Product Description
A USB Video Class (UVC) compliant video camera designed for teleconferencing applications on desktop or laptop. It's a reliable digital video device to transfer video data with HD quality through a high-speed USB interface in Full HD mode delivers clear images for all your videoconferencing needs.It's easy to operate, and functional mechanical mechanism creates an excellent user experience.The built-in dual microphones provide clear audio that you can count on. It feeds or streams its image in real-time through a computer to a computer network, and also delivers fast and secure facial recognition for Windows Hello.
Top Features
- Enjoy pixel-perfect high definition FHD 1080P video with 1/2.9-inch RGB sensor size.
- Better video quality thanks to Temporal-domain noise reduction(3DNR).
- Effortless automatic login with facial recognition technology.
- Two integrated mics capture clear audio from every angle.
- Plug-and-play USB connectivity for easy setup.
- Capture everything with wide view 95° lens plus 360° pan/tilt controls.
- Premium quality internal slicing privacy shutter.
- Type C to A connections support any PC or notebook.
- Windows Hello 4.X compatible.
- Extra long 1.8m replaceable cable.
Specifications
| Supported OS | Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 Mac OS X 10.14 or higher Ubuntu 20.04 Chromebook 85.0.4181.3 |
| Record Resolution & Frame Rate | 640 x 480@ 30 fps 1280 x 720@ 30fps 1920 x 1080 @ 30fps |
| Smart Find Visibility | Yes |
| Other Electrical Specifications | 1 x Video/Audio ON/OFF indicator: white |
| Maximum Relative Humidity (%) | 90% |
| Minimum Relative Humidity (%) | 0% |
| Maximum Operating Temperature | 40 degrees Celsius (104 degrees Fahrenheit) |
| Minimum Operating Temperature | -5 degrees Celsius (23 degrees Fahrenheit) |
| Hardware Requirements | USB 2.0 Interface |
| Connectivity | Wired |
| Agency Approvals | CE for EU/EFTA FCC and ICES for North America CB(62368 -1) KCC for South Korea BSMI for TW VCCI for Japan UKR for Ukraine SASO for Saudi Arabia EAC for Russia/CU VCCI for Japan NOM for Mexico BIS for India UKCA for UK |
| Product Weight | 190 g(0.42 lb) |
| Height | 56.3 mm (2.22 in) |
| Depth | 63mm (2.48 in) |
| Length | 120 mm (4.72 in) |
| Color | Black |
| Special/Added Features | Privacy shutter to physically cover webcam lens |
| Audio-Video Controls | Video and microphones functions enable/disable via PC |
| Integrated Microphone | Two Build-in Mic |
| Video Coding | MJPEG YUY2 |
| Shooting Angle | Pan & Tilt |
| Capture Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Camera Pixel | 2.8μm x 2.8μm |
| Camera FOV | DFOV 95° |
| IO Ports | USB-C |
| Power Input | 5 V, 900 mA |
Виж още Уеб камери Lenovo
Виж всички Уеб камери в категорията
| Вграден микрофон: | Да |
|---|---|
| Разделителна способност (max): | 1920x1080 |
| Интерфейс: | USB-C |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта



-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
56.54 €
/110.58 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
37.95 €
/74.22 лв
-
82.99 €
/162.31 лв
84.99 € -
74.99 €
/146.67 лв
-
136.08 €
/266.16 лв
-
87.99 €
/172.09 лв
-
71.87 €
/140.57 лв
-
12.86 €
/25.16 лв
-
60.75 €
/118.82 лв
-
Уеб камера Logitech Brio 100 (960-001585), микрофон, Full HD (1920x1080@30fps), защитен капак, черна
39.99 €
/78.21 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
76.99 €
/150.58 лв
81.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
87.99 €
/172.09 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
39.99 €
/78.21 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
70.58 €
/138.04 лв
-
79.98 €
/156.43 лв
-
35.77 €
/69.96 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
182.98 €
/357.88 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
203.99 €
/398.97 лв
-
123.45 €
/241.45 лв
-
141.94 €
/277.62 лв
-
70.71 €
/138.29 лв
-
87.99 €
/172.09 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
95.99 €
/187.74 лв
102.25 € -
17.69 €
/34.60 лв
-
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
75.95 €
/148.54 лв
-
52.74 €
/103.15 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
30.99 € -
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
87.99 €
/172.09 лв
-
79.98 €
/156.43 лв
-
56.98 €
/111.44 лв
58.99 € -
82.99 €
/162.31 лв
84.99 € -
39.99 €
/78.21 лв
-
74.99 €
/146.67 лв
-
Уеб камера Logitech Brio 100 (960-001585), микрофон, Full HD (1920x1080@30fps), защитен капак, черна
39.99 €
/78.21 лв
-
22.18 €
/43.39 лв
-
58.99 €
/115.37 лв
64.99 € -
182.98 €
/357.88 лв
-
178.95 €
/349.99 лв
-
203.99 €
/398.97 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
148.99 €
/291.40 лв
-
25.05 €
/48.99 лв
-
76.99 €
/150.58 лв
81.99 € -
95.99 €
/187.74 лв
102.25 € -
35.16 €
/68.77 лв
-
53.99 €
/105.60 лв
-
119.99 €
/234.68 лв
149.99 € -
544.99 €
/1065.91 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
58.79 € -
46.99 €
/91.90 лв
-
69.99 €
/136.89 лв
-
184.99 €
/361.81 лв
-
25.99 €
/50.83 лв
-
64.99 €
/127.11 лв
-
510.78 €
/999.00 лв
-
632.46 €
/1236.99 лв
-
Видеорегистратор Esperanza XDR102, камера за автомобил, Full HD, LCD дисплей, MicroSD до 32GB, черен
15.00 €
/29.34 лв
15.56 € -
318.72 €
/623.37 лв
-
81.99 €
/160.36 лв
-
59.99 €
/117.33 лв
-
8.50 €
/16.62 лв
-
9.99 €
/19.54 лв
-
121.01 €
/236.68 лв
-
113.80 €
/222.57 лв
-
91.06 €
/178.10 лв
94.15 € -
87.16 €
/170.48 лв
98.46 € -
87.16 €
/170.48 лв
98.46 € -
Видеорегистратор Esperanza XDR102, камера за автомобил, Full HD, LCD дисплей, MicroSD до 32GB, черен
15.00 €
/29.34 лв
15.56 € -
22.99 €
/44.96 лв
25.05 € -
119.99 €
/234.68 лв
149.99 € -
76.99 €
/150.58 лв
81.99 € -
54.99 €
/107.55 лв
58.79 € -
58.99 €
/115.37 лв
64.99 € -
95.99 €
/187.74 лв
102.25 € -
56.98 €
/111.44 лв
58.99 € -
82.99 €
/162.31 лв
84.99 € -
19.99 €
/39.10 лв
20.45 € -
29.99 €
/58.66 лв
30.99 €
Уеб камера Logitech Brio 300 (960-001448), микрофон, Full HD (1920x1080@30fps), USB-C, розова54.99 €
/107.55 лв
Уеб камера Streamplify CAM, Full HD, микрофон, Autofocus, USB, черна52.74 €
/103.15 лв
Уеб камера Hama C-850 Pro, микрофон, QHD/30FPS, USB, ринг светлина, черна56.54 €
/110.58 лв


































































