Product benefits
- Easy and quick installation
Areas of application
- Bathrooms
Product features
- Type of protection: IP44
- Controllable via LEDVANCE SMART+ App (with minimum Android 8.0 or iOS 14.0)
- Controllable via voice control available: Google Assistant or Amazon Alexa
- Adjustable color temperature via Tunable White: 3,000…6,500 K
- Dimmable
- Network protocol: WiFi
Electrical data
| Nominal wattage | 12.00 W |
| Nominal voltage | 220…240 V |
| Mains frequency | 50…60 Hz |
| Nominal current | 51.000 mA |
| Inrush current | 0.03 A |
| Inrush current time Th50 | 100 µs |
| Power factor λ | > 0.90 |
| Total harmonic distortion | < 20 % |
| Protection class | II |
| Operating mode | External LED driver |
Photometrical data
| Luminous flux | 900 lm |
| Total luminous flux of contained light sources | 1200 lm |
| Luminous efficacy | 80 lm/W |
| Color temperature | 3000…6500 K |
| Light color (designation) | Tunable White |
| Color rendering index Ra | > 80 |
| Standard deviation of color matching | < 6 sdcm |
| Photobiological safety group acc. to EN62778 | RG0 |
| Photobiological safety group acc. to EN62471 | RG0 |
| Beam angle | 110 ° |
Materials & Colors
| Product color | White |
| Housing color | White |
| Body material | Steel |
| Cover material | Polycarbonate (PC) |
| Mercury content | 0.0 mg |
Application & Mounting
| Ambient temperature range | -20…+40 °C |
| Temperature range at storage | -20…+80 °C |
| Type of connection | Screw terminal |
| Type of protection | IP44 |
| Protection class IK (shock resistance) | IK03 |
| Dimmable | Yes |
| Type of dimming | WiFi |
| Mounting type | Surface |
| Mounting location | Ceiling |
| Application environment | Indoor |
| LED module replaceable | Not replaceable |
| With light source | Yes |
Lifespan
| Lifespan L70/B50 at 25 °C | 30000 h |
| Number of switching cycles | 15000 |
Emergency lighting
| Type of emergency operation test | None |
| Integrated test switch | No |
Certificates & Standards
| Standards | CE, UKCA |
| Luminaire with limited surface temperature, "D sign" | No |
Виж още Смарт автоматизация Ledvance
Виж всички Смарт автоматизация в категорията
| Тип: | Смарт лампа |
|---|---|
| Вид: | Димиращо устройство |
| Приложение: | Осветление |
- 5
0 ревюта
- 4
0 ревюта
- 3
0 ревюта
- 2
0 ревюта
- 1
0 ревюта
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
557.25 €
/1089.90 лв
-
491.11 €
/960.53 лв
-
49.99 €
/97.77 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
5.47 €
/10.70 лв
-
65.13 €
/127.38 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
354.99 €
/694.30 лв
-
557.30 €
/1089.99 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
1008.31 €
/1972.07 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
9.40 €
/18.38 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
557.30 €
/1089.99 лв
-
256.11 €
/500.91 лв
-
557.30 €
/1089.99 лв
-
619.51 €
/1211.65 лв
-
634.80 €
/1241.56 лв
-
523.79 €
/1024.45 лв
-
11.05 €
/21.62 лв
-
13.24 €
/25.89 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
20.45 €
/39.99 лв
-
256.11 €
/500.91 лв
-
108.50 €
/212.20 лв
-
54.63 €
/106.84 лв
-
27.05 €
/52.91 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
40.64 €
/79.49 лв
-
476.18 €
/931.33 лв
-
557.30 €
/1089.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
523.79 €
/1024.45 лв
-
1008.31 €
/1972.07 лв
-
256.11 €
/500.91 лв
-
19.63 €
/38.39 лв
-
5.47 €
/10.70 лв
-
30.36 €
/59.37 лв
-
21.98 €
/42.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
453.99 €
/887.93 лв
-
30.63 €
/59.90 лв
-
269.99 €
/528.05 лв
-
41.99 €
/82.13 лв
-
354.99 €
/694.30 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
258.99 €
/506.54 лв
-
90.98 €
/177.94 лв
-
14.99 €
/29.32 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
619.51 €
/1211.65 лв
-
38.34 €
/74.99 лв
-
13.98 €
/27.34 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
26.57 €
/51.98 лв
-
94.99 €
/185.78 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
25.05 €
/48.99 лв
-
42.99 €
/84.08 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
102.25 €
/199.99 лв
-
309.99 €
/606.29 лв
-
54.99 €
/107.55 лв
60.00 € -
24.03 €
/46.99 лв
-
15.33 €
/29.99 лв
-
99.99 €
/195.56 лв
-
69.85 €
/136.62 лв
-
35.99 €
/70.39 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
69.17 €
/135.28 лв
-
7.66 €
/14.99 лв
-
23.93 €
/46.80 лв
35.33 € -
14.62 €
/28.60 лв
16.57 € -
874.01 €
/1709.41 лв
982.84 € -
29.86 €
/58.39 лв
35.33 € -
30.40 €
/59.46 лв
32.43 € -
19.88 €
/38.89 лв
80.92 € -
17.99 €
/35.18 лв
25.56 € -
18.45 €
/36.08 лв
22.71 € -
17.99 €
/35.18 лв
19.18 € -
17.99 €
/35.18 лв
20.38 € -
27.24 €
/53.28 лв
34.98 € -
20.38 €
/39.86 лв
22.72 € -
19.08 €
/37.31 лв
21.55 € -
29.86 €
/58.39 лв
35.33 € -
12.46 €
/24.37 лв
15.34 € -
23.93 €
/46.80 лв
25.56 € -
17.99 €
/35.18 лв
19.18 € -
17.99 €
/35.18 лв
19.18 € -
17.55 €
/34.32 лв
17.99 € -
17.55 €
/34.32 лв
23.62 € -
14.54 €
/28.44 лв
17.85 € -
20.38 €
/39.86 лв
26.31 € -
16.62 €
/32.51 лв
17.81 € -
32.25 €
/63.08 лв
41.09 € -
14.56 €
/28.47 лв
14.99 € -
23.93 €
/46.80 лв
30.67 € -
26.31 €
/51.47 лв
30.67 € -
23.93 €
/46.80 лв
27.40 € -
15.58 €
/30.47 лв
17.76 € -
17.97 €
/35.14 лв
19.16 € -
23.93 €
/46.80 лв
29.86 € -
58.45 €
/114.32 лв
60.19 € -
30.75 €
/60.15 лв
40.68 € -
17.81 €
/34.83 лв
21.34 € -
21.55 €
/42.15 лв
23.93 € -
1060.79 €
/2074.72 лв
1142.85 € -
26.31 €
/51.47 лв
35.33 € -
29.86 €
/58.39 лв
35.77 € -
17.81 €
/34.83 лв
18.99 € -
12.46 €
/24.37 лв
13.63 €
Смарт контакт Edimax SP-1123WT, управляем, 3x Schuko, включване/изключване през iPhone и Android, Wi-Fi, 4x USB-A, бял48.74 €
/95.32 лв
Смарт контакт Edimax SP-1122WTO, Wi-Fi, 2 гнезда, Android/iOS, черен48.74 €
/95.32 лв
Смарт контакт TP-Link Tapo P100 4-pack, Wi-Fi, Bluetooth 4.2, Android/iOS, бял47.01 €
/91.94 лв









































































































