Qnap TS-432X-4G
Unlock the potential of 4-bay storage capacity and harness the speed of 10GbE with the TS-432X! This versatile storage solution offers secure backup, rapid transmission, support for container applications, and much more. Cost-effective yet powerful, the TS-432X streamlines workflow efficiency without exceeding your budget.
Quad-core for multitasking
Quad-core 2.0GHz processor and 4 GB non-ECC RAM (expandable to 16 GB, supports ECC RAM)
High-speed 10GbE SFP+
Single-port 10GbE connectivity enhances transfer speed for intensive data transmission and shortens backup time.
2.5GbE is a must!
Leverage SMB Multichannel or Port Trunking with built-in dual 2.5GbE ports to increase bandwidth and access speed.
PCIe Gen 3 expandability
Install a PCIe expansion card to add 2.5/5/10GbE connectivity or M.2 SSD slots to the NAS for more I/O potential.
Faster USB transfer and backup
Two USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) ports with One Touch Copy support allow faster backup to/from USB devices.
Centralized backup and snapshot protection
Easily back up different types of data and endpoints and create snapshots regularly to prevent ransomware threats.
| CPU | AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL524, 4-core, 2.0GHz |
| CPU Architecture | 64-bit ARM |
| Floating Point Unit | |
| Encryption Engine | |
| System Memory | 4 GB SODIMM DDR4 |
| Maximum Memory | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Memory Slot | 1 x SODIMM DDR4 Support ECC memory |
| Flash Memory | 512 MB (Dual boot OS protection) |
| Drive Bay | 4 x 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s |
| Drive Compatibility | 3.5-inch bays: 3.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA hard disk drives 2.5-inch SATA solid state drives |
| Hot-swappable | |
| SSD Cache Acceleration Support | |
| 2.5 Gigabit Ethernet Port (2.5G/1G/100M) | 2(2.5G/1G/100M) |
| 10 Gigabit Ethernet Port | 1 x 10GbE SFP+ |
| Wake on LAN (WOL) | |
| Jumbo Frame | |
| PCIe Slot | 1 Card dimensions for PCIe slot:190 x 68.9x 18.76 mm / 7.48 x 2.71 x 0.74 inches. |
| USB 3.2 Gen 1 port | 2 |
| Form Factor | Tower |
| LED Indicators | Power, Status, LAN, USB, HDD1-4 |
| Buttons | Power, Reset, USB Auto Copy |
| Dimensions (HxWxD) | 165 × 170 × 226.5 mm |
| Weight (Net) | 1.99 kg |
| Weight (Gross) | 4.8 kg |
| Operating Temperature | 0 - 40 °C (32°F - 104°F) |
| Storage Temperature | -20 - 70°C (-4°F - 158°F) |
| Relative Humidity | 5-95% RH non-condensing, wet bulb: 27˚C (80.6˚F) |
| Power Supply Unit | 90W adapter (12VDC), 100-240VAC |
| Fan | 1 x 120mm, 12VDC |
Виж още Мрежови дискове NAS Qnap
Виж всички Мрежови дискове NAS в категорията
| Формфактор: | Tower |
|---|---|
| Капацитет: | Неокомплектован GB |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
56.86 €
/111.21 лв
-
133.73 €
/261.55 лв
-
135.92 €
/265.84 лв
-
243.99 €
/477.20 лв
-
291.34 €
/569.81 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
274.99 €
/537.83 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
112.47 €
/219.97 лв
-
79.43 €
/155.35 лв
-
259.99 €
/508.50 лв
-
65.41 €
/127.93 лв
-
14.76 €
/28.87 лв
-
196.46 €
/384.24 лв
-
11.26 €
/22.01 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
474.58 €
/928.19 лв
-
146.82 €
/287.15 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
88.15 €
/172.41 лв
-
92.36 €
/180.65 лв
-
115.04 €
/224.99 лв
-
142.64 €
/278.97 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
628.99 €
/1230.20 лв
-
593.99 €
/1161.74 лв
-
194.11 €
/379.64 лв
-
140.75 €
/275.28 лв
-
146.82 €
/287.15 лв
-
135.46 €
/264.94 лв
-
229.99 €
/449.82 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
189.83 €
/371.28 лв
-
61.62 €
/120.53 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
296.39 €
/579.70 лв
-
38.99 €
/76.26 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
159.99 € -
37.99 €
/74.30 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
178.99 €
/350.07 лв
-
163.99 €
/320.74 лв
-
588.99 €
/1151.96 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
398.99 €
/780.36 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
813.99 €
/1592.03 лв
-
159.99 €
/312.91 лв
-
279.99 €
/547.61 лв
-
649.99 €
/1271.27 лв
-
768.99 €
/1504.01 лв
-
29.28 €
/57.28 лв
-
553.99 €
/1083.51 лв
-
198.99 €
/389.19 лв
-
238.99 €
/467.42 лв
-
118.99 €
/232.72 лв
-
228.99 €
/447.87 лв
-
199.99 €
/391.15 лв
-
164.99 €
/322.69 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
94.27 €
/184.38 лв
-
333.99 €
/653.23 лв
-
348.99 €
/682.57 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
224.99 €
/440.04 лв
-
349.99 €
/684.52 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
107.99 €
/211.21 лв
-
243.99 €
/477.20 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
142.64 €
/278.97 лв
-
98.99 €
/193.61 лв
-
120.42 €
/235.52 лв
-
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
108.99 €
/213.17 лв
139.99 € -
164.99 €
/322.69 лв
184.99 € -
102.54 €
/200.56 лв
131.22 € -
589.99 €
/1153.92 лв
604.99 € -
168.99 €
/330.52 лв
189.99 € -
224.99 €
/440.04 лв
238.99 € -
99.99 €
/195.56 лв
128.99 € -
87.49 €
/171.11 лв
89.99 € -
279.78 €
/547.21 лв
283.99 € -
158.99 €
/310.96 лв
164.99 € -
94.99 €
/185.78 лв
128.99 € -
148.99 €
/291.40 лв
159.99 €
Мрежови диск (NAS) Qnap TS-253E-8G, четириядрен Intel Celeron J6412 4 2.6GHz, без твърд диск (2x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 1x LAN774.83 €
/1515.43 лв
Мрежови диск (NAS) Synology DS925+, четириядрен AMD Ryzen V1500B 2.20GHz, без твърд диск, 2x 2.5GbE RJ-45, 2x USB 3.2 Gen 1768.99 €
/1504.01 лв
Мрежови диск (NAS) QNAP HS-264-8G, четириядрен Jasper Lake Intel Celeron N5105 2.0/2.9 GHz, без твърд диск (2x SATA 6Gb/s), 8GB DDR4, 2x (2.5G/1G/100M/10M)870.55 €
/1702.64 лв


























































































