Фототелескопът Levenhuk Kelvin Nova BASE 60/500 е Вашият личен пътеводител за лунната повърхност. Той ще Ви покаже най-известните кратери като Тихо, Клавий, Коперник и Платон. Ще видите също по-малко известни, като например триото Магинус, Кирх и Катарина. Чрез този инструмент не само ще видите терена, но и ще разгледате неговите детайли: лунни тераси, върхове, пукнатини и планински хребети. Можете да заснемете веднага тези красиви гледки, като правите снимки или видеозаписи, само с помощта на Вашия смартфон.
Levenhuk Kelvin Nova BASE 60/500 може също така да се насочва към планетите. Той ще Ви покаже, че те не са само точки в небето. Вместо това ще можете да различите формата на Сатурн, да видите големите спътници на Юпитер и да забележите сърпа на Венера. Всичко това може да се направи без каквито е да било подготовка или обучение. Дръжката за панорамиране на монтировката прави фототелескопа много лесен за използване, като Ви позволява да се насочвате към целта, точно както това става при обикновената зрителна тръба.
Изображението в окуляра е "с горната страна нагоре" и е привично за окото, а не обърнато, както е при другите рефракторни телескопи. Поради това с Nova BASE 60/500 можете да наблюдавате и снимате не само Космоса, но и планини, дървета, диви животни и птици.
Комплектът включва дистанционно управление на затвора с Bluetooth за Вашия смартфон. То Ви помага да правите снимки, без да докосвате телескопа. По този начин ще предпазите Вашите ценни изображения от размазване и петна.
Конструкцията е компактна и лека, а фототелескопът се сглобява бързо и лесно, което прави Levenhuk Kelvin Nova BASE 60/500 отличен избор за начинаещи астрономи и любители на мобилната фотография от всяка възраст.
Основни характеристики:
- Дистанционно управление на затвора с Bluetooth осигурява отчетливи снимки без размазване
- Универсалният адаптер за смартфон е съвместим с всички телефони iPhone и устройства с Android
- Запаметявайте снимки директно във Вашата галерия за незабавно споделяне
- Показаното правилно ориентирано изображение е идеално, както за астрономически, така и за наземни наблюдения
- Стабилен алуминиев триножник осигурява стабилност върху всяка повърхност
- Удобна поставка за принадлежности държи вашето оборудване под ръка
- В кутията е включен отличен подарък "всичко в едно" с всичко, от което се нуждаете
Комплектът включва:
- Оптична тръба на телескопа
- Адаптер за смартфон
- Дистанционен спусък Bluetooth
- Азимутална монтировка
- Оптичен визьор 5x24
- Диагонално огледало 90°
- Окуляр Kellner MA 10 mm
- Окуляр Kellner MA 20 mm
- Лунен филтър
- Леща на Барлоу с увеличение 3x
- Алуминиев триножник
- Поставка за принадлежности
- Ръководство за потребителя и гаранция
| Марка | Kelvin |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555028194 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 79x21x30 cm |
| Транспортно тегло | 4.7 kg |
| Оптична конструкция | рефракторен телескоп |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Оптично покритие | с цялостно покритие |
| Диаметър на лещата на обектива (апертура), mm | 60 |
| Фокусно разстояние, mm | 500 |
| Най-голямо практическо увеличение, x | 120 |
| Отношение на апертурата | f/8.33 |
| Прагова стойност на резолюцията, ъглови секунди | 2.3 |
| Гранична звездна величина | 10.5 |
| Окуляри | Kellner MA 10 mm (50x), Kellner MA 20mm (25x) |
| Диаметър на тръбата на окуляра, in | 1,25 |
| Леща на Барлоу | 3x |
| Визьор | оптичен, 5x24 |
| Фокусиращо устройство | 1,25" |
| Включени филтри | лунен |
| Триножник | алуминий |
| Височина на триножника (регулируема), mm | регулируеми, до 1140 |
| Поставка за принадлежности | yes |
| Управление на телескопа | ръчно |
| Монтировка | азимутална |
| Режим на монтиране на оптичната тръба | плоча „лястовича опашка“ |
| Монтировка тип „лястовича опашка“ | yes |
| Материал на оптичната тръба | алуминий |
| Фотография със смартфон | yes |
| Потребителско ниво | за деца, начинаещи |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | лесно |
| Наблюдаван обект | наземни обекти, планети на Слънчевата система |
-
Какво пазаруват другите
-
Най-продавани продукти
-
Промоционални продукти
-
103.99 €
/203.38 лв
-
24.92 €
/48.74 лв
-
65.99 €
/129.06 лв
-
154.43 €
/302.03 лв
-
81.86 €
/160.11 лв
-
173.83 €
/339.99 лв
-
198.34 €
/387.93 лв
-
128.99 €
/252.28 лв
-
12.30 €
/24.06 лв
-
37.32 €
/72.99 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
40.19 €
/78.60 лв
-
278.99 €
/545.66 лв
-
71.98 €
/140.78 лв
-
79.98 €
/156.43 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
19.27 €
/37.69 лв
-
70.67 €
/138.22 лв
-
79.99 €
/156.45 лв
-
37.32 €
/72.99 лв
-
66.15 €
/129.38 лв
-
49.36 €
/96.54 лв
-
178.99 €
/350.07 лв
-
92.05 €
/180.03 лв
-
29.64 €
/57.97 лв
-
253.62 €
/496.05 лв
-
998.99 €
/1953.85 лв
-
174.99 €
/342.25 лв
-
38.81 €
/75.90 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
24.84 €
/48.58 лв
-
20.41 €
/39.92 лв
-
41.06 €
/80.30 лв
-
18.57 €
/36.31 лв
-
67.72 €
/132.44 лв
-
51.14 €
/100.02 лв
-
23.07 €
/45.12 лв
-
39.99 €
/78.21 лв
-
25.38 €
/49.65 лв
-
219.99 €
/430.26 лв
-
299.99 €
/586.73 лв
-
93.89 €
/183.63 лв
-
5.99 €
/11.72 лв
-
29.99 €
/58.66 лв
-
34.99 €
/68.43 лв
-
139.99 €
/273.80 лв
-
17.89 €
/34.99 лв
-
24.99 €
/48.88 лв
-
17.99 €
/35.19 лв
-
28.98 €
/56.68 лв
-
7.49 €
/14.65 лв
7.66 € -
11.99 €
/23.45 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
28.99 €
/56.70 лв
-
149.99 €
/293.36 лв
-
19.89 €
/38.90 лв
-
8.99 €
/17.58 лв
-
9.20 €
/17.99 лв
-
29.98 €
/58.64 лв
-
174.98 €
/342.23 лв
-
11.99 €
/23.45 лв
-
158.99 €
/310.96 лв
-
11.98 €
/23.43 лв
-
16.99 €
/33.23 лв
-
13.99 €
/27.36 лв
-
22.10 €
/43.23 лв
-
14.98 €
/29.30 лв
-
208.99 €
/408.75 лв
-
30.99 €
/60.61 лв
-
117.98 €
/230.75 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
44.99 €
/87.99 лв
-
85.89 €
/167.99 лв
-
15.99 €
/31.27 лв
-
154.99 €
/303.13 лв
-
11.59 €
/22.67 лв
-
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
5.11 €
/9.99 лв
-
10.98 €
/21.48 лв
-
193.99 €
/379.41 лв
-
21.90 €
/42.83 лв
30.97 € -
38.74 €
/75.76 лв
59.89 € -
139.99 €
/273.80 лв
142.99 € -
14.92 €
/29.19 лв
17.85 € -
478.99 €
/936.82 лв
508.73 € -
87.79 €
/171.71 лв
94.56 € -
119.71 €
/234.14 лв
140.59 € -
704.46 €
/1377.80 лв
725.35 € -
19.45 €
/38.05 лв
19.90 € -
7.00 €
/13.68 лв
9.71 € -
17.91 €
/35.03 лв
21.79 € -
6.50 €
/12.71 лв
6.88 € -
214.99 €
/420.49 лв
221.44 € -
19.70 €
/38.53 лв
21.79 € -
94.99 €
/185.78 лв
98.99 € -
17.41 €
/34.05 лв
18.99 € -
16.31 €
/31.90 лв
17.36 € -
14.53 €
/28.42 лв
18.90 € -
229.99 €
/449.82 лв
249.99 € -
48.99 €
/95.82 лв
54.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
73.99 € -
248.75 €
/486.51 лв
272.50 € -
98.99 €
/193.61 лв
239.99 € -
407.43 €
/796.87 лв
424.54 € -
44.02 €
/86.10 лв
45.68 € -
82.99 €
/162.31 лв
84.99 € -
234.99 €
/459.60 лв
249.98 € -
241.31 €
/471.95 лв
264.11 € -
246.07 €
/481.27 лв
251.68 € -
64.98 €
/127.09 лв
66.46 € -
129.99 €
/254.24 лв
134.99 € -
68.99 €
/134.93 лв
79.25 € -
108.99 €
/213.17 лв
117.99 € -
41.99 €
/82.13 лв
43.23 € -
59.00 €
/115.40 лв
60.84 € -
10.58 €
/20.69 лв
11.20 € -
168.98 €
/330.50 лв
178.99 € -
33.35 €
/65.22 лв
35.78 € -
56.98 €
/111.44 лв
58.99 € -
26.99 €
/52.79 лв
27.61 €



















































































































