 €
/1472.72 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5080, 16GB, MSI Ventus 3X OC, PCI-E 5.0, GDDR7, 256-bit, DisplayPort, HDMI
1348.99 €
/2638.40 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5070, 12GB, Palit Infinity 3, PCI-E 5.0, GDDR7, 192-bit, DisplayPort, HDMI
648.99 €
/1269.31 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
748.99 € -
354.99 €
/694.30 лв
-
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
418.99 €
/819.47 лв
453.99 € -
102.81 €
/201.08 лв
-
529.99 €
/1036.57 лв
-
808.99 €
/1582.25 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5080, 16GB, Gainward Phoenix, PCI-E 5.0, GDDR7, 256-bit, DisplayPort, HDMI
1318.99 €
/2579.72 лв
-
764.99 €
/1496.19 лв
-
743.99 €
/1455.12 лв
777.99 € -
738.99 €
/1445.34 лв
798.99 € -
Видео карта AMD Radeon RX 7600, 8GB, Asus Dual EVO, OC, PCI-E 4.0, GDDR6, 128-bit, DisplayPort, HDMI
309.99 €
/606.29 лв
-
1328.99 €
/2599.28 лв
1413.99 € -
37.19 €
/72.74 лв
-
Видео карта AMD Radeon RX 9060 XT, 8GB, Acer Nitro, OC, PCI-E 5.0, GDDR6, 128-bit, DisplayPort, HDMI
459.99 €
/899.66 лв
-
873.99 €
/1709.38 лв
908.99 € -
838.99 €
/1640.92 лв
-
1139.99 €
/2229.63 лв
1239.99 € -
863.99 €
/1689.82 лв
894.98 €
-
22.50 €
/44.01 лв
24.42 € -
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
418.99 €
/819.47 лв
453.99 € -
698.99 €
/1367.11 лв
748.99 € -
863.99 €
/1689.82 лв
894.98 € -
1328.99 €
/2599.28 лв
1413.99 € -
42.90 €
/83.91 лв
45.83 € -
738.99 €
/1445.34 лв
798.99 € -
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
873.99 €
/1709.38 лв
908.99 € -
743.99 €
/1455.12 лв
777.99 € -
1139.99 €
/2229.63 лв
1239.99 € -
318.99 €
/623.89 лв
328.99 €
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost OC, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI427.06 €
/835.25 лв
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Palit Dual, OC, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI425.22 €
/831.65 лв
Видео карта Nvidia GF RTX 5060, 8GB, Inno3D Twin X2, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI425.01 €
/831.25 лв


























































