GeForce RTX™ 5070 Ti 16G GAMING TRIO OC WHITE
Strength and Artistry
Building on MSI's heritage, GAMING TRIO embodies the passion of gamers with a sleek exterior that erupts with vibrant lights amidst bold lines and sharp edges. LED lighting is diffused through a frosted cover and a dragon totem that radiate energy.
- Powered by the NVIDIA Blackwell architecture and DLSS 4
- Core Clocks:
Extreme Performance: 2580 MHz (MSI Center)
Boost: 2572 MHz (GAMING & SILENT Mode) - TRI FROZR 4 Thermal Design: Upgraded fans, airflow control, and thermal design deliver superior cooling and quieter operation.
- STORMFORCE Fan: Seven fan blades, claw texturing, and a circular arc are designed for optimal airflow with minimal noise.
- Nickel-plated Copper Baseplate: Heat from the GPU and memory is swiftly captured by a nickel-plated copper baseplate and transferred.
- Core Pipes feature a square design to maximize contact with the GPU baseplate for optimal thermal management.
- Metal Backplate: A reinforcing metal backplate with airflow vents and thermal pads enhances cooling.
- Wave Curved 4.0: Precision-engineered wave edges with a high-low fin design enhance airflow and reduce turbulence.
- Air Antegrade Fin 2.0: The fins feature a V-shaped cutout and a high-low design at the airflow passthrough to optimize flow efficiency.
- Dual BIOS gives you the choice to prioritize for full performance in GAMING mode or low noise in SILENT mode.
- MSI Center: The exclusive MSI Center software lets you monitor, tweak and optimize MSI products in real-time.
- Afterburner software takes full control with the most recognized and widely used graphics card overclocking software in the world.
| Specification | |
|---|---|
| Model Name | GeForce RTX™ 5070 Ti 16G GAMING TRIO OC |
| Product Code | G507T-16GTCW |
| Graphics Processing Unit | NVIDIA GeForce RTX™ 5070 Ti |
| Interface | PCI Express® Gen 5 |
| Core Clocks | Extreme Performance: 2580 MHz (MSI Center) Boost: 2572 MHz (GAMING & SILENT Mode) |
| CUDA® Cores | 8960 Units |
| Memory Speed | 28 Gbps |
| Memory | 16GB GDDR7 |
| Memory Bus | 256-bit |
| Output | DisplayPort x 3 (v2.1b) HDMI™ x 1 (HDMI™ 2.1b: up to 4K 480Hz or 8K 120Hz with DSC, Gaming VRR, HDR) |
| HDCP Support | Yes |
| Power Consumption | 300 W |
| Power Connectors | 16-pin x 1 (ATX 3.1 PSU recommended) |
| Recommended PSU | 750 W |
| Card Dimension (mm) | 338 x 140 x 50 mm |
| Weight (Card / Package) | 1310 g / 1833 g |
| DirectX Version Support | 12 Ultimate |
| OpenGL Version Support | 4.6 |
| Maximum Displays | 4 |
| G-SYNC® Technology | Yes |
| Digital Maximum Resolution | 7680 x 4320 |
JAR Computers може да предложи ремонт/смяна/монтаж в наш сервиз или при партньор.
Виж още Видео карти MSI
Виж всички Видео карти в категорията
| GPU производител: | nVidia |
|---|---|
| Капацитет: | 16 GB |
| Тип памет на видеокарта: | GDDR7 |
| Битове (BUS памет): | 256 Bit |
| Интерфейс: | DP HDMI |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
286.33 €
/560.02 лв
-
57.82 €
/113.09 лв
-
1294.79 €
/2532.38 лв
-
690.90 €
/1351.28 лв
-
690.90 €
/1351.28 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
98.51 €
/192.66 лв
-
2181.08 €
/4265.82 лв
-
6.12 €
/11.96 лв
-
6.12 €
/11.96 лв
-
718.99 €
/1406.22 лв
-
514.46 €
/1006.19 лв
-
Видео карта AMD Radeon RX 7600, 8GB, Asus Dual EVO, OC, PCI-E 4.0, GDDR6, 128-bit, DisplayPort, HDMI
309.99 €
/606.29 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
514.46 €
/1006.19 лв
-
514.46 €
/1006.19 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
5154.24 €
/10080.82 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
1848.15 €
/3614.67 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5060, 8GB, MSI Ventus 2X, OC, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
394.57 €
/771.72 лв
-
17.80 €
/34.82 лв
-
17.80 €
/34.82 лв
-
705.76 €
/1380.35 лв
-
234.90 €
/459.42 лв
-
243.74 €
/476.72 лв
-
915.44 €
/1790.44 лв
-
449.46 €
/879.07 лв
-
71.27 €
/139.38 лв
-
318.95 €
/623.82 лв
-
354.99 €
/694.30 лв
-
75.25 €
/147.19 лв
-
1039.99 €
/2034.04 лв
-
1039.99 €
/2034.04 лв
-
598.99 €
/1171.52 лв
-
40.90 €
/79.99 лв
-
318.99 €
/623.89 лв
328.99 € -
718.99 €
/1406.22 лв
-
793.99 €
/1552.91 лв
-
723.99 €
/1416.00 лв
-
739.99 €
/1447.29 лв
-
752.99 €
/1472.72 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5080, 16GB, MSI Ventus 3X OC, PCI-E 5.0, GDDR7, 256-bit, DisplayPort, HDMI
1348.99 €
/2638.40 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5070, 12GB, Palit Infinity 3, PCI-E 5.0, GDDR7, 192-bit, DisplayPort, HDMI
648.99 €
/1269.31 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
-
698.99 €
/1367.11 лв
748.99 € -
354.99 €
/694.30 лв
-
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
418.99 €
/819.47 лв
453.99 € -
102.81 €
/201.08 лв
-
529.99 €
/1036.57 лв
-
808.99 €
/1582.25 лв
-
Видео карта Nvidia GF RTX 5080, 16GB, Gainward Phoenix, PCI-E 5.0, GDDR7, 256-bit, DisplayPort, HDMI
1318.99 €
/2579.72 лв
-
764.99 €
/1496.19 лв
-
743.99 €
/1455.12 лв
777.99 € -
738.99 €
/1445.34 лв
798.99 € -
Видео карта AMD Radeon RX 7600, 8GB, Asus Dual EVO, OC, PCI-E 4.0, GDDR6, 128-bit, DisplayPort, HDMI
309.99 €
/606.29 лв
-
1328.99 €
/2599.28 лв
1413.99 € -
37.19 €
/72.74 лв
-
Видео карта AMD Radeon RX 9060 XT, 8GB, Acer Nitro, OC, PCI-E 5.0, GDDR6, 128-bit, DisplayPort, HDMI
459.99 €
/899.66 лв
-
873.99 €
/1709.38 лв
908.99 € -
838.99 €
/1640.92 лв
-
1139.99 €
/2229.63 лв
1239.99 € -
863.99 €
/1689.82 лв
894.98 €
-
22.50 €
/44.01 лв
24.42 € -
Видео карта Nvidia GF RTX 5060 Ti, 8GB, Gainward Ghost, PCI-E 5.0, GDDR7, 128-bit, DisplayPort, HDMI
418.99 €
/819.47 лв
453.99 € -
698.99 €
/1367.11 лв
748.99 € -
863.99 €
/1689.82 лв
894.98 € -
1328.99 €
/2599.28 лв
1413.99 € -
42.90 €
/83.91 лв
45.83 € -
738.99 €
/1445.34 лв
798.99 € -
748.99 €
/1464.90 лв
809.99 € -
873.99 €
/1709.38 лв
908.99 € -
743.99 €
/1455.12 лв
777.99 € -
1139.99 €
/2229.63 лв
1239.99 € -
318.99 €
/623.89 лв
328.99 €
Видео карта Nvidia GF 210, 1GB, BIOSTAR, PCI-E 2.0 x16, 64-bit, DDR3, HDMI, DVI, D-SUB41.35 €
/80.87 лв
Видео карта Nvidia GF GT 610, 2GB, Biostar, PCI-E 2.0, SDDR3, 64-bit, HDMI, DVI, VGA56.83 €
/111.15 лв
Видео карта Nvidia GeForce GT 710, 2GB, MSI, PCI-E2.0, DDR3, 64bit, HDMI, DVI57.82 €
/113.09 лв



















































